Žalúzie Prominent S90, S75

Ak si kúpite nové vonkajšie žalúzie s lamelou Prominent S-90 alebo S-75, môžete si byť istí, že máte žalúzie s najhlbšou profiláciou lamiel. Vďaka tejto profilácii patria žalúzie s lamelou tvaru S k najpevnejším na trhu.

Obľúbený vzhľad vonkajších žalúzií

Pomáha tomu špeciálny tvar lamiel pripomínajúci písmeno S. Vďaka tomu sú horizontálne žalúzie Prominent S-90 a S-75 pevnejšie a lepšie odolávajú vetru ako žalúzie s lamelami bez profilácie alebo plytkou profiláciou.

Elegantný tvar lamely dodá príjemný vzhľad každému domu. Aj preto sú vonkajšie žalúzie  Prominent S-90 a S-75 obľúbené medzi architektami. Dokážu vylepšiť vzhľad každého domu a výborne sa hodia najmä k domom s oblou architektúrou. Navyše perfektne ladia aj s vonkajšími roletami. Stačí si iba vybrať šírku lamiel (90 alebo 75 mm).

Súčasne sa vďaka nim zbavíte nepríjemných slnečných lúčov a budete mať doma vždy príjemnú teplotu. Vonkajšie žalúzie totiž zastavia slnečné lúče skôr, ako sa dostanú ku oknu. Ušetríte tak až cca 30 % výdajov za klimatizáciu. A v zime zasa môžete prekúriť o niečo menej, nakoľko stiahnuté vonkajšie žalúzie a uzavretými lamelami zabránia zbytočným únikom tepla.

Nemusíte sa pritom obávať, že budete mať doma tmu. Horizontálne žalúzie Prominent S-90 a S-75 totiž môžete naklápať. Sami tak rozhodnete, koľko svetla necháte prejsť dovnútra.

Tichá prevádzka žalúzií

Žalúzie Prominent S-90 a S-75 sú úplne nehlučné. Priamo v lamelách je totiž zalisované tesnenie, takže sú tiché, aj keď sa dotýkajú. Aj vďaka odhlučneným vodiacím lištám je úplne bezhlučné aj spúšťanie a vyťahovanie žalúzií.

Nad montážou rozmýšľajte čo najskôr

Montáž vonkajších žalúzií si naplánujte čo najskôr. Najlepšie je rátať s tým už pri príprave projektovej dokumentácie. S pomocou nášho zatepľovacieho polystyrénu s U-profilom potom namontujeme žalúzie tak, aby nevznikali žiadne tepelné mosty.

Väčšinu typov vonkajšieho tienenia vieme zabudovať tiež do existujúcich stavieb. V tomto prípade treba rátať s tým, že nové žalúzie môžu znížiť svetlosť okna.

Vyrábame tiež žalúzie atypických rozmerov a nadštandardných výšok. A navyše ich vieme prispôsobiť na mieru k vašim oknám. Všetko tak bude vyzerať presne podľa vašich predstáv.

Prospekt Smoove®  PDF

Ovládanie pomocov Smoove®

Prospekt Exteriérové žalúzie na stiahnutie tu.

Detail osadenia exteriérových žalúzií vzhľadom na polohu okna v stavebnom priestore

Návod na zameranie a osadenie SUP - U-profil s polystyrénom

Motory sú prednastavené z výroby. Návod na používanie elektropríslušenstva značky Somfy sa nachádza v každej krabičke elektropríslušenstva osobitne.

Technické údaje

Žalúzie Prominent s lamelou S sú žalúzie s vnútornou konštrukciou od jedného z najväčších švajčiarskych výrobcov. Hliníkové lamely týchto žalúzií umožňujú  vzájomné prekrytie lamiel, výsledkom čoho je dokonalé zatienenie. Lamely je možné naklápať iba do jednej strany. K rebríčku sú prichytené nerezovou spojkou.

Lamela S má v spodnej časti zalisované polyamidové (PAD) tesnenie, ktoré slúži na zamedzenie hluku vydávaného dotykom lamiel medzi sebou. Lamely sú po stranách striedavo zakončené plastovým alebo zinkovým kolíkom, ktorý slúži na presné a nehlučné vedenie lamiel vo vodiacich lištách.

Vedenie lamiel v bočných vodiacich lištách je takisto odhlučnené PAD tesnením zalisovaným na oboch stranách lišty. Vyťahovacia páska a rebríčky sú vyrobené z textílií odolných voči UV žiareniu.

Dôležitou súčasťou ceny motorických žalúzií sú aj motory a ovládacie príslušenstvo. Spoločnosť K-system od januára 2016 ako jediná na Slovensku ponúka aj exteriérové žalúzie s nemeckými motormi značky ELERO vyrobené v Nemecku. Okrem toho štandardne ponúka aj motory značky SOMFY. Spoločnosť K-system už niekoľko rokov po sebe získala ocenenie najväčší slovenský výrobca motorických žalúzií. Až 99 % všetkých exteriérových žalúzií odchádza z výrobného areálu v Žiari nad Hronom s motorom a ďalšími prvkami komfortného ovládania.

Krycie plechy žalúzií značky K-system sú vyrobené z plechu vo forme zliatiny hliníka a horčíka (3%). Prímes horčíka dodáva plechu vyššiu tvrdosť a pevnosť. Už pri hrúbke 1,5 mm dosahuje tento plech vyššej pevnosti ako v minulosti používané hliníkové plechy s hrúbkou 2,0 mm. Mechanické vlastnosti tohto plechu sú lepšie, rovnako aj vlastnosti pre obrábanie a eloxovanie. Plech sa používa  v strojárenskom priemysle, hlboko ťahaných dieloch, pri stavbe jácht a v prostredí, kde sú zvýšené pracovné teploty. Tento typ plechu má veľmi dobré vlastnosti na akékoľvek povrchové úpravy, má excelentné vlastnosti proti korózii a aj po opracovaní je tvarovo stály. Zákazníkom vždy odporúčame povrchovú úpravu krycích plechov, hliník podlieha oxidácií, v prípade použitia surového plechu, bez povrchovej úpravy, može po čase zoxidovaná vrstva vplyvom vlhkosti začať stekať a vytvárať  šmuhy po fasáde. Táto závada nie je odstrániteľná!

Kotviaci materiál a jeho kvalita je nemenej dôležitou súčasťou exteriérovej žalúzie. Pri montáži používame výhradne certifikovaný spojovací a kotviaci materiál, ktorý je zárukou pevných spojov a kotvenia. Nosné "U" (L)  konzoly, ktoré používame pri montáži sú vyrobené z kvalitnej zliatiny AlMgSi 0,5 tvarového prierezu, čo im dáva vysokú tvarovú stálosť a potrebnú pevnosť.

Maximálne a minimálne rozmery

Druh ovládania Manuálne kľukou Motorom Motor skupina
min. šírka 400 mm 600-700 mm -
max. šírka 4000 mm 4000 mm 9000 mm (max. 3 ks)
max. výška 3500 mm 4000 mm 4000 mm
max. plocha 6 m2 12 m2 20 m2

Máte otázku?

Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení a
Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a súvisiacimi
predpismi.

Exteriérové žalúzie Prominent S si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:
Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prievidza, Prešov, TrenčínŽiar nad Hronom, Žilina