Chat
Sídlo K-system: 045 / 672 60 52
Žiar nad Hronom: +421 908 793 407
Banská Bystrica: +421 918 341 842
Bratislava: +421 918 341 854 +421 918 341 857 +421 918 530 141 +421 918 530 140
Levice:
Nitra: +421 918 341 862
Trenčín: +421 905 981071
Trnava:
poslať dopyt do e-shopu

Antibakteriálne závesy pre nemocnice

30.11.2021

Nová generácia záclon a závesov zmení váš pohľad na tienenie.

Novinkou v našej ponukezávesy s nasledovnými vlastnosťami:

  • antibakteriálne
  • antivirotické
  • akustické
  • nehorľavé
  • tepelno-izolačné

Tento typ moderných textílií s toľkými funkčnými vlastnosťami nájde uplatnenie nielen v domácnosti, ale je určený aj pre hotelové a medicínske prostredie. Závesy do nemocníc a zdravotníckych zariadení majú byť v prvom rade funkčné. Vďaka nim je možné vytvoriť dostatok súkromia a splniť vysoké hygienické nároky. Nové závesy z kolekcie NEW GENERATION prispievajú k eleminimácii šírenia baktérií a virusov a v súlade s bezpečnostnými normami musia byť nehorľavé.

Závesy do nemocníc je potrebné nakupovať u odborníkov. Lekárske závesy musia byť vyriešené do posledného detailu. Je potrebné pamätať na to, že akýkoľvek lekársky záves bude pravdepodobne intenzívne používať množstvo ľudí. Takisto riziko potriesnenia tekutinami a vzniku škvŕn je veľmi vysoké. Keďže môže byť pre zdravotnícke zariadenia pomerne náročné identifikovať ideálny produkt pre ich priestory, je potrebné získať základný prehľad charakteristík.

Pevnosť a odolnosť

Závesy pre zdravotnícke zariadenia musia byť dostatočne pevné a odolné. Nemocnice a polikliniky používajú lekárske závesy, ktoré sú zavesené na koľajniciach namontovaných na strope alebo na podvesených koľajniciach. Slúžia ako deliaca časť, ktorá poskytuje súkromie pacientom počas liečby. Na rozdiel od závesov v bežnej domácnosti je tento typ závesov extrémne zaťažovaný. Takúto manipuláciu môže vydržať iba pevná a odolná tkanina. Hypoalergénna tkanina bez ťažkých kovov zabraňuje množeniu baktérií a virusov je dôležitá pre zdravie a bezpečnosť pacientov. Z tohto dôvodu by sa materiál nemal stať živnou pôdou pre bežné alergény ako plesne, špina či peľ. Keďže ťažké hrubé a savé závesy sú živnou pôdou pre baktérie a alergény, látky pre závesy do nemocníc sú skôr tenké. V ponuke je široká ponuka príťažlivých látok, ktoré farebne budú ladiť s každým interiérom a vdýchnu život zdravotnému zariadeniu.

Antivirotické a antibakteriálne vlastnosti

Naše antibakteriálne a antivirotické tkaniny na použitie v medicínskom sektore vynikajú vláknami, ktoré sú tkané s prímesou iónov striebra (Ag+). Práve nová generácia štruktúry materiálu garantuje antibakteriálne a antivirotické vlastnosti tkanín. Vzhľadom na integráciu častíc striebra počas výroby do štruktúry tkania prináša materiálu trvalé vlastnosti, čo je nevyhnutné pre použitie tkanín v medicínskom sektore. Tkaniny spĺňajú normy EU nariadenia 52/2012 (CAS 7440-22-4 v súlade s nariadením 98/8/EC). Efektivita bola testovaná certifikovaným laboratóriom IFTH v súlade so štandardom NF EN ISO 20743:2013.

V našej ponuke nájdete materiály v rozmanitých štruktúrach, hrúbkach, tieniacich prevedeniach či farebných úravách vrátane potlače. Látky našich dodávateľov sú testované so štandardami akreditovaného francúzskeho laboratória VIRHEALTH v súlade s normou ISO 18184(2019) voči ľudskému koronavíru HCoV-2209, kde bolo dokázané, že zničí 98 % vírusu do 2 hodín a pri Murine noroviruse 73 % do dvoch hodín. Látky sú certifikované v súlade so štandardami OEKOTEX. 

                                                                           

Nesprávne zvolená tkanina sa môže stať živnou pôdou pre rast baktérií. Je veľmi dôležité, aby pacienti a zdravotnícky personál počas liečby neprenášali baktérie z jednej osoby na druhú. Preto musia byť závesy pre nemocnice odolné voči baktériám. Iba kvalitné lekárske závesy majú antimikrobiálnu úpravu, ktorá nepretržite likviduje baktérie, vírusy a plesne. Jednotlivé druhy tkanín sa vzájomne odlišujú rôznymi stupňami antimikrobiálnej úpravy. Ubezpečte sa, že povrchová úprava je dostatočne silná, aby eleminovala čo najviac baktérií.

Bohatý výber farieb a vzorov

V našej ponuke nájdete materiály v rozmanitých štruktúrach, hrúbkach, s rôznym stupňom priepustnosti svetla ale aj v rôznych farbách vrátane možnosti potlače. V medicínskom sektore kraľuje svetlo modrá. Pri látkach s potlačou na mieru je potrebné rátať nielen s príplatkom za potlač, ale aj s minimálnym množstevným odberom.

Odolnosť voči ohňu

Jednou z hlavných zásad ochrany zdravia v budovách, kde sa nachádza väčšie množstvo ľudí je používanie nehorľavých materiálov. Aj lekárske závesy by mali byť odolné voči ohňu. Nehorľavé závesy spomaľujú horenie a znižujú riziko rýchleho rozšírenia plameňov. Vďaka týmto vlastnostiam je možné zachytiť oheň v jeho počiatočnej fáze a v mnohých prípadoch aj zachrániť ľudské životy. 

Odolnosť voči škvrnám a zápachu

Bežnou súčasťou medicínskeho prostredia sú roztoky a tekutiny rôzneho charakteru. Preto je dôležité aby závesy do nemocničného prostredia boli odolné voči škvrnám, ktoré môžu obsahovať baktérie, vírusy a plesne. Z praktického hľadiska sú preto látky pre medicínske prostredie tenké, dajú sa dobre prať či chemicky čistiť a majú hladkú štruktúru, po ktorej sa tekutina elegantne zvezie. Niektoré typy tkanín sú odolné aj voči zápachu.

Bezpečnosť

Dôležitým faktorom bezpečnosti závesov je správny technický návrh riešenia a odborne realizovaná montáž. Koľajnice pre medicínsky sektor sa najčastejšie kotvia do stropu alebo bývajú podvesené. V oboch prípadoch je inštalácia veľmi jednoduchá, má však zásadný vplyv na pohodlnú a bezpečnú prevádzku. V prípade požiadavky na zabezpečenie návrhu riešenia jednotlivých oddelení sa na nás môžete s dôverou obrátiť.

Jednoduchá údržba

V zdravotníctve platia tie najvyššie hygienické zásady. Preto je dôležité, aby sa všetky prvky zariadenia nemocníc dali ľahko a pohodlne čistiť. Upratovací personál môže vzniknuté škvrny na závese na mieste ľahko vyčistiť. Z praktického hľadiska je výhodou v zdravotníckych zariadeniach používať pre dôkladné čistenie skôr závesy s možnosťou prania ako závesy z tkanín určených iba pre chemické čistenie. Každý lekársky záves by sa mal tiež dať ľahko a pohodlne čistiť. Manipulácia so zdravotníckymi závesmi, ktoré možno prať v práčke, je pohodlnejšia ako manipulácia s tkaninami určenými iba na chemické čistenie. Niektoré závesy sú odolné voči zápachu. Antibalkteriálne a antivirotické tkaniny z našej ponuky sú nielen nehorľavé, ale aj prateľné pri teplote minimálne 60º C. 

Dĺžka závesu

Bez ohľadu na spôsob montáže je potrebné mať na pamäti, že závesy by mali spĺňať tieto parametre:

- musia byť dostatotočne dlhé, aby poskytovali pacientom dostatok súkromia,

- musia byť aj v primeranej vzdialenosti od zeme, aby sa látka neťahala po podlahe (mohla by sa v nich nahromadiť špina, prach a choroboplodné zárodky alebo by mohlo dôjsť k zraneniu spôsobenému pristúpením),

- musia byť dostatočne vysoké na to, aby zakryli hlavy ľudí (aby napríklad zabránili výhľadu do ďalšej kabínky).

Ak nie je stanovené inak, odporúča sa v medicínskom sektore riasenie 1:1,1 (takmer žiadne riasenie).

Nahoru