Chat
Sídlo K-system: 045 / 672 60 52
Žiar nad Hronom: +421 908 793 407
Banská Bystrica: +421 918 341 842
Bratislava: +421 918 341 854 +421 918 341 857 +421 918 530 141 +421 918 530 140
Levice:
Nitra: +421 918 341 862
Trenčín: +421 905 981071
Trnava:
poslať dopyt do e-shopu

5 dôvodov, prečo si vybrať vertikálne žalúzie

1.12.2021

Poznáte hlavné výhody vertikálnych žalúzií? Prečo ešte nevyšli z módy?

Vertikálne žalúzie sa považujú za dekoratívny okenný doplnok. Široká škála dostupných látok vytvára príjemnú atmosféru moderného domova. 

Ako fungujú vertikálne žalúzie?

Vertikálne žalúzie tvorí nosný horný profil a séria textilných vertikálnych lamiel, ktoré sa otáčajú, rozťahujú alebo sťahujú rôznymi smermi. Vďaka tomu odkrývajú alebo naopak zakrývajú presklenenú plochu, čím regulujú množstvo denného svetla. Závažie v spodnej časti vertikálnej žalúzie zabezpečuje, že látka je esteticky vystretá. Závažie je buď zalisované, alebo vložené. V prípade vloženého závažia sú látky spájané gulôčkovou retiazkou, aby sa nerozkývali napríklad v prípade prievanu. V prípade PVC lamiel nie je potrebné žiadne závažie, keďže PVC pásy sú samé od seba dostatočnou záťažou. Smer chodu lamiel sa mení ťahom za ovládaciu šnúru, ktorá je umiestnená buď vpravo alebo vľavo. Môžete sa rozhodnúť, či sa budú lamely posúvať smerom k ovládaniu, od ovládania, budú sa sťahovať polovica do prava a druhá polovica do ľava, alebo naopak zo strán na stred. Naklápanie lamiel sa vykonáva potiahnutím za gulôčkovú retiazku. 

Ako spoznať kvalitu?

Pri výbere vertikálnej žalúzie si dajte pozor najmä na kvalitu horného nosníka. Čím menej PVC komponentov, tým dlhšia životnosť. O kvalite lamiel vypovedá jednak materiálové zloženie, funkčné vlastnosti, ale aj gramáž. Lamela by mala mať gramáž minimálne 180 g/m2. Mala by držať svoj tvar, a nemala by sa stáčať do "vrtule". Jedným z neklamných znakov kvality je príjemný materiál na dotyk. Platí zásada, že dostanete to, za čo si zaplatíte.

Ak vám to rozpočet umožňuje, vyberte si radšej kvalitnejší horný nosník s kvalitnými lamelami, aby vám vydržali dlhšie. Ak totiž siahnete po lacnom produkte, veľmi ľahko sa vám môže stať, že praskne závesné uško alebo vešiak lamely. Samozrejme vplyvom času sa môže stať, že tento PVC komponent sa stane krehkým a praskne. Ako výrobca však vieme, že niektoré firmy používajú na horizontálne žalúzie PVC komponenty vyrobené spracovaním PVC odpadu. 2x lisovaný a zohriaty plast sa stáva menej odolným a krehkým a ľahko zmení svoju farbu. Ak sa komponent lisuje z prvotných granulovaných surovín bez pridania PVC odpadu, má výrazne dlhšiu životnosť. S týmto sa najčastejšie stretávme v prípade horizontálnych žalúzií konkurenčných výrobcov, kde PVC komponenty majú veľmi krátku životnosť.

S rastúcou plochou zatienenia, narastá aj stoh lamiel na bočnej strane, kde sú naukladané. Tento zväzok lamiel môže blokovať svetlo a výhľad. Toto nie je prípad bežných panelákových okien, ale skôr celopresklenených plôch. Našťastie exisuje alternatíva v podobe koľajníc pre závesy a záclony, kde si môžete záclonu alebo záves pripnúť k stene dekoratívnou sponou. 

5 dôvodov, prečo si vybrať vertikálne žalúzie

  • Aj keď sa vertikálne žalúzie látkové už nepredávajú v takej miere ako v 80-tych či v 90-tych rokoch, je fakt, že stále sú cenovo najdostupnejším a najfunkčnejším riešením ovládania svetla na veľkých presklených plochách
  • V našej ponuke nájdete funkčné moderné tkaniny. Vyzerajú nielen vkusne a sú príjemné na dotyk, ale majú aj špeciálne vlastnosti, ktoré eliminujú vonkajšie odlesky a efektívne zvládajú denné svetlo. Tieto užitočné vlastnosti sú dôletižé nielen pre kancelárie, ale aj obývacie izby alebo spálne. Do kúpelne alebo kuchyne si vyberajte praktické tkaniny, odolné voči vlhkosti alebo poplastované tkaniny s možnosťou umývania alebo PVC lamely s možnosťou dezinfekcie. Najnovšia kolekcia Living Beauty  značky K-system vás presvedčí o tom, že vertikálne žalúzie zďaleka nie sú výsadou kancelárií.  Novinkou sú vertikálne žalúzie so záclonou. Tkanina dokonale imituje záclonu, prepúšťa dostatok svetla a zmäkčuje ho. V kombinácii so zatemňujúcou tkaninou v ľanovom vzhľade pôsobí tak luxusne, ako by ste mali doma drahé závesy a záclony. 
  • Vertikálne žalúzie spoločnosti K-system tvorí ucelený systém, vďaka ktorému vieme realizovať atypické vertikálne žalúzie v horizonálnom alebo vertikálnom oblúkovom prevedení, šikmé vertikálne žalúzie a vertikálne žalúzie v stropnom prevedení. Keďže vertikálne žalúzie veľmi dobre ovládajú silné slnečné svetlo sú praktickou voľbou interiérového zatienenia zimných záhrad. Práve tu je veľa slnečného svetla, s ktorým sa viete vysporiadať tak, že lamely nastavíte do požadovanej polohy podľa toho, ako sa pohybuje slnko. V zimnej záhrade tak udržíte svetlo pod kontrolou a budete si môcť vychutnať relax vo svojej zimnej záhrade naplno.
  • Ponúkame vám aj vertikálne žalúzie s možnosťou elektrického ovládania.
  • V našej ponuke nájdete aj vertikálne žalúzie s motívom podľa vášho želania. Vertikálna žalúzia môže byť nielen nosičom firemnej reklamy. Môže byť aj pripomienou mimoriadnych udalostí, alebo spomienok vášho života.

TIP: Narodeninové oslavy, svadby či chvíľe strávené s rodinou sú pod pergolou naozaj čarovné. Pergolu si môžete vyzdobiť podľa vaších predstáv. A ako sa hovorí, dobrá oslava začína dobrou prípravou. Pár tipov nájdete tu.

 

 

 

 

Nahoru