Chat
Sídlo K-system: 045 / 672 60 52
Žiar nad Hronom: +421 908 793 407
Banská Bystrica: +421 918 341 842
Bratislava: +421 918 341 854 +421 918 341 857 +421 918 530 141 +421 918 530 140
Levice:
Nitra: +421 918 341 862
Trenčín: +421 905 981071
Trnava:
poslať dopyt do e-shopu

Vonkajšie žalúzie či rolety? Vyberajte podľa počasia

21.6.2019

Máte jasné v tom, že chcete vonkajšie tienenie, ale neviete sa rozhodnúť medzi žalúziami a roletami? Zosumarizovali sme

Máte jasné v tom, že chcete vonkajšie tienenie, ale neviete sa rozhodnúť medzi žalúziami a roletami? Zosumarizovali sme vlastnosti oboch typov, aby ste mali ľahší výber. Záleží napríklad na tom, ako veľmi u vás fúka vietor alebo koľko chcete do tienenia investovať.


Rozdiel medzi žalúziami a roletami vidíte hneď na prvý pohľad. Rolety sa pohybujú vo  vodiacich lištách a hore sa rolujú do schránky, ktorá môže byť ukrytá napríklad pod omietkou. Vyrábajú sa z plastu alebo hliníka vo farbách podľa vašich požiadaviek.

Lamely žalúzií sa taktiež vyťahujú vo vodiacich lištách smerom hore, kde sú „zaparkované“ v schránke, ktorá môže byť ukrytá pod omietkou alebo viditeľná ako dizajnový prvok fasády zafarbená do požadovanej farby. Umožňujú však reguláciu svetla.

Vonkajšie žalúzie a rolety vyzerajú rozdielne, ale majú rovnaký účel:

  • tienia interiér,
  • chránia ho pred prehrievaním,
  • bránia nežiadúcim pohľadom,
  • predlžujú životnosť okien.

Oba typy tieniacej techniky tiež ovládate manuálne aj automaticky pomocou motora. Tým ale zoznam podobností končí.

Horšiemu počasiu bezpečne odolávajú rolety


Ak je to u vás doma ako na „Veternej“, rozhliadnite sa radšej v ponuke roliet. Tie totiž môžete nechať stiahnuté nielen za prudkého slnka, ale tiež ak:

  • sneží,
  • prší
  • alebo silno fúka.

Okrem toho, že sú odolné, fungujú rolety aj ako dobrý izolant vďaka izolačnej PUR pene v hliníkovej lamele. V zime chránia pred únikmi tepla a v lete pomáhajú odrážať slnečné lúče. Ak majú integrované siete proti hmyzu, sú aj účinnou ochranou proti hmyzu. Navyše znižujú hluk prichádzajú z vonkajšieho prostredia.

Vonkajšie rolety sú ideálne pre novostavby aj pre rekonštrukcie. Ak staviate alebo sa chystáte na stavbu domu, vo fáze projektu si jednoducho naplánujete, akým spôsobom majú byť rolety na vašom dome nainštalované.

Môžete si taktiež vopred premyslieť, aký typ roliet bude pre vás najlepší a navzájom ich farebne zosúladiť s oknami, garážovou bránou a tiež s farbou fasády.

Rolety sú vhodné napríklad:

  • do domov na otvorenom priestranstve,
  • na severné strany domov,
  • na chaty a chalupy, kde pomáhajú chrániť pred vlámaním.


Ak sa rozhodnete pre vonkajšie rolety, máte na výber rôzne typy. Vyskúšajte napríklad uzamkýnateľné rolety JalouRoll s integrovanou sieťou proti hmyzu, úsporné rolety na solárny pohon alebo iný model z našej ponuky.

Vonkajšie rolety pre novostavby, Bánská Bystrica

Ušetrite s vonkajšími žalúziami

Vonkajšie žalúzie nie sú vhodné do náročných poveternostných (odolávajú rýchlosti vetra do 80 km/hod) ani snehových podmienok. Našťastie ale nemusíte skúšať, čo všetko vaše žalúzie vydržia. Existujú totiž veterné alebo aj dažďové senzory, ktoré dajú žalúziám pokyn k vytiahnutiu, keď sa zhorší počasie.

Vďaka postupnému naklápaniu lamiel vonkajších žalúzií regulujete slnečné lúče vstupujúce do vašej izby plynulo a veľmi jednoducho. V tom sú väčšinou žalúzie lepšie ako rolety, keďže umožňujú plynulejší pohyb.

Vonkajšie žalúzie tiež izolujú pred vonkajšími vplyvmi ako prach a hluk, ale menej ako rolety. Sú pre vás ideálnym riešením, ak je preferujete možnosť nastavenia svetla vstupujúceho do miestnosti.

Exteriérové žalúzie sa hodí napríklad do bytov a na východnú či západnú stranu domu.

Vybrať si môžete medzi rôznymi druhmi vonkajších žalúzií. Pozrite si napríklad:

Exteriérové žalúzie v zime, Nitra

Bez obáv si kúpte rolety aj žalúzie na jeden dom

Čo robiť, keď chcete uprednostniť na prízemí rolety, kde chránia pred prachom a zlodejmi, ale na poschodí by ste mali radšej vonkajšie žalúzie? Našťastie nemusíte robiť kompromisy medzi funkčnosťou a pekným vzhľadom. Na dome jednoducho skombinujete oba typy vonkajšej tieniacej techniky, ktoré farebne zosúladíte a materiálov tak, aby sa k sebe hodili a dom pôsobil jednotne a čisto.

Nahoru