Žalúzie Basic Design

Kvalitné horizontálne žalúzie sa musia na 100% prispôsobiť vzhľadu vášho domu či bytu. A presne také sú vnútorné žalúzie Basic Design pre okná s izolačným dvojsklom. Vďaka nim už nemusíte premýšľať, či žalúzie ladia s rámom okna. Jednoducho si zvolíte rovnakú farbu.

Lamely aj horná lišta žalúzie totiž ponúkajú široké spektrum farieb – od základných až po imitáciu dreva. Horná lišta vďaka tomu dokonale splýva s rámom okna a lamely perfektne ladia.

Na výber máte napríklad tieto farby:

 • Tmavohnedá
 • Strednehnedá
 • Svetlohnedá
 • Biela
 • Strieborná
 • Zlatý dub
 • Svetlý dub
 • Mahagón
 • Čerešňa
 • Smrek
 • Jelša

Horná lišta vnútorných žalúzií Basic Design sa vám prispôsobí aj tvarom. Štandardne je totiž hranatá, ale radi vám dodáme aj prevedenie EXCLUSIVE s oblou lištou. Aj vďaka tomu bude všetko vyzerať presne tak, ako sami chcete.

Horizontálne žalúzie Basic Design ponúkajú taktiež celotieniace prevedenie lamiel. Vďaka špeciálnemu dierovaniu a hustejším rebríčkom s väčším množstvom lamiel tak vznikne kompaktná tieniaca plocha.

Interiérové horizontálne žalúzie využijete takmer u všetkých typov okien. Nevadí, ani ak majú neštandardný tvar. Radi vám žalúzie vyrobíme presne na mieru.

Horizontálne žalúzie Basic Design nie sú vhodné iba k zatieneniu strešných okien.  Preklápanie štandardných vnútorných žalúzií v strešnom okne totiž znižuje účinnosť tienenia až o 50%.

Okrem širokých možností prispôsobenia majú žalúzie Basic Design tiež jednoduchú manipuláciu. Ovládate ich gulôčkovou retiazkou, ktorá je spojená spojkou gulôčkovej retiazky.

Prospekt Interiérové žalúzie na stiahnutie tu.

Technické údaje

Horný a spodný profil žalúzie je vyrobený  za studena z valcovaného plechu, ktorý je  pozinkovaný a farebne upravený vypaľovanou farbou. V prípade prevedenia s oblou exkluzívnou lištou je lišta hliníková. Lištu je možné dodať v imitácii dreva v prevedení laminácia RENOLIT podľa aktuálnej ponuky. Upozorňujeme, že odtieň a štruktúra fólie sa môžu v jednotlivých dodávkach meniť. Pre prípad montáže žalúzií do okien s hĺbkou zasklievacej lišty menšou ako 18 mm sú k dispozícii 4 mm hrubé dištančné podložky, ktoré zabezpečujú správnu montáž. Táto podložka sa používa aj ako pomocný upevňovací prvok pri žalúziach širších ako 1200 mm, aby sa profil v strede okna neprehýbal. Všetky plastové a textilné časti sú farebne zosúladené s farbou profilu. Rebríček žalúzií je vyrobený z polyesteru a vyťahovacia páska je z terylénu. Fixáciu žalúzie pri otvorení okna zabezpečuje silón s priemerom 0,7 mm, ktorý sa na spodnej časti okna upevňuje pomocou plastového fixačného kolíka. Pre montáž do dreveného okna je potrebné použiť špeciálne vruty do dreva.

Maximálne a minimálne rozmery

Manuálne ovládanie
min. šírka 400 mm (250 mm)*
max. šírka 2 000 mm
max. výška 2 500 mm
max. plocha 2,5 m2

Na podrozmerné a nadrozmerné žalúzie sa nevzťahuje záruka na plnú funkčnosť.
*  - bez záruky na funkčnosť je technicky možné vyrobiť žalúziu min.250mm 
** - min.šírka je závislá od použitých komponentov

Výška zväzku

Výška žalúzie Výška zloženého zväzku 25mm
0-500 mm 45 mm
1000 mm 60 mm
1500 mm 70 mm
2000 mm 85 mm
2500 mm 100 mm

Máte otázku?

Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení a
Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a súvisiacimi
predpismi.

Interiérové žalúzie Basic Design si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:
Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prievidza, Prešov, TrenčínŽiar nad Hronom, Žilina