Chat
Sídlo K-system: 045 / 672 60 52
Žiar nad Hronom: +421 908 793 407
Banská Bystrica: +421 918 341 842
Bratislava: +421 918 341 854 +421 918 341 857 +421 918 530 141 +421 918 530 140
Levice:
Nitra: +421 918 341 862
Trenčín: +421 905 981071
Trnava:
poslať dopyt do e-shopu

Ako vybrať správne žalúzie pre váš interiér

27.3.2024

Ako zabrániť priamemu oslneniu interiéru a ochrániť svoje súkromie pred neželanými pohľadmi? Aké sú možnosti a trendy súčasnosti?

Nezáleží na tom, či ste sa nasťahovali do nového, alebo ste si rozhodli zvýšiť kvalitu svojho bývania. Tienenie je nevyhnutnou súčasťou bývania. Presne tak ako napríklad chladnička, šporák alebo postel. Významnou mierou vplýva na tepelný komfort domácnosti, na náladu alebo spánok. Jednoducho tienenie je niečo, bez čoho nemôže žiadna domácnosť fungovať.

Hľadajte odpovede na tieto dôležité otázky

1. Malo by tienenie priniesť okrem funkcionality aj zútulnenie interiéru?

2. Uprednostňujete prírodné materiály, kov alebo textil?

3. Ste obmedzený finančnými prostriedkami, alebo ide o dočasné bývanie?

4. Radi podliehate módnym trendom a je pre vás podstatné komfortné ovládanie?

Textilné rolety, rímske rolety, plisé a Duette

Ak preferujete tieniace zariadenie vyrobené z textilných materiálov, potom sú pre vás ako stvorené látkové dekoratívne rolety a plisé. Materiály príjemné na dotyk znižujú tzv. echo efekt v miestnosti a pôsobia veľmi útulne. Pokým látkové rolety, ktoré sa vyťahujú alebo sťahujú v dôsledku otáčania hriadele, umožňujú výrobu pravoúhly tvarov (obdĺžniky, štvorce), plisované textilné rolety sa posúvajú po šponovacích kevlarových šnúrach. Vyrábajú sa na mieru a v rôznych tvaroch. Je potrebné rátať s tým, že tak ako existuje príplatok za atypické okno, tak aj atypické plisé je výrazne drahšie ako štandardné. Vysoký podiel na cene roliet a plisé má ručná práca. V prípade rímskych roliet to platí dvojnásob. Rímske rolety s možnosťou prania sú dielom šikovných švadleniek. Základom spokojnosti našich klientov je vždy dôsledná kontrola kvality vstupného materiálu a dobré oko, ktoré zachytí prípadné nedostatky. Môžete sa 100% spoľahnúť na kvalitu interiérového dekoratívneho tienenia z našej ponuky. Zo širokej ponuky tkanín rôznych farieb a stupňov priepustnosti svetla si u nás vyberie každý. Čo je dôležité, v našej ponuke vždy nájdete luxusnú aj cenovo dostupnú alternatívu od overených výrobcov.

Rolety deň a noc K-system

Vertikálne žalúzie, posuvné panelové steny a koľajnice pre závesy a záclony

Tri druhy vertikálneho tienenia pre zatienenie veľkých plôch. Najmä japonské posuvné panelové steny si vyžadujú veľkolepý priestor, v ktorom dokonale vyniknú textilné pásy pohybujúce sa v koľajnici. Vertikálne žalúzie je možné využiť na zatienenie presklenných plôch, na predelenie miestnosti, ale aj k zatieneniu atypických priestorov - napríklad v podkroví, alebo výklenkov. V našej ponuke nájdete vertikálne žalúzie na manuálny aj komfortný motorický pohon. Spoločnosť K-system kladie vysoký dôraz na kvalitu vybraných tkanín. V našej ponuke sa nachádzajú kvalitné látky holandského výrobcu Coulisse. Na prvý pohľad je kvalita látok ľahko rozoznateľná od lacných čínskych materiálov, ktoré môžu byť nepríjemné aj na dotyk.

Samostatnou kapitolou sú závesy a záclony a s nimi súvisiace koľajnice / garniže. V našej ponuke nájdete koľajnice pre závesy a záclony v niekoľkých trendových farbách. Samotné profily sú vyrobené z extrudovaného hliníka a sú stavané aj na väčšie šírky. Bežce s teflonovou úpravou sú zárukou ľahkého klzného pohybu, čo je mimoriadne dôležité pri závesoch alebo záclonách s neštandardnou výškou. Koľajnice je možné ovládať manuálne, ale aj šnúrou, alebo prostredníctvom pohonu na nástenný ovládač, diaľkový ovládač, alebo je možné pripojenie na systém domácej automatizácie. Pri cene závesov a záclon zohráva zásadnú úlohu kvalita látok. Používame overené tkaniny nemeckej a holandskej produkcie s nízkou zrážanlivosťou. Práve zrážanlivosť je dôležitý kvalitatívny ukazovateľ. Cenu taktiež ovplyvňuje hustota riasenia. Použitie kvalitnej riasiacej pásky má celkový vplyv na dizajn závesu alebo záclony.

Posuvné panelové steny K-system

Žalúzie - overená klasika

Zatiaľ čo u textilných tieniacich zariadení je možné tolerovať drobné nedokonalosti vyplývajúce z vlastností látok, hliníkové a drevené žalúzie sú precízny a presný produkt, kde sa nedostatky neodpúšťajú. Lamely sú odseknuté na presnú šírku, otvory na presnú mieru. Všetko musí byť tip top, aby do seba jednotlivé diely presne zapadali. V našej ponuke nájdete hliníkové žalúzie s lamelou šírky 25 mm a hrúbky 24 mm, ktoré sú určené pre montáž na krídlo okna, stenu alebo strop. V našej ponuke nájdete žalúzie Basic Design, LUX, Bella a K-design, ktorý je určený pre oblúkové okná. Pre veľké plochy sú určené žalúzie Diplomat s lamelou 50 mm, ktorá je pevnejšia.

V našej ponuke nájdete aj žalúzie z prírodných materiálov ako je bambus alebo drevo, ktoré sú určené pre montáž na stenu alebo na strop. Na výber sú drevenné žalúzie so šírkou lamely 35 alebo 50 mm. Cena žalúzií sa odvíja od druhu vybratej dreviny a prevedenia. Je potrebné počítať s tým, že drevina je špecifický materiál, ktorý má svoje nedokonalosti. Preto je pre výrobu žalúzií vybratý materiál tej najvyššej akosti. Cena takýchto žalúzií je porovnateľná s cenou nábytku a pohybuje sa v sumách niekoľko stoviek eur. 

Horizontálne žalúzie od K-system - wellness

Priorita - úspora

Výber cenovo najdostupnejšieho riešenia je logický najmä pri mladých pároch, ktoré očakávajú veľké investície a hypotéka. Takisto ho považujeme za samozrejmosť, ak ide o dočasné riešenie situácie alebo v prípade nájomného bývania. Za cenovo najdostupnejšie riešenie považujeme interiérové žalúzie Basic Design a vertikálne žalúzie. Napriek nízkej cene týchto produktov kladieme vysoký dôraz na kvalitu a životnosť. Na rozdiel od low-cost no-name produktov si stojíme za značkovou kvalitou a životnosť našich žalúzií podľa skúseností našich zákazníkov nie zriedka dosahuje aj 12 rokov a viac. Pozrite si naše video a presvedčte sa osobne, porovnali sme kvalitu za vás.

Vertikálne žalúzie od K-system

Smart home nie je pre lenivých

Často sa stretávame s tvrdením, že komfortné motorické ovládanie alebo domáca automatizácia sú určené pre lenivých. S takýmto názorom nemôžeme súhlasiť. Psychicky a fyzicky vyčerpaný človek si po práci rád dožičí komfort zo svojho kresla. Keď únava po celom dni premôže naše telo, príde nám vhod domáca automatizácia, alebo aspoň diaľkový ovládač. Motorické ovládanie môžeme však odporúčať aj do domácností s malými deťmi, ktoré je treba ochrániť a dbať na to, aby si napríklad neublížili pri zamotaní sa do ovládacích šnúrok alebo retiazok. Jednoducho komfort a bezpečnosť je nadovšetko.

Tienenie od K-system

Nahoru