Chat
Sídlo K-system: 045 / 672 60 52
Žiar nad Hronom: +421 908 793 407
Banská Bystrica: +421 918 341 842
Bratislava: +421 918 341 854 +421 918 341 857 +421 918 530 141 +421 918 530 140
Levice:
Nitra: +421 918 341 862
Trenčín: +421 905 981071
Trnava:
poslať dopyt do e-shopu

Vonkajšie žalúzie s montážou do zateplenia

18.7.2023

Vyhnite sa stavebným vadám a popraskaným osteniam vďaka profesionálnemu riešeniu - systémová doska s vodiacim U-profilom. Využite aktuálnu akciu na zatepľovací polystyrén s U-profilom - zľava 10 %.

Pri stavbe domu zohrávajú dôležitú úlohu kvalitne spracované detaily. Pri rekonštrukcii domu a niekedy aj pri novostavbe si zákazníci želajú priznané schránky aj vodiace lišty lamiel. Na rozdiel od vonkajších roliet a screenových clon, ktoré neumožňujú osadiť vodiace lišty pod omietku kvôli servisu, vonkajšie žalúzie pod omietku umožňujú schovať aj vodiace lišty. Ak však chcete ukryť vonkajšie žalúzie aj vodiace lišty žalúzií pod fasádu, mali by ste vedieť, aké sú možnosti kotvenia vodiacich líšt.

1. Kotvenie vodiaceho U-profilu na rám okna

Tento spôsob kotvenia je možné využiť iba v prípade, že sú okenné rámy dostatočne široké a aj po zateplení zostáva na ráme okien dostatok priestoru pre osadenie okenných sietí. 

2. Kotvenie vodiaceho U-profilu na murivo

Chýba vám dostatok financií na zateplenie stavby a chcete sa čo najskôr nasťahovať? Využite možnosť jednorázovej montáže stavebnej predprípravy vrátane žalúzií s vodiacimi lištami kotvenými do muriva. Pre tento prípad používame konzoly typu 7, ktoré sú dostatočne pevné s kotvením v niekoľkých bodoch, aby nedošlo pri zateplovaní k posuvu vodiacich líšt. Nevýhodou tohto riešenia je, že dodávateľ fasády musí improvizovať a vytvoriť bočné zateplenie špalety. Takéto riešenie nie je ideálne, 100 %-né ani presné, lebo hrozí popraskanie fasády.

Osadenie U-profilov s dodatočným zateplením ponúka širokú škálu ľudovej tvorivosti, ktorá nemá s profesionálnym riešením zameraným na tepelné mosty nič spoločné. Na foto realizácia iného dodávateľa s použitím lacných plechových konzol s nedostačujúcou stabilitou.

Montáž vodiacich U profilov s následným zateplením a fasádou - na obrázku je vidno rozdiely v spracovaní detailov. Lištu treba vyčistiť a opatrne oškriabať omietku. Foto zverejnené so súhlasom zákazníka.

3. Frézovanie otvorov do jestvujúcej fasády

V tomto prípade technik prichádza na stavbu s hotovým zatepleným ostením a omietkou, do ktorej vyfrézuje otvor. Do vyfrézovaného otvoru vloží a prilepí vodiaci U-profil. Pri tomto spôsobe sa vystavujete vysokému riziku poškodenia fasádnej omietky. Pevnosť lepeného spoja U-profilu a polystyrénu nemôže byť optimálna. Styčné plochy by mali byť po prilepení zaťažené po dobu 24 hodín kvôli vytuhnutiu chemického lepidla. Takto nalepené U-profily zostávajú nezaťažené.

Dodatočný zásah do fasády frézovaním nie je šťastným riešením. Foto zverejnené so súhlasom nespokojného zákazníka, ktorému dodávateľ odmietol zabezpečiť pozáručný servis.

4. Použitie systémových dosiek SUP (zatepľovací polystyrén s U-profilom) novej generácie ako profesionálneho riešenia

Pri zameraní krycích plechov zamerajú naši technici aj SUP. Pri montáži krycích plechov vám odovzdajú SUP pre vašich zateplovačov spoločne s návodom na montáž. Týmto spôsobom sa v prípade porúch fasády vyhnete odmietnutiu dodávateľa zateplenia prevziať zodpovednosť za prípadné škody. Po nanesení fasádnej omietky sa z púzdra vyberú výplne, ktoré zabraňujú znečisteniu vnútra vodiaceho U-profilu a pred montážou žalúzií sa osadia vodiace lišty pod omietku. 

Zatepľovací polystyrén s U-profilom si môžete zamerať aj svojpomocne. Na základe vašej objednávky vám dodáme systémové dosky vyrobené na mieru.  Vodiaci U-profil je kompatibilný s vodiacimi lištami iných výrobcov žalúzií. Kvalitné profesionálne riešenie osadenia vodiacich líšt pod omietku je dostupné pre každého. Návod na zameranie a montáž nájdete TU.

Systémové dosky SUP sú kompatibilné s vodiacimi lištami žalúzií iných výrobcov. U profil novej generácie s istiacim výbežkom je zárukou pevnosti.

Čisté detaily fasády a vodiacej lišty s použitím zatepľovacieho polystyrénu a U profilu - SUP. Profesionálna realizácia spoločnosti K-system.

Nezáväzná kalkulácia zadarmo

 

Čím sa líši náš prístup od konkurencie

  • Ponúkame vonkajšie žalúzie K-system vrátane bohatého príslušenstva, vyrobené na Slovensku.
  • Všetky výrobky značky K-system sú vyrobené z kvalitných materiálov a sú stavané na dlhú životnosť. 
  • Spoľahnite sa na naše viac ako 32-ročné skúsenosti! Poskytneme vám všetky informácie a podrobnosti, ktoré sa týkajú požiadaviek na stavebnú pripravenosť.
  • Veľká profesionalita a precízne vykonaná montáž našich odborne školených pracovníkov.
  • Extrémna presnosť z hľadiska zamerania, montáže, očakávaných a stanovených časov.
  • Maximálna dostupnosť v regiónoch Bratislava, Banská Bystrica, Nitra, Trenčín a Žiar nad Hronom.

Spoľahnite sa na kompletné a bezchybné služby Štúdia tieniacej techniky K-system

Naše služby sú skutočne kompletné a napĺňajú očakávania zákazníkov. Cenovú ponuku vám bezplatne vypracujeme v Štúdiu tieniacej techniky K-system, ktoré je vám najbližšie. Stačí nám zavolať alebo poslať dopyt e-mailom. Spravidla odpovedáme do 48 hodín. Osobnou návštevou si zabezpečíte prioritné vybavenie. U nás si nemusíte rezervovať termín stretnutia. Vyhovieme vám poskytnúť aj individuálny termín mimo bežné otváracie hodiny. Radi vám predvedieme celý náš sortiment. Nemusíte však strácať svoj drahocenný čas v premávke a hľadať parkovacie miesto. My sme tí, ktorí k vám prídu a postarajú sa o vaše pohodlie. Po zameraní od nás obdržíte cenovú ponuku najneskôr nasledovný pracovný deň a po jej odsúhlasení už pracujeme na naplánovaní termínu montáže.

Kontaktujte e-mailom alebo telefonicky naše Štúdiá tieniacej techniky K-system a získajte kvalitné výrobky z prvej ruky. Samozrejmosťou je operatívny záručný a pozáručný servis na plisované siete proti hmyzu zakúpené cez Štúdio tieniacej techniky K-system.

 

Prečo využiť túto akciu?

  • Mimoriadna zľava končí 30. 9. 2023.
  • Akcia prichádza v období najvyššieho záujmu. Väčšina zákazníkov sa totiž chce do Vianoc nasťahovať, alebo minimálne dom zatepliť. Využite našu mimoriadnu ponuku.

Kontaktujte Štúdio tieniacej techniky K-system najbližšie k vášmu bydlisku.

Štúdio K-system    telefón         e-mail
Banská Bystrica 048/4156601 info.bb@ksystem.eu
Bratislava 02/44461349 infoba@ksystem.eu
Nitra 037/7930181 info.nr@ksystem.eu
Prievidza 0908/793407 info.pd@ksystem.eu
Trenčín a Trnava 0905/981071 info.trencin@ksystem.eu
Žiar nad Hronom 045/6940401 info.zh@ksystem.eu

Nezáväzná kalkulácia zadarmo


 

 

Na stiahnutie

Nahoru