Chat
Sídlo K-system: 045 / 672 60 52
Žiar nad Hronom: +421 908 793 407
Banská Bystrica: +421 918 341 842
Bratislava: +421 918 341 854 +421 918 341 857 +421 918 530 141 +421 918 530 140
Levice:
Nitra: +421 918 341 862
Trenčín: +421 905 981071
Trnava:
poslať dopyt do e-shopu

Aký úžitok vám prinesú vonkajšie žalúzie v zime?

15.1.2021

Väčšina ľudí má spojené vonkajšie žalúzie s tienením a dizajnom fasády. Vedeli ste, že ich oceníme aj počas chladných dní, keď je slniečka menej?

Úlohou vonkajších žalúzií je priniesť uživateľovi okrem tienenia aj pocit bezpečia a optimálne hygienické podmienky vnútornej klímy. Exteriérové žalúzie sú spojením komfortu bývania, energetickej a finančnej úspory a ochrany životného prostredia. V článku nájdete nielen informácie o ich výhodách, ale aj praktické tipy, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v marketingových článoch, ktoré viac sľubujú ako je realita.

Vonkajšie žalúzie - výborná tepelná izolácia, ktorá prispieva aj k ochrane životného prostredia

Až 1/3 objemu CO2 pri spaľovaní fosílnych palív pripadá na vykurovanie budovy a prípravu teplej vody. Vonkajšie žalúzie so zaklopenými lamelami veľmi dobre izolujú. V lete nás chránia pred horúčavami a prinášajú úsporu energie spojenú s klimatizáciou. V zime znižujú tepelné straty spojené s nechránenými presklenými plochami.

Náš tip: Na noc stiahnite exteriérové žalúzie dolu a zaklopte lamely. Tak sa vytvorí medzi sklom a žalúziou tepelný vankúš. Sklo nebude priamo ochladzované vonkajším prostredím. Žalúzia znižuje efekt odovzdávania tepla prechádzajúceho cez sklo do exteriéru. Pozorovať tento jav môžete najmä ak zistíte, že pri väčších mrazoch a nestiahnutej žalúzii sa vám v spodnej časti okno rosí. Ak na noc stiahnete žalúziu, rosenie sa obmedzí alebo celkom zmizne.

Chcete ušetriť na vykurovaní? Prečítajte si náš článok ako s vonkajšími žalúziami ušetríte za vykurovanie.

 

Vonkajšie žalúzie - izolácia proti vonkajšiemu hluku

V prípade zatiahnutých žalúzií pomáhajú exteriérové žalúzie čiastočne izolovať tiež hluk prichádzajúci z vonkajšieho prostredia.

Náš tip: Ak bývate v blízkosti rušnej ulice, alebo nechcete byť rušení štekotom psa či hlasom kohúta, úprimne vám odporúčame skôr výmenu okien, ako by sme vám mali tvrdiť, že niektorý druh tieniacej techniky vám zabezpečí vašu spokojnosť.

 

Vonkajšie žalúzie predlžujú životnosť okien

Keďže sa vonkajšie žalúzie montujú do ostenia a tesnej blízkosti okennej tabule, ich účinok ochrany pred UV žiarením, dažďom, krupobitím alebo snehom sa prejaví aj na predĺžení životnosti a kvality povrchovej úpravy rámov okien. Navyše v stiahnutom stave môžu napríklad zabrániť aj rozbitiu okennej tabule pri nehode - napríklad pri detských hrách s loptou.

Náš tip: Poistite svoju nehnuteľnosť voči živelným pohromám a vďaka poistnému plneniu ušetríte na nákladoch spojených s odstránením škôd spôsobených víchricou alebo krupobitím. Žalúzie vám opravíme alebo vymeníme za nové a vás to nebude stáť skoro nič.

 

Vonkajšie žalúzie - optická ochrana proti vlámaniu

Všetky typy vonkajších žalúzií znižujú riziko násilného vniknutia do domu. Najmä použitie inteligentného riadiaceho systému, ktorý dokáže simulovať vašu prítomnosť, odradí neželaného návštevníka od jeho nekalého úmyslu. Ak sa však rozhodne, že od svojho zámeru neustúpi, vonkajšie žalúzie budú slúžiť ako prekážka, ktorú bude musieť prekonať (rovnako ako dvere či okno). Ak však máte dom vybavený kamerovým a poplašným systémom, stihnete včas zakročiť. 

Náš tip: V prípade, že vám niekto tvrdí opak, potom žiadajte na tieniace zariadenie bezpečnostný certifikát, aby ste neskôr neboli nepríjemne prekvapení.

 

Vonkajšie žalúzie - skvelá voľba pre alergikov

Keď pominie teplé počasie a s ním sezóna peľov, treba sa pripraviť na sezónu prachu a roztočov. Tým, že sa menej vetrá, môže sa alergikom horšie dýchať. Použitím vonkajších žalúzií sa zbavíte potreby interiérového tienenia - žalúzií, roliet, záclon a závesov, na ktorých sa prach usádza. 

Náš tip: Počas peľovej sezóny môžete sledovať predpoveď počasia a v prípade silného vetra zatiahnuť žalúzie, aby sa peľ nedostal do interiéru. Alebo stavte na istotu. Kombinácia exteriérové žalúzie a siete proti hmyzu ešte nikoho nesklamala. Napríklad plisované siete proti hmyzu vďaka svojim záhybom zabraňujú priamemu prefúknutiu peľu do interiéru. Prach a peľ v záhyboch je možné povysávať alebo vysprchovať.

 

Vonkajšie žalúzie K-system - žalúzie s najdlhšou zárukou na trhu

S nákupom exteriérových žalúzií K-system máte možnosť získať až 5 ročnú záruku. Viac informácií nájdete v našich obchodných podmienkach, alebo vám informácie poskytne priamo náš špecialista na vonkajšie žalúzie. Tu nájdete potrebné kontakty. 

Náš tip: Využite mimosezónne cenové zvýhodnenie a objednajte si servisnú prehliadku. Vaše vonkajšie žalúzie K-system tak budú pripravené na príchod jara a celú slnečnú sezónu.

 

 

Nahoru