Chat
Sídlo K-system: 045 / 672 60 52
Žiar nad Hronom: +421 908 793 407
Banská Bystrica: +421 918 341 842
Bratislava: +421 918 341 854 +421 918 341 857 +421 918 530 141 +421 918 530 140
Levice:
Nitra: +421 918 341 862
Trenčín: +421 905 981071
Trnava:
poslať dopyt do e-shopu

Záclony a závesy opäť v móde

5.10.2021

Ak si myslíte, že záclony a závesy už nie sú v móde, ste na omyle.

Za posledný rok evidujeme výrazný nárast záujmu našich zákazníkov o záclony a závesy. Dekoratívne textílie podobne ako dekoratívne interiérové rolety výrazným spôsobom pomáhajú pri zariaďovaní interiéru. Vďaka nim sa zo strohých interiérov stávajú miestnosti útulnejšie a krajšie. Záclony a závesy dokážu splynúť s okolím a priniesť svieži nádych novosti. Je možné ich kombinovať s akoukoľvek farbou či štýlom zariadenia..

Záclony a závesy však majú aj svoju praktickú stránku - vytvárajú pocit súkromia. Pokiaľ neplánujete na okná interiérové žalúzie, potom záclona je výborným riešením s pridanou estetickou hodnotou. Záclony na mieru vyhovujú požiadavkám každého zákazníka a sadnú na každé okno. V našich Štúdiách tieniacej techniky K-system nájdete širokú paletu záclonovin s výnimkou čipkovaných záclon. Orientujeme sa na prevážne moderné transparentné voály v rôznych farbách, ktoré ponúkajú dostatok prirodzeného denného svetla. Napriek farebným možnostiam na výslní požiadaviek kraľujú biela a krémová farba.

Záclony a závesy od K-system

 

Na čo pamätať pri zaobstaraní záclon a závesov?

Výhodou interiérového tienenia, teda aj záclon a závesov sú nulové požiadavky na stavebnú predprípravu. Výnimku tvoria koľajnice pre závesy a záclony zabudované do stropného podhľadu alebo motorizované koľajnice, ktoré potrebujú prívod elektrického prúdu. 

Rozmyslite si, do akého priestoru chcete závesy alebo záclony namontovať. To znamená, či ich namontujete do výklenku, na okennú plochu alebo na celú stenu. Neexistuje žiadne odporúčanie, ktorý z uvedených variantov je najlepší. Každý zákazník má totiž vlastnú predstavu o tom, čo sa mu páči. Zmerajte si šírku koľajnice a výšku záclony resp. závesu. Aj v tomto prípade platí - niekomu sa páči, keď záves padá až po zem, niekto rozmýšľa prakticky. Z praktického hľadiska pri vysávaní alebo umývaní podlahy je totiž vhodnejšie, ak bude záves alebo záclona pár cm od podlahy, aby nedošlo k jej ušpineniu alebo znehodnoteniu.

Závesy a záclony do šikmín a oblúkov?

Iba špecializovaný výrobca alebo dodávateľ sa nevyhýba neštandardným realizáciám. Medzi našimi realizáciami nájdete nielen závesy do atypických priestorov ale aj dizajnové kotviace prvky, ktoré vkusne pasujú aj do tých najluxusnejších interiérov alebo špecifických stavieb ako sú napríklad zruby.

Závesy a záclony do šikmín

Riasenie - základ celkového estetického vnímania

Na tomto mieste by sme radi upozornili na fakt, že ak chcete, aby záclona alebo záves na okne vyzerali dobre, šírka použitej tkaniny by mala byť približne dvojnásobok šírky koľajnice - tzv. riasenie 1:2. Riasenie určuje množstvo použitej tkaniny a je teda základným rozlišujúcim faktorom pri porovnávaní cien. Samozrejme, že existujú aj cenovo úspornejšie varianty s použitím menšieho množstva materiálu. S menšou spotrebou materiálu úmerne klesá estetický vzhľad záclony. No napriek tomu môžeme povedať, že výnimkou nie sú ani zákazníci, ktorí uprednostňujú záclony alebo závesy s takmer rovným vzhľadom.

Napriek tomu, že v ponuke máme štandardnú riasiaciu pásku, dokážeme zabezpečiť aj tvarovo odlišné riasenia ako napr. FLOW - vlny pravidelného riasenia alebo diamantové riasenie.

Vonkajší pohľad na záclony K-system

Ako rozpoznať kvalitu?

Záclony z našej ponuky majú priamo od výrobcu v spodnom lemovaní všité olovko. Vďaka tomu vytvárajú krásny padavý efekt. Takéto precízne spracovanie nedokáže zabezpečiť žiadna krajčírka, nakoľko ide o technologické spracovanie priamo od výrobcu tkaniny. Dôležitým faktorom kvality je deklarovaná zrážanlivosť tkaniny priamo od výrobcu. V prípade čínskych tkanín sme sa u zákazníkov stretli so zrážanlivosťou 30 %. Skúste počítať s nami. Pri záclone na výšku 3 metre sa tkanina po opakovanom vypratí zrazí o 9 cm na výšku. Záclona alebo záves po zrazení stráca na svojom celkovom estetickom dojme. Výrobcovia nami dodávaných tkanín deklarujú zrážanlivosť max. 10 %.

Dôležitým ukazovateľom je aj možnosť farebného prevedenia. V našej ponuke nájdete koľajnice vo farbe biela, strieborná a antracit.

Nezabudnite na údržbu a čistenie

V prípade štandardných panelákových okien si s údržbou a čistením vystačí každá hospodynka. Čo však v prípade klientov, ktorí majú záclony a závesy neštandardných rozmerov - napr. výška 5,5 metra? V takýchto prípadoch vieme po predošlej dohode zabezpečiť na nami dodávané záclony a závesy aj čistenie.

Komfortné ovládanie

Aby sa vaše záclony a závesy dostali do pohybu, budete k nim potrebovať kvalitné koľajnice. V našej ponuke nájdete nielen koľajnice na záves s manuálnym ovládaním, ale aj motorizované koľajnice s možnosťou ovládania cez nástenný ovládač až po inteligentný domáci riadiaci systém. V ponuke máme motory 230 V aj 24 V. Kontaktujte nás a pripravíme vám ponuku na mieru.

 

Nahoru