Chat
Sídlo K-system: 045 / 672 60 52
Žiar nad Hronom: +421 908 793 407
Banská Bystrica: +421 918 341 842
Bratislava: +421 918 341 854 +421 918 341 857 +421 918 530 141 +421 918 530 140
Levice:
Nitra: +421 918 341 862
Trenčín: +421 905 981071
Trnava:
poslať dopyt do e-shopu

Prečo tieniť strešné okná z exteriéru

22.9.2022

Problematika prehrievania interiéru sa zďaleka netýka iba strešných okien. Strešné okná sú však často umiestnené v podkroví, kde sa najviac kumuluje nahromadené teplo. Ako si s tým poradiť?

Strešné okná prinášajú možnosť plnohodnotného využitia podkrovia. Okrem osvetlenia priestoru však v letnom období privádzajú aj veľa tepla. Nie každému vyhovuje klimatizácia priestorov, ktorá je navyše energeticky veľmi náročná. Ako teda nechať letnú horúčavu za oknom? Riešenie je viac ako jednoduché - použitím exteriérovej tieniacej techniky pre strešné okná, ktorá zabraňuje kontaktu slnečných lúčov s okennou tabulou a tým aj prehrievaniu interiéru.

Ľahká vonkajšia roleta VELUX na solárny pohon

Účinný spôsob ako udržať v interiéri príjemnú teplotu a zatemniť priestor predstavuje práve ľahká vonkajšia roleta VELUX. Okrem tepelného a svetelného komfortu pomáha aj tlmiť hluk z dažďa (môže znížiť hluk až o 7dB). Je vyrobená z pevnej polyesterovej tkaniny potiahnutej PVC povlakom, ktorý je odolný voči UV žiareniu a nepodlieha degradácii materiálu. Roleta zaujme moderným vzhľadom a elegantným subtílnym dizajnom, ktorý sa hodí ku každej streche. 

Ľahkú vonkajšiu roletu VELUX môžete ovládať komfortne pomocou nástenného ovládača, prípadne pomocou aplikácie VELUX app Control alebo cez systém VELUX ACTIVE with NETATMO, ktorý vďaka inteligentným senzorom automaticky riadi vetranie a tienenie. Motor poháňa energia zo slnka, nie je teda nutný elektrický prívod. Roletu je možné inštalovať aj na staršie okná VELUX. Batéria sa automaticky dobíja denným svetlom nezávisle od intenzity slnečného žiarenia, a tak funguje spoľahlivo bez ohľadu na počasie. 

Pozrite si video

Vonkajšia hliníková roleta pre strešné okná VELUX

Vonkajšie hliníkové rolety VELUX poskytujú nielen zatemnenie ale aj absolútnu ochranu pred poveternostnými vplyvmi. Sú vhodné najmä pre izby určené k relaxu a spánku, ako napríklad detská izba alebo spálňa. Prispievajú významnou mierou k zníženiu vnútornej teploty počas horúceho obdobia alebo naopak v zime fungujú ako účinná tepelná izolácia. Vďaka svojmu prevedeniu znižujú hluk z dažďa a krupobitia. 

Pancier rolety sa pohybuje v bočných vodiacich lištách vyrobených z lakovaného hliníka odolného voči opotrebovaniu. K dispozícii je vo farbách svetlosivá hliníková, tmavosivá hliníková (štandard) a tmavosivá hliníková s medeným obložením. Vďaka roletovej schránke sa v prípade nepoužívania roleta "integruje" do okna a neuberá zo svetlosti. Roletu je možné ovládať na solárny alebo elektrický pohon.

Diaľkové ovládanie na elektrický pohon je nielen komfortné, ale aj ideálne pre tých, ktorí majú strešné okná mimo dosah. Jednoduché ovládanie zabezpečujú tri tlačidlá - OTVORIŤ/ZATVORIŤ/STOP. Dodávaný nástenný ovládač je už z výroby spárovaný s roletou pre zjednodušenie a zrýchlenie montáže rolety. Pri zapojení do systému VELUX ACTIVE sa roleta bude automaticky zaťahovať na základe predpovede počasia. V prípade, že nemáte strešné okno VELUX INTEGRA na elektrický pohon a chceli by ste elektrickú roletu, potom vyskúšajte ovládací systém KUX 110. Vďaka nemu budete môcť používať elektrické rolety alebo vonkajšei rolety VELUX na manuálne ovládaných strešných oknách.

Vonkajšia roleta na solárny pohon sa  ovláda pomocou jednoduchého diaľkového ovládača s tromi tlačítkami - OTVORIŤ/ZATVORIŤ/STOP. Ak máte solárne napájané strešné okno INTEGRA, môžete rozšíriť možnosti ovládania o VELUX Active Riadiacu jednotku vnútorného prostredia. Postará sa o automatické ovládanie výrobkov pre zabezpečenie prívodu čerstvého vzduchu. Ďalší benefit súvisí s možnosťou používania aplikácie na ovládanie celého systému. Batéria so solárnym zdrojom zabezpečí dostatočné nabitie až pre 100 operácií a to aj v prípade, že slnko priamo nesvieti a batéria sa nenabíja.

Pozrite si video

Kvalitný materiál a špičkový dizajn sú zárukou spokojnosti

Vonkajšie rolety VELUX sú vyrobené z lakovaného hliníka odolného voči opotrebovaniu. Boli testované v najextrémnejších podmienkach, aby dlhé roky bezproblémovo slúžili a to bez ohľadu na poveternostné podmienky. Štíhly dizajn výrobkov VELUX bol ocenený viacerými medzinárodnými oceneniami za dizajn, akými sú napr. Red Dot Design Award a iF PRODUCT DESIGN AWARD

Nahoru