Chat
Sídlo K-system: 045 / 672 60 52
Žiar nad Hronom: +421 908 793 407
Banská Bystrica: +421 918 341 842
Bratislava: +421 918 341 854 +421 918 341 857 +421 918 530 141 +421 918 530 140
Levice:
Nitra: +421 918 341 862
Trenčín: +421 905 981071
Trnava:
poslať dopyt do e-shopu

Farebné trendy koľajníc pre závesy a záclony

14.12.2020

V našich Štúdiách tieniacej techniky K-system vám ponúkame exkluzívne aj koľajnice vo farbe strieborná a čierna.

Koľajnice pre záclony a závesy sú obľúbené pre svoju priestorovú nenáročnosť. Napriek tomu, že sme sa pokúšali nájsť historickú informáciu, ktorá by sa viazala na počiatok používania závesov a záclon, nepodarilo sa nám nájsť bližšie podrobnosti. Musíme si teda vystačiť s našimi spomienkami z čias detstva. Záclony a závesy z čias socialistického Československa predstavovali skôr lapač prachu a historický prežitok. Toto však už dávno neplatí. V zmysle moderných životných filozofií by sa takmer žiadna moderná domácnosť nemala bez závesov a záclon zaobísť. Moderné koľajnice pre závesy a záclony nahradili aj najmä po revolúcii obľúbené záclonové tyče s kruhmi. Aj tie vytvárajú peknú dekoráciu v inteiéri, avšak ich funkčnosť nie je možné porovnávať s modernými koľajničkami. Vo väčšine prípadov je totiž nevyhnutý stredový držiak a tak nie je možné dokonale zatiahnuť záves, čo môže vadiť najmä v spálni, kde je pre kvalitný spánok dôležitá úplná tma. 

Novinkou v ponuke Štúdia tieniacej techniky K-system je koľajnica vo farbe strieborná a čierna. Práve čierny povrch získava v oblasti interiérového dizajnu čím ďalej tým väčšiu popularitu.  

Hlavné výhody koľajníc z našej ponuky sú nasledovné:

  • bezporuchovosť,
  • funkčnosť,
  • jednoduchá obsluha,
  • rovnaký dizajn prevedenia na manuálny aj motorický pohon,
  • možnosť výberu z 3 farieb - biela, strieborná alebo čierna,
  • možnosť výberu posuvu látok,
  • možnosť zatienenia veľkých plôch,
  • široké možnosti motorizácie vzťahujúce sa na rôzne protokoly,
  • batériový pohon,
  • ohybnosť, vďaka ktorej vyriešite zatienenie aj obtiažnejších miest.

 

Hliníková koľajnica pre závesy a záclony z ponuky Štúdia tieniacej techniky K-system vďaka svojmu konštrukčnému riešeniu celkom dolieha ku stropu. Keďže je mimoriadne subtílna, nenarúša charakter interiéru. Vďaka nenápadným otočným klipom je jej montáž taká jednoduchá, že ju zvládnete aj svojpomocne. Koľajnicu vieme aj ohnúť do požadovaného tvaru. Samozrejmosťou je aj možnosť zabudovania do sadrokartónu. Na toto štýlovo čisté riešenie je však nevyhnutné pamätať už v priebehu stavby a vykonať načas patričnú predprípravu. Dodatočné zapustenie totiž výrazne zvyšuje prácnosť prevedenia. Bezplatne vám poskytneme vzorku, aby ste vedeli, akú drážku si pripraviť. Toto platí aj v prípade predprípravy na motorický pohon. Ak sa vám však nepodarilo načas vykonať elektroinštaláciu, o komfortné ovládanie prísť nemusíte. Batériový pohon žiadnu predprípravu nepotrebuje.  Môžete aj kombinovať dve súbežné koľajnice - jedna pre záves a druhá pre záclonu. V prípade, že sa rozhodnete z cenového hľadiska pre koľajnicu na záclonu na manuálny pohon a z praktického hľadiska koľajnicu na záves na motorický pohon, garantujeme vám vzájomnú kompatibilitu oboch systémov a rovnaký dizajn koľajníc. 

V prípade, že potrebujete riešiť koľajnice pre závesy a záclony, pošlite nám dopyt na poradimevam@ksystem.eu.

 

 

 

 

 

Nahoru