Chat
Sídlo K-system: 045 / 672 60 52
Žiar nad Hronom: +421 908 793 407
Banská Bystrica: +421 918 341 842
Bratislava: +421 918 341 854 +421 918 341 857 +421 918 530 141 +421 918 530 140
Levice:
Nitra: +421 918 341 862
Trenčín: +421 905 981071
Trnava:
poslať dopyt do e-shopu

Dajte otravnému hmyzu zbohom

1.3.2022

Siete proti hmyzu stále zostávajú najúčinnejším prostriedkom s minimálnym negatívnym dopadom na životné prostredie.

Zaoberať sa otázkou významu sietí proti hmyzu je hádam zbytočné. Sme súčasťou ekosystému a prirodzené prostredie zahŕňa veľa hmyzu. Sieťky proti hmyzu sa používajú ako prostriedok k zníženiu prieniku hmyzu z exteriéru do interiéru. Ale platí to aj naopak. Ak sa hmyz dostane do interiéru napríklad cez otvorené dvere, zabráni mu sieť úniku do exteriéru.

S jarným slniečkom sa príroda začína zobúdzať a s ňou aj lietajúce potvorky. Mali by ste sa teda poponáhľať, aby ste stihli už prvé hmyzie "výjazdy". Tie pretrvávajú až do teplej jesene. Aké sú teda vaše možnosti?

Štandard kvality sietí proti hmyzu K-system

Určite nám dáte za pravdu, že ideálne je mať siete zhotovené na mieru. Vhodne vybraný typ a správne zamerané siete dobre dosadnú a plnia svoj účel. Spoločnosť K-SYSTEM sa môže pochváliť najširším sortimentom sietí proti hmyzu na okná a dvere. Štandard kvality sietí K-system je nasadený veľmi vysoko. Kvalita nepozná kompromis v podobe vnútorných PVC rohovníkov, ktoré časom krehnú, praskajú ale najmä rohový spoj nie je dostatočne pevný. Vplyvom toho sieťovina na sieti prichádza už od výrobcu zvlnená/zvolnená. Tento jav sa môže prehĺbiť aj prepravou, keďže rohy sietí s vnútorným PVC rohovníkom sa pri preprave môžu pootvoriť. 

Ďalším ukazovateľom kvality je široká farebná ponuka RAL farieb. Tmavé farby, ako je napríklad aktuálne veľmi žiadaná RAL 7016 antracit sú veľmi náchylné na poškriabanie. Preto profily pre každú takúto sieťku práškujeme na zákazku v našej lakovni. Iba tak sa ku našim zákazníkom dostane kvalitný produkt bez škriabancov, ktoré vznikajú skladovaním.

Štandard kvality produktov od K-system

Pevné sieťky na okná

Všetky typy pevných okenných sietí K-system sa vyznačujú doživotnou pevnosťou rámu. Vysokú pevnosť zabezpečujú hliníkové vnútorné rohovníky, ale aj extrudovaný hliníkový profil, ktorý je oveľa pevnejší ako siete proti hmyzu vyrábené z valcovaného profilu. V našej ponuke nájdete siete proti hmyzu Ideal, ktoré sú vhodné pre okná do veľkosti plochy 1,5 m2. Sú to najčastejšie predávané sieťky na plastové oknáAtypické siete proti hmyzu a okenné siete s plochou väčšou ako 1,5 m2 sa vyrábajú z profilu Supernova. Špecifické použitie majú okenné siete Universal. Tento hrubostenný extrudovaný profil nám umožňuje vyrábať oblúkové okenné a dverové siete. Z toho vyplýva, že je možné dosiahnuť rovnakého dizajnového prevedenia sietí pre okná aj dvere. Siete Universal však majú ešte jedno špecifikum. Používajú sa na hliníkové okná, kde pri zatvorení rám okna tesne lícuje s krídlom. Pre takéto okná nie je iné riešenie, ako špeciálna sieť proti hmyzu na hliníkové okná. Profily pre okenné siete je možné použiť aj pre tzv. francúzske okná. Pri väčších rozmerov výrobca odporúča sieť vystužiť horizontálnym alebo vertikálnym priečnikom. Vystužením sa zabráni prehnutiu siete vplyvom pnutia sieťoviny.

Sieťky na okná od K-system

Dverové pántové siete

V našej ponuke nájdete dverové pántové siete s montážnym rámom alebo dverové sieťky bez rámu. Ide o sieťový profil Universal, ktorý umožňuje výrobu sietí proti hmyzu atypických tvarov, vrátane oblúkov. Sieť je v strede štandardne vystužená stredovým madlovým priečnikom. Jeho úlohou je zabezpečiť dokonalé vypnutie sieťoviny v hornej aj spodnej časti siete, vďaka čomu je možné spodnú časť dverí vyplniť pevnou výplňou alebo sieťovinou so zvýšenou odolnosťou voči pazúrikom domácich zvierat. Prevedenie s pomocným montážnym rámom nájde uplatnenie najmä ako sieťka na balkónové dvere v bytových domoch s nedostatkom montážneho priestoru na ráme dverí. K sieti je možné dokúpiť aj príslušenstvo ako napríklad samozatvárač, alebo spodný okopový profil, alebo prídavné otváracie madlá.

Dverové pántové siete od K-system

Posuvné dverové siete

Posuvné dverové siete sa vzhľadom na svoju priaznivú cenu stále držia v rebríčku obľúbených sietí. V jednom ráme môžu byť umiestnené dve krídla alebo iba jedno krídlo. Úlohou technika pri zameraní je poradiť zákazníkovi, ktoré riešenie je pre neho najvyhovujúcejšie. 

Plisované siete na okná a dvere

Plisované siete ponúkajú riešenie ochrany proti hmyzu nielen pre neštandardne veľké plochy. Spoločnosť K-system bola prvým výrobcom plisovaných sietí v SR a v ČR. Doposiaľ si drží svoju pozíciu lídra medzi plisovanými sieťami. Dôvodom je najširší sortiment plisovaných sietí a fakt, že množstvo dodávateľských firiem neposkytuje k tomuto typu plisovaných sietí pozáručný servis. Samotný servis plisovaných sietí totiž musí zabezpečiť výrobca, nakoľko technológia výroby je zo všetkých produktov najšpecifickejšia. Ide o produkt, ktorého výroba z 90 % spočíva v manuálnej práci. Siete sa zostavujú na špecifických tkacích strojoch a testujú na špeciálnych stojanoch. V našej ponuke nájdete plisované siete:

  • Nobarrier - sieťka proti hmyzu na dvere určená nielen do HS portálov, obľúbené najmä z dôvodu možnosti jednoduchej montáže a demontáže pri servise a z dôvodu decentnej vodiacej pásky,
  • PDS 18 - siete sú určené najmä tam, kde investor alebo montážna firma tieniacej techniky nezabezpečili dostatok montážneho priestoru pre dodatočnú montáž siete, verzia pre okná POS 18
  • IPDS 22 - najobľúbnejšia sieť proti hmyzu s najdlhšou životnosťou sieťoviny tzv. Idroscreen®, verzia pre okná IPOS 22.

Plisované sieťky proti hmyzu nemajú plisovanú sieťovinu pevne spojenú s rámom. Z uvedeného dôvodu ju ponúkame ako variant proti lietajúcemu hmyzu. Pri tomto type sietí je potrebné zmieriť sa s tým, že cez priestor medzi sieťovinou a rámom môže prejsť drobný hmyz. Nejde však o jej vadu, alebo nedokonalosť. Je to dané konštrukciou siete a voľným pohybom sieťoviny. 

Plisované siete od K-system

Rolovacie siete na dvere

Spoločnosť K-system pred viac ako 10 rokmi vyradila zo sortimentu navíjacie dverové siete z dôvodu obtiažnej manipulácie. Rolovacia sieť Nobaroll ponúka jednoduchú manipuláciu, ktorú zvládnú ženy aj deti. Navíjacia sieť Nobaroll nevyžaduje vodiaci profil. Katerpilárová reťaz siete Nobaroll a Nobarrier chodí po decentnej vodiacej páske. V ponuke máme iba čiernu sieťovinu, ktorá ponúka nerušený výhľad. Je taká neviditeľná, až sa môže stať, že na ňu zabudnete a pri prechode zabudnete sieť otvoriť. :-)

Možnosti ochrany proti hmyzu sú naozaj široké. Farbu vašej siete alebo aj drevený dekór môžete zladiť s farbou vášho okna či dverí. Môžete si vybrať zo širokej ponuky sieťovín. Za zmienku stojí sieťovina Termoscreen, ktorá odráža slnečné žiarenie alebo zosilnená sieťovina Petscreen, ktorá odoláva domácim pazúrikom.

Nahoru