Chat
Sídlo K-system: 045 / 672 60 52
Žiar nad Hronom: +421 908 793 407
Banská Bystrica: +421 918 341 842
Bratislava: +421 918 341 854 +421 918 341 857 +421 918 530 141 +421 918 530 140
Levice:
Nitra: +421 918 341 862
Trenčín: +421 905 981071
Trnava:
poslať dopyt do e-shopu

Vplyv kvality sieťoviny na funkcionalitu sietí

22.4.2024

Sieťovina proti hmyzu sa nevyberá iba podľa farby. Vyberte si sieťovinu, ktorá svojou funkcionalitou vyhovuje vašim požiadavkám.

Na kvalitu sietí proti hmyzu vplýva nielen kvalita prevedenia rámu  ale aj druh vybratej sieťoviny. Spoločnosť K-system má v ponuke množstvo sieťovín pre siete na okná a siete proti hmyzu na dvere, ktoré ponúkajú rôzne funkcionality. Siete proti hmyzu poskytujú okrem ochrany proti lietajúcemu hmyzu aj ochranu súkromia, ochranu pred nepriaznivým počasím, ochranu pred priamymi slnečnými lúčmi.

Lacné vs kvalitné siete proti hmyzu

Na trhu sú dostupné lacné sieťky proti hmyzu na okná a dvere vyrobené z tenkého valcovaného plechu spájané vonkajším alebo vnútorným PVC rohovníkom. Rám takejto siete je krehký, náchylný na deformáciu a zlomenie PVC rohovníkov. Sieťovina býva zvlnená, rohy sietí sa otvárajú a nie sú dostatočne pevné. Z uvedených dôvodov býva obmedzená maximálna veľkosť a chýba možnosť výroby atypických prevedení. Životnosť takejto siete je obmedzená životnosťou PVC komponentov. V prípade potreby výmeny sieťoviny sa stáva, že pri manipulácii po rokoch užívania PVC diely popraskajú a spotrebiteľ je nútený zakúpiť si novú sieť.

Spoločnosť K-system má v ponuke pevné okenné a pántové dverové siete s rámami s doživotnou pevnosťou. Sú vyrobené z extrudovaných hliníkových profilov pílených pod 45º uhlom a spájané vnútornými hliníkovými rohovníkmi. V prípade väčších rozmerov a v prípade výroby atypov prechádzajú rohovníky špeciálnou predpínacou úpravou, aby siete pekne držali tvar. Pri skutočne veľkých rozmeroch odporúča K-system použitie priečnikov, pre vystuženie rámu siete.  Ani po rokoch nestrácajú siete na kvalite, takže nie je potrebné obávať sa výmeny sieťoviny. Stačí očistiť rám, vymeniť sieťovinu a stále bude vyzerať ako nová. Všetky siete proti hmyzu značky K-system sa vyznačujú kvalitnou RAL povrchovou úpravou. Okrem farby na mieru, ponúka výrobca K-system aj možnosť laminácie profilov tak, aby rámy siete dokonale splýval s rámom okna alebo dverí.

Trend je čierna farba sieťoviny

Všetky sieťoviny čiernej farby ponúkajú výbornú viditeĺnosť smerom do exteriéru. Pritom na okennom alebo dverovom krídle sú takmer neviditeľné. To potvrdzuje aj úsmevný príbeh našej zákazníčky, ktorá sa rozhodla vziať iniciatívu do vlastných rúk, nakoľko manžel stále otáľal s objednávkou sietí proti hmyzu. Na dome mali okná a dvere červenej farby. Keď prišiel z roboty domov spomenul si, že na siete zasa zabudol. Keď však vyšiel na terasu, narazil do nečakanej prekážky a vtedy mu došlo, ako šikovne to jeho manželka vymyslela.

Sieť proti hmyzu pre gastro zariadenia

Pre gastro zariadenia odporúčame použitie štandardnej sieťoviny. Veľkosť oka je 1,65 x 1,5 mm pri hrúbke vlákna 0,28 mm (± 0,05 mm). Je dostupná v čiernej alebo sivej farbe a prepúšťa 68 % svetla. Ponúka výbornú viditeľnosť smerom do exteriéru. Sieťovina ja vyrobená z poplastovaného sklenného vlákna. UV-stabilná plastová úprava zaručuje farebnú stálosť a atraktívny vzhľad. Sieťovina je ťažko horľavá a je odolná voči poveternostným vplyvom. 

Sieťovina proti hmyzu s najvyššou pevnosťou

Ak máte doma napríklad mačičku alebo psíka, odporúčame zadovážiť si sieť proti hmyzu s najpevnejšou sieťovinou - Tuffscreen. Sieťovina Tuffscreen nielen nahradila sieťovinu Petscreen ale svojimi vlastnosťami aj predčila očakávania. Sieťovina Tuffscreen je 7x pevnejšia ako štandardné sieťoviny zo skelného vlákna. Sieťovina Tuffscreen je odolná poyesterová tkanina potiahnutá vinylom. Na zálade skúseností našich zákazníkov bolo zistené, že okrem zvýšenej ochrany domácich miláčikov, je možné sieťovine pripísať aj funkciu tienenia. Sieťovina Tuffscreen znižuje nepriaznivé účinky slnečného žiarenia, t.j. prehrievanie miestnosti a pôsobenie UV - žiarenia. Veľkosť oka je 1,0 x 1,5 mm pri hrúbke vlákna 0,46 mm. Priepustnosť svetla je cca 45%.

Presvedčte sa sami o jedinečných vlastnostiach tejto sieti proti hmyzu a pozrite si video z realizovaného záťažového testu. Ani pri zaťažení závažím o hmotnosti 20 kg sa sieťoviny z rámu nevytiahla.

Ak hľadáte sieť proti hmyzu odolnú, ktorá je odolná voči mačkám, nenechajte si ujsť video z testu sieťoviny Tuffscreen pri pokuse o poškodenie ostrým predmetom.

Ďalšie odporúčania použitia výrobcu sieťoviny Tuffscreen vďaka pevnosti v ťahu a odolnosti proti roztrhnutiu,:

 • športové strediská, kde hrozia lietajúce loptičky,
 • veľké okná a dvere napríklad v oblasti hotelových bazénov alebo welness zariadení,
 • silné veterné oblasti.

Napriek unikátnym vlastnostiam sieťoviny Tuffscreen výrobca upozorňuje, že sieťovina slúži ako ochrana proti hmyzu a nie zábrana proti vypadnutiu detí či domácich zvierat. Taktiež vytlačenie sieťoviny z rámu mechanickým pôsobením sa nepovažuje za výrobnú vadu a nemá čo do činenia s jej odolnosťou.

Sieťoviny proti hmyzu pre nízkoenergetické a energeticky pasívne domy

Spoločnosť K-system ponúka ultra jemnú a takmer neviditeľnú sieť proti hmyzu UltraVue. Sieťovina UltraVue je vyrobená z vlákna vinyl/polyester s hrúbkou 0,21 mm. Veľkosť oka sieťoviny UltraVue je 1,1 x 1,5 mm. Priepustnosť svetla je 73 %. Jej najlepšou vlastnosťou v porovnaní s ostatnými sieťovinami je však výborná priepustnosť vzduchu a pohodlné vetranie. Vďaka technológii Water Shed TechnologyTM sieť zachováva opticky čistý výhľad a predlžuje životnosť sieťoviny. V otvoroch siete sa nedrží voda a tým pádom ani nečistoty. Sieťovina je ťažko horľavá. Tento druh sieťoviny však neodporúčame použiť v domácnosti s deťmi, alebo zvieratkami, nakoľko vlákno nie je také pevné ako je tomu napríklad v prípade sieťoviny Tuffscreen. 

O niečo silnejšie vlákno má sieťovina BetterVue. Stále však ponúka výbornú viditeľnosť, takže by mohla byť vhodnou voľbou pre rodiny s malými deťmi. Sieťovina BetterVue je vyrobená z vlákna vinyl/polyester s hrúbkou 0,20 mm. Veľkosť oka sieťoviny BetterVue je 1,3 x 1,3 mm. Priepustnosť svetla je 69 %. Vďaka technológii Water Shed TechnologyTM sieť zachováva opticky čistý výhľad a predlžuje životnosť sieťoviny. V otvoroch siete sa nedrží voda a tým pádom ani nečistoty. Sieťovina je ťažko horľavá.

Všetky sieťoviny s výnimkou štandardných sieťovín majú Certifikát Greenguard a sú testované na viac ako 10 000 chemikálií a emisií VOC. Spĺňajú prísne normy emisií na udržanie kvality vzduchu v interiéri.

10 výhod pevných okenných sietí značky K-system

 • kvalitný rám s doživotnou pevnosťou -  profily sietí sú vyrobené z extrudovaných hliníkových profilov s vnútorným hliníkovými rohovníkmi - mimoriadne dlhá životnosť v porovnaní s low-cost a no name produktami vyrobenými z valcovaného plechu alebo produktami s použitím PVC rohovníkov,
 • široká ponuka sieťovín najvyššej kvality - sieťoviny proti hmyzu z našej ponuky sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči UV žiareniu, 
 • nepoškodzujú zdravie - dlhotrvajúca ekologická ochrana proti hmyzu bez použitia chémie, zabezpečujú optimálnu výmenu vzduchu,
 • funkčný okenný doplnok - siete sa osádzajú do rámu okna bez vŕtania, sieť sa uchytáva o rám okna pomocou otočných zvrtlíkov,
 • praktická údržba - zaprášenú sieť je možné jednoducho vybrať bez použitia náradia a vysprchovať,  
 • jednoduchý servis - výmenu sieťoviny zvládne každý svojpomocne,
 • najlepší pomer cena/kvalita - cena pevných okenných sietí K-system je porovnateľná s cenou vnútorných žalúzií,
 • jednoduchá manipulácia - sieť je možné hocikedy zložiť otočením excentrov alebo stlačením háčikov z rámu okna a odložiť, napríklad na zimu, tento úkon však nie je potrebný, keďže sieť odoláva poveternostným podmienkam,
 • viac funkcií v jednom doplnku - sieť okrem hmyzu zachytáva aj peľ a iné alergény z vonkajšieho prostredia, v závislosti od použitej sieťoviny však môže aj tieniť, poskytovať ochranu pred nežiaducimi pohľadmi, alebo zvýšiť ochranu domácej mačičky pred vypadnutím,
 • zakázková výroba na mieru - široký výber RAL farieb, s možnosťou RAL alebo laminácie na mieru, možnosť výroby atypov - oblúky, trojuholníky, lichobežníky.
Nahoru