Pergoly s výsuvnou markízou

Pergola nie je samonostná. Je ukotvená do steny pomocou dvoch nastaviteľných konzol. Pohľad nie je rušený výsuvnými ramenami, markíza totiž funguje na princípe protiťahu rovnako ako markíza pre zimnú záhradu. Látka je vedená v bočných vodiacich lištách, ktoré sú zakončené „nohami“, ktoré sa kotvia do pokladu. Týmto spôsobom je možné v priebehu krátkeho okamihu vybudovať jednoduchý avšak funkčný a dizajnovo veľmi elegantný prístrešok navyše s dômyselným mechanizmom pre odtok dažďovej vody. Markíza je štandardne vybavená elektromotorom. Na rozdiel od drevených pergol nevyžaduje žiadne údržbové práce.

Ak zvažujete kúpu takéhoto typu pergoly, kontaktujte nás. Pripravíme pre vás riešenie a dodáme vám pergolu s markízou vyrobenú na mieru. Pergoly z ponuky spoločnosti K-system nájdete nielen v Bratislave, ale aj v ďalších mestách po celom Slovensku.

Návod na použitie motorov a riadiacich jednotiek Somfy

Technické údaje

Norma DIN EN 13561 definuje minimálny štandard, ktorý musia markízy dodržať. Na základe podstatnej časti obsahu tejto normy zaraďujeme markízy do tried podľa odolnosti voči vetru. Podstatná časť tejto normy hovorí o zaradení markíz do tried odolnosti voči vetru podľa Beaufortovej stupnice a definuje , ktoré upevňovacie materiály sú vhodné pre ktorý podklad. Z hľadiska bezpečnosti užívateľa je dôležité, aby markíza bola namontovaná odborne s pomocou certifikovaného kotviaceho materiálu. Pergola typu Pergoline je zatriedená do triedy 2 a to až do šírky výsuvu 7000 mm. Jej odolnosť je teda testovaná do rýchlosti vetra 28 – 37 km/hod.

Krycia schránka kastlíka s rozmerom 154x235 mm je vyrobená z hliníkového extrudovaného profilu s hrúbkou steny 1,6 – 2 mm. V schránke je ukrytý motor 230V.

Hriadeľ, na ktorej je látka navinutá je z pozinkovanej ocele ø 85 mm s drážkou pre napnutie látky.

Stojacie nohy pre kotvenie markízy sú vyrobené  z masívneho hliníkového profilu 90 x 40 mm s hrúbkou steny 2,5 mm, zakončené odliatkom pre kotvenie do podkladovej plochy.

Základné farebné prevedenie konštrukcie markízy Pergoline je farba biela RAL 9016. Konštrukciu je možné objednať za príplatok v akejkoľvek farbe RAL.

Rozhodujúcim parametrom pri výbere reštauračnej markízy je jednoznačne jej bezpečnosť. Kvalita markízy Pergoline je podložená 5 ročnou zárukou.

Typ látky SOLTIS Typ látky Acryl
Max. šírka 4000 mm 4000 mm/5000 mm
Max. výsuv 7000 mm 7000 mm/6000 mm
Max. výška 3000 mm 3000 mm
Max. uhol sklonu 35° 35°

Máte otázku?

Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení a
Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a súvisiacimi
predpismi.

Pergoly si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:
Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prievidza, Prešov, TrenčínŽiar nad Hronom, Žilina