Chat
Sídlo K-system: 045 / 672 60 52
Žiar nad Hronom: +421 908 793 407
Banská Bystrica: +421 918 341 842
Bratislava: +421 918 341 854 +421 918 341 857 +421 918 530 141 +421 918 530 140
Levice:
Nitra: +421 918 341 862
Trenčín: +421 905 981071
Trnava:
poslať dopyt do e-shopu

Siete proti komárom na okná. Sú všetky rovnaké?

4.3.2023

Siete proti komárom na okná sú nevyhnutnou súčasťou nášho života. Sú synonymom ochrany a bezpečia našich blízkych. Je vždy nižšia cena to správne kritérium pri výbere?

Ak potrebujete siete proti hmyzu na okna, nepodceňujte dôležitosť kvality. Kvalita vstupných materiálov je rozhodujúcou zložkou ceny. Často robíme chybu,  že kvôli cenovému rozdielu pár eur sa rozhodneme pre produkt výrazne nižšej kvality s krátkou životnosťou.

Pri slovnom spojení siete proti hmyzu na okná máme na mysli siete inštalované pred oknom, ktoré má zvyčajne parapet a nie je možné cez tento otvor vystúpiť. Takéto okná sa môžu nachádzať kdekoľvek v rámci domu. Samozrejme, toto nemusí byť pravidlom. Každá stavba je individuálna, tak ako sú individuálne potreby jej obyvateľov. Toto je len príklad na pochopenie rozdielu medzi sieťami proti komárom na dvere a sieťkami proti komárom na okná.

Siete proti komárom na francúzske okná

Výnimku tvoria francúzske okná, ktoré umožňujú východ na terasu. Francúzske okná svojou veľkosťou a tvarom pripomínajú skôr dvere. V ponuke spoločnosti K-system však nájdete aj originálne siete proti hmyzu pre francúzske okná s označením Supernova, ktoré umožňujú vyrobiť sieť z jedného kusu až do plochy 2,5 m2. Ako je to možné? Sieť proti hmyzu Supernova sa vyrába z hrubostenného extrudovaného hliníkového profilu. Všetky profily sú spájané v rohoch vnútorným hliníkovým rohovníkom. Originálna sieť proti hmyzu Supernova značky K-system je 100 % garancia doživotnej trvanlivosti rámu. V porovnaní s dverovými sieťami proti hmyzu si tak viete zaobstarať sieť na francúzske okno iba za zlomok jej ceny.

Záruka spokojnosti K-system

Siete proti hmyzu na plastové, drevené a hliníkové okná

V našej ponuke nájdete široký sortiment sietí proti hmyzu na okná značky K-system vyrobené z rôznych materiálov. Ich hlavné rozdiely spočívajú v pevnosti a robustnosti rámov. Majú však jedno spoločné. Všetky rámy sú spájané vnútornými hliníkovými rohovníkmi a rámy majú doživotnú pevnosť. V závislosti od hrúbky a tvaru rámu ponúkame rôzne možnosti uchytenia k rámu okna neinvazívnou metódou (bez nutnosti vŕtania do rámu okna). Pre plastové a drevené eurookná sa používajú siete Ideal (do veľkosti otvoru 2m2) a Supernova (do veľkosti otvoru 2,5m2). Pre siete proti hmyzu na hliníkové okná sa  používa profil OSU (okenná sieť Universal) so špecifickými kotviacimi háčikmi, ktoré umožňujú úplné zatvorenie okna. Pri zatvorení hliníkového okna totiž lícuje rám okna s krídlom.

Nezáväzná kalkulácia zadarmo

Atypické siete proti hmyzu 

Spoločnosť K-system disponuje najširším sortimentom systémov na výrobu sietí proti hmyzu nielen na Slovensku. Vďaka tomu, dokážeme zabezpečiť výrobu sietí proti hmyzu atypických tvarov - trojuholníky, päťuholníky, oblúky, polkruhy, atď. Výroba týchto neštandardných sietí proti hmyzu je oveľa náročnejšia, ako výroba štandardných sietí proti hmyzu pravidelného tvaru. Siete proti hmyzu na atypické otvory si vyžadujú profesionálne zameranie, technicky náročnejšiu dokumentáciu pre výrobu a v konečnom dôsledku aj samotné zostavenie siete je výrazne náročnejšie, ako výroba pravoúhlych sietí proti hmyzu. Medzi atypické siete proti hmyzu radíme aj siete proti komárom so spílenou prírubou. V prípade, že rám okna je zaomietnutý tak, že nie je možné štandardné osadenie sietí proti hmyzu, je potrebné rám siete (prírubu) upraviť na mieru podľa danej situácie.

Siete proti hmyzu na okná s možnosťou pohybu

Potreby zákazníkov a aj niektoré typy otvorov si vyžadujú siete proti hmyzu s možnosťou pohybu. Pokiaľ ide o plisované siete proti hmyzu značky K-system, neeixstuje na našom trhu žiadny produkt so zhodnými parametrami. Plisované siete proti hmyzu K-system sa nedajú porovnávať s inými plisovanými sieťami proti hmyzu. Spoločnosť K-system bola prvým výrobcom plisovaných sietí nielen na Slovensku ale aj v mnohých okolitých krajinách. Sú to najlepšie plisované siete proti hmyzu na okná trhu. Ich kvalita je overená časom. V našej ponuke nájdete plisované siete na okná typ IPOS 22, POS 18, ale použiteľné sú aj siete s obojstrannou katerpilárovou reťazou Nobarier. Siete proti hmyzu IPOS 22 a POS 18 sú taktiež použiteľné ako siete proti hmyzu na strešné okná.

Sieťky proti hmyzu K-system

Nezáväzná kalkulácia zadarmo

Prečo si vybrať kvalitné siete proti komárom na okná

Počas minulých rokov sme si mali možnosť uvedomiť, aké dôležité je mať pohodlný a bezpečný domov. Koľko času v ňom relaxujeme a koľko času v ňom mnohí trávia pri svojom zamestnaní. Množstvo predajcov sietí proti hmyzu sa uchyluje k ponuke najlacnejších sietí proti hmyzu na okná. Možno je to zámer ako vytvoriť opakované objednávky, keď siete nefungujú dobre alebo sa po dvoch rokoch stratí ich funkcionalita. Spoločnosť K-system stavia na prvé miesto kvalitné produkty, vyrobené s použitím minimálneho množstva PVC komponentov, ktoré zabezpečujú doživotnú pevnosť rámu. Uvedomujeme si, že ak si u nás zákazník kúpi raz kvalitnú sieť proti hmyzu, už nás nebude potrebovať. Sme však v plnej pohotovosti v prípade potreby zabezpečiť servis - výmenu sieťoviny, alebo mu umožníme vymeniť si sieťovinu svojpomocne. V ponuke spoločnosti K-system nájdete až 18 štandardných farebných prevedení rámov sietí proti hmyzu v súlade s aktuálne TOP najpoužívanejšími farbami výrobcov okien. Čerešničkou na torte sú  ochranné prepravné rohovníky, ktoré zabezpečujú ochranu rohov siete pred ohnutím pri preprave.

Detail sieťky proti hmyzu K-system 

Ak ste však presvedčení, že potrebujete vyhrať cenovú bitku potom buďte pripravení na niektoré z uvedených skutočností:

 • bude vám dodaný produkt bez označenia výrobcu a garancie kvality,
 • vyberiete si sieť proti komárom, ktorá bude mať labilný rám z valcovaného plechu, ktorý sa bude vplyvom zmeny poveternostných podmienok krútiť a môžu vzniknúť otvory medzi rámom okna a profilom siete, cez ktoré sa vám dostane hmyz do vnútra,
 • jednotlivé časti profilov budú spojené nevzhľadným vonkajším plastovým rohovníkom, alebo vnútorným krehkým rohovníkom, ktorý sa vám časom rozpadne,
 • keďže plastové rohovníky nie sú pevné a sú iba nasunuté, siete sa vám budú v rohoch otvárať a sieťovina sa začne vlniť, k tomuto dochádza už počas prevozu produktu od výrobcu k predajcovi a preto sme z uvedeného dôvodu celkom vyradili používanie plastových rohovníkov v sieťach proti hmyzu,
 • budete povinní strpieť, že farba rámu siete proti hmyzu nebude korešpondovať s rámom vašich okien, 
 • v prípade, že budete potrebovať pomoc zoservisovať sieť, nebude záujem zo strany vášho dodávateľa takýto servis zabezpečiť, veď produkt bol taký lacný, že si treba kúpiť nový,
 • budete mať problém farebne a typovo zosúladiť siete na okná so sieťami na dvere.

 

Ste ochotní postúpiť tieto riziká pri nákupe sietí proti hmyzu na okná? Z krátkodobého hľadiska ste ušetrili, ale za akú cenu?

 • Siete proti komárom, ktoré sa po chvíli rozpadnú v rohoch a ktoré budete musieť vymeniť na vlastné náklady.
 • Nedokonalosti v dome, na ktoré sa budete pozerať každý deň.
 • Navíjacie/rolovacie siete proti hmyzu majú výrazne kratšiu životnosť ako plisované.
 • Otváranie a zatváranie sietí sa vám ľahko môže stať nočnou morou.
 • Získate navyše problémy so zabezpečením servisu no name produktov.

Štúdiá tieniacej techniky K-system a originálne siete proti hmyzu značky K-system najvyššej kvality nájdete v mestách Bratislava, Banská Bystrica, Nitra, Trenčín a Žiar nad Hronom.

Niektoré recenzie od rodín, ktoré si vybrali originálne siete proti hmyzu K-system

Siete proti komárom Bratislava - výber niektorých recenzií na Googli 100% záruka originálnych recenzií od našich zákazníkov

Recenzie produktov K-system

Recenzie K-system

Recenzie Kvalitné tienenie

Presvedčili sme vás, že siete proti hmyzu K-system sú správna investícia, ktorú neoľutujete? Presvedčte sa sami. 

Nezáväzná kalkulácia zadarmo - prvý krok k vašim novým sieťam proti hmyzu na okná.

Nahoru