Klasické textilné rolety

Túžite po moderne riešenom interiéri s estetickým vzhľadom a príjemnou atmosférou bývania? Ak už vás nebaví čistiť klasické žalúzie, potom vyskúšajte interiérové rolety. V prípade použitia interiérových roliet ide najmä o vytvorenie farebného dojmu. Atmosféru interiéru zatienenú roletou dotvára jednoduchý a moderný dizajn kvalitného ovládacieho mechanizmu.

V súčasnosti sa už rolety nevyrábajú z plátna. Väčšina materiálov, ktorá sa používa na výrobu interiérových textilných roliet je opatrená antistatickou protiprachovou úpravou, takže rolety dlho vydržia bez čistenia. Vyberte si zo širokej ponuky interiérových látkových roliet spoločnosti K-system.

Klasické textilné rolety sa väčšinou montujú nad okno, pričom rozhodujúcim údajom pre správne rozhodnutie je možnosť otvorenia okna v prípade stiahnutej rolety. Tento typ roliet sa podobne, ako žalúzie, ovláda pomocou retiazkového ovládania, prostredníctvom stenového alebo diaľkového ovládača. Interiérové rolety môžu byť vybavené aj automatickou brzdou, takže ich zastavíte bez problémov,

kdekoľvek chcete a bez nutnosti uchytenia ovládacej retiazky. V prípade výberu ovládania guličkovou retiazkou odporúčame využiť ponuku dekoratívnych závaží.

Návod na použitie motorov a riadiacich jednotiek Somfy

Technické údaje

K-system ponúka niekoľko typov roliet s rôznymi spôsobmi ovládania. Ovládacia mechanika je vo farbe biela, sivá alebo hliník. Všetko závisí od výberu prevedenia. Štandardná retiazková roleta sa dodáva s kovovou alebo plastovou sivou či bielou guličkovou retiazkou. Na retiazku je možné objednať aj dekoratívne závažie. Pre montáž vo vodováhe slúži montážny profil. Roleta sa zastaví vďaka špeciálnej prevodovke v akejkoľvek výške. Látka rolety môže byť zakončená dizajnovým dreveným ale aj hliníkovým profilom, alebo ozdobným volánom.

Retiazková roleta ovládaná guličkovou retiazkou môže byť vyrobená v prevedení s ozdobnou kazetou, ktorá môže byť potiahnutá látkou.

Maximálne a minimálne rozmery

  Ovládanie retiazkou
min. šírka 350 mm
max. šírka 2 100 mm*- 3 000 mm
max. výška 3 000 mm
max. plocha 6,5 m– 9 m2

*Od šírky 2 200 mm odporúčame použiť vystuženú roletovú mechaniku, ktorá umožňuje vyrobiť roletu až do šírky 3 000 mm s celkovou plochou do – 9 m2.

Klasická interiérová roleta na pružinu s ťahom a štandardným montážnym profilom môže byť zakončená 100 cm dlhou šnúrou s možnosťou skrátenia alebo transparentným madlom. Bezproblémové ovládanie zabezpečuje patentovaná brzdiaca technika „Softraise“ pre optimálny komfort ovládania. Stačí jednoduchý hmat a roleta sa s mäkkým brzdeným pohybom navinie hore s možnosťou plynulej aretácie.

Maximálne a minimálne rozmery

Maximálne a minimálne rozmery Ovládanie pružinou
400 mm *
2 200 mm *
2 600 mm*
0,8 m– 5,4 m2*
  • *Minimálna šírka, maximálna šírka, maximálna výška a maximálna plocha sú závislé od hrúbky použitej hriadele.

Mini-roletka je roleta s retiazkou miniatúrnej konštrukcie, ideálna pre montáž priamo na okenné krídlo. Roletka je navinutá na hliníkovú hriadeľ o priemere 20 mm. Roletka je zakončená dutým lemom, v ktorom je ukryté kovové závažie.  Tento typ nie je vybavený automatickoku prevodovkou. Guličkovú retiazku je potrebné fixovať v držiaku, ktorý sa montuje na okenné krídlo. Príslušenstvo je v ponuke len v bielej farbe.

Maximálne a minimálne rozmery

Mini-roletka s retiazkovým ovládaním
min. šírka 200 mm
max. šírka 1 500 mm
max. výška 1 600 mm
max. plocha 2,4 m2

Roleta X-Large sa dodáva s bočnou kovovou guľôčkovou retiazkou. Je vybavená automatickou brzdou. Kovový držiak a spodný profil sú vo farbe biela alebo hliník. Hliníková hriadeľ 49 mm má hrúbku steny 3 mm. Roleta je použiteľná najmä pre rolety väčších rozmerov a pre rolety s motorickým ovládaním.

Maximálne a minimálne rozmery

  Ovládanie s retiazkou Motorické ovládanie
min. šírka 350 mm 600 mm
max. šírka 4 000 mm 4 000 mm
max. výška 4 000 mm 4 000 mm
max. plocha 16 m2 16 m2

Roleta s motorickým pohonom môže mať vstavaný 24 V alebo 230 V motor zn. SOMFY. Hriadeľ má priemer 34 mm, 37 mm a v prípade 230 V priemer 40 mm. Štandardne je dodávaná s montážnym profilom. Doplnky sú vo farbe biela, sivá, spodný záťažový hliníkový profil je v leme látky. Roletu je možné vybaviť fixáciou a zabezpečiť tak, aby sa pohybovala pri prievane.

Maximálne a minimálne rozmery

Hriadeľ 34 mm Hriadeľ 37 mm Hriadeľ 40 mm
min. šírka 350 mm 550 mm 550 mm
max. šírka 2 200 mm 3 000 mm 3 000 mm
max. výška 2 600 mm 2 600 mm 3 000 mm
max. plocha 5,8 m2 7,8 m2 9 m2

Máte otázku?

Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení a
Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a súvisiacimi
predpismi.

Klasické textilné rolety si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:
Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prievidza, Prešov, TrenčínŽiar nad Hronom, Žilina