Chat
Sídlo K-system: 045 / 672 60 52
Žiar nad Hronom: +421 908 793 407
Banská Bystrica: +421 918 341 842
Bratislava: +421 918 341 854 +421 918 341 857 +421 918 530 141 +421 918 530 140
Levice:
Nitra: +421 918 341 862
Trenčín: +421 905 981071
Trnava:
poslať dopyt do e-shopu

Stropné koľajnicové garniže sú trend 2022

18.7.2022

Rok 2022 je v plnom prúde. Prekvapením roka je pre nás rastúci záujem o koľajnice a garniže pre záclony a závesy pre zatienenie interiéru.

Aktuálne najlepším spôsobom zhodnotenia financií je investícia do vlastného bývania. Súčasné trendy v oblasti tienenia sú takmer nemenné. Stále sú najviac dopytované vonkajšie žalúzie s možnosťou regulácie denného svetla, ktoré výrazným spôsobom prispievajú k príjemnej interiérovej klíme a k úsporám nákladov na elektrickú energiu. 

V oblasti interiérového tienenia rozhodne stoja za pozornosť koľajnice pre závesy a záclony. Dôvodov, prečo sa stali trendom roka 2022, je hneď niekoľko:

  • jediný druh tienenia, ktorý nepozná limity v oblasti rozmerov, 
  • jeden z mála druhov tienenia, ktorý sa ľahko vysporiada aj s atypickým prevedením, 
  • možnosti kotvenia na stenu, do stropu aj neviditeľný spôsob kotvenia do stropného podhľadu,
  • možnosť výberu farebných prevedení - biela, strieborná, čierna,
  • možnosť použitia aj ako koľajnica pre montáž do sadrokartónu,
  • široká ponuka možností ovládania, vrátane pripojenia na domáci inteligentný riadiaci systém,
  • široká ponuka látok s garantovanou jednoduchou údržbou.

U nás nájdete najširší sortiment koľajníc pre závesy a záclony. Posúďte sami ....

 1. Koľajnice pre závesy a záclony

V našej ponuke nájdete široký sortiment koľajníc pre závesy a záclony na manuálny pohon. Najrozšírenejším spôsobom ovládania závesov a záclon je ťahom za tkaninu. Pri kvalitnej a pevnej tkanine takýto spôsob ovládania na látke nezanecháva žiadne stopy. V prípade jemnej voálovej tkaniny však odporúčame skôr motorizované koľajnice alebo manuálne ovládané koľajnice s možnosťou sťahovania alebo vyťahovania pomocou ovládacej šnúry. V našej ponuke nájdete iba trvácne kvalitné hliníkové koľajnice, ktoré na rozdiel od plastových náhrad zaručujú dlhodobú spokojnosť a doživotnú trvanlivosť. Zaujímavosťou je aj dvojitá hliníková koľajnica. Všetky koľajnice dodávame vyrobené na mieru s garanciou možnosti dokúpiť v prípade potreby náhradné diely ako sú napríklad háčiky na záclony do koľajničky.

2. Motorizované koľajnice pre závesy a záclony

Motoricky ovládané koľajnice garantujú vysoký komfort. Vďaka mimoriadne tichému chodu motora sú vhodné pre ovládanie závesov nielen v domácnosti, ale aj v konferenčných miestnostiach, divadelných sálach, halách atď. Motoricky ovládané koľajnice umožňujú zatieniť aj veľké presklenené plochy, ktoré si vyžadujú závesy s vyššou hmotnosťou. Je možné ich ovládať nástenným alebo diaľkovým ovládačom, pripojením na centrálny riadiaci pult a systémom domácej automatizácie. Napriek všetkým týmto vymožnostiam zákazníkovi vždy zostáva možnosť manuálneho ovládania pre prípad výpadku elektrickej energie.

3. Koľajnice na závesy - riešenia pre nemocnice, skúšobné kabínky pre obchody apod.

Tento systém koľajníc slúži na vytvorenie súkromia či oddelenie akéhokoľvek priestoru. Keďže koľajnice je možné podvesiť zo stropu, znižuje sa tým finančná náročnosť na použité textílie. Hlavnú rolu tohto systému hrá bezpečnosť.

Záclony a závesy majú v interiéri svoje opodstatnenie. V závislosti od priepustnosti svetla prepúšťajú toľko slnečného svetla, koľko si želáte, chránia súkromie, pohlcujú zvuky, chránia zariadenie izby pred UV žiarením a výrazným spôsobom zútulnia každý interiér. Na rozdiel od iných druhov interiérového tienenia sa ľahko udržiavajú a je možné ich obmieňať v závislosti od ročného obdobia. 

 

 

 

 

 

Nahoru