Žalúzie Basic Design

Kvalitné horizontálne žalúzie sa musia na 100% prispôsobiť vzhľadu vášho domu či bytu. A presne také sú vnútorné žalúzie Basic Design pre okná s izolačným dvojsklom. Vďaka nim už nemusíte premýšľať, či žalúzie ladia s rámom okna. Jednoducho si zvolíte rovnakú farbu.

Lamely aj horná lišta žalúzie totiž ponúkajú široké spektrum farieb – od základných až po imitáciu dreva. Horná lišta vďaka tomu dokonale splýva s rámom okna a lamely perfektne ladia.

Na výber máte napríklad tieto farby:

 • Tmavohnedá
 • Strednehnedá
 • Svetlohnedá
 • Biela
 • Strieborná
 • Zlatý dub
 • Svetlý dub
 • Mahagón
 • Čerešňa
 • Smrek
 • Jelša

Horná lišta vnútorných žalúzií Basic Design sa vám prispôsobí aj tvarom. Štandardne je totiž hranatá, ale radi vám dodáme aj prevedenie EXCLUSIVE s oblou lištou. Aj vďaka tomu bude všetko vyzerať presne tak, ako sami chcete.

Horizontálne žalúzie Basic Design ponúkajú taktiež celotieniace prevedenie lamiel. Vďaka špeciálnemu dierovaniu a hustejším rebríčkom s väčším množstvom lamiel tak vznikne kompaktná tieniaca plocha.

Interiérové horizontálne žalúzie využijete takmer u všetkých typov okien. Nevadí, ani ak majú neštandardný tvar. Radi vám žalúzie vyrobíme presne na mieru.

Horizontálne žalúzie Basic Design nie sú vhodné iba k zatieneniu strešných okien.  Preklápanie štandardných vnútorných žalúzií v strešnom okne totiž znižuje účinnosť tienenia až o 50%.

Okrem širokých možností prispôsobenia majú žalúzie Basic Design tiež jednoduchú manipuláciu. Ovládate ich gulôčkovou retiazkou, ktorá je spojená spojkou gulôčkovej retiazky.

Prospekt Interiérové žalúzie na stiahnutie tu.

Technické údaje

Horný a spodný profil žalúzie je vyrobený  za studena z valcovaného plechu, ktorý je  pozinkovaný a farebne upravený vypaľovanou farbou. V prípade prevedenia s oblou exkluzívnou lištou je lišta hliníková. Lištu je možné dodať v imitácii dreva v prevedení laminácia RENOLIT podľa aktuálnej ponuky. Upozorňujeme, že odtieň a štruktúra fólie sa môžu v jednotlivých dodávkach meniť. Pre prípad montáže žalúzií do okien s hĺbkou zasklievacej lišty menšou ako 18 mm sú k dispozícii 4 mm hrubé dištančné podložky, ktoré zabezpečujú správnu montáž. Táto podložka sa používa aj ako pomocný upevňovací prvok pri žalúziach širších ako 1200 mm, aby sa profil v strede okna neprehýbal. Všetky plastové a textilné časti sú farebne zosúladené s farbou profilu. Rebríček žalúzií je vyrobený z polyesteru a vyťahovacia páska je z terylénu. Fixáciu žalúzie pri otvorení okna zabezpečuje silón s priemerom 0,7 mm, ktorý sa na spodnej časti okna upevňuje pomocou plastového fixačného kolíka. Pre montáž do dreveného okna je potrebné použiť špeciálne vruty do dreva.

Maximálne a minimálne rozmery

Manuálne ovládanie
min. šírka 400 mm (250 mm)*
max. šírka 2 000 mm
max. výška 2 500 mm
max. plocha 2,5 m2

Na podrozmerné a nadrozmerné žalúzie sa nevzťahuje záruka na plnú funkčnosť.
*  - bez záruky na funkčnosť je technicky možné vyrobiť žalúziu min.250mm 
** - min.šírka je závislá od použitých komponentov

Výška zväzku

Výška žalúzie Výška zloženého zväzku 25mm
0-500 mm 45 mm
1000 mm 60 mm
1500 mm 70 mm
2000 mm 85 mm
2500 mm 100 mm

Máte otázku?

Kliknutím na tlačidlo „Odoslať“ súhlasím so spracovaním osobných údajov podľa zákona č. 122/2013 Z.z.*

Interiérové žalúzie Basic Design si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:
Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prievidza, Prešov, Žiar nad Hronom, Žilina