Chat
Sídlo K-system: 045 / 672 60 52
Žiar nad Hronom: +421 908 793 407
Banská Bystrica: +421 918 341 842
Bratislava: +421 918 341 854 +421 918 341 857 +421 918 530 141 +421 918 530 140
Levice:
Nitra: +421 918 341 862
Trenčín: +421 905 981071
Trnava:
poslať dopyt do e-shopu

Ako správne vybrať a zamerať siete proti hmyzu

21.6.2019

Dotieravé komáre, muchy prenášajúce choroby a nebezpečné osy. Letné obdobie hrá hmyzu do karát a ak nechcete svoju domácnosť zamoriť chemickými postrekmi, inštalujte doma siete proti hmyzu. Vieme, ako vybrať tie pravé pre vaše okná a dvere.

Dotieravé komáre, muchy prenášajúce choroby a nebezpečné osy. Letné obdobie hrá hmyzu do karát a ak nechcete svoju domácnosť zamoriť chemickými postrekmi, inštalujte doma siete proti hmyzu. Vieme, ako vybrať tie pravé pre vaše okná a dvere.

Siete proti hmyzu kupujete na ďalších 20 rokov

Dnes zameriate, za pár dní ich máte na okne a po ďalšie roky môžete oslavovať víťazstvo v boji nad hmyzom. Siete do okien sú vyrobené z extrudovaného hliníka a tak odolávajú vetru, dažďu, mrazu aj vysokým letným teplotám. Vďaka tomu váš domov spoľahlivo ochránia pred hmyzom minimálne ďalšie dve desaťročia.

Spoločne s hmyzom sa strasiete tiež horúčavy, lebo siete s protislnečnou ochranou pohltia  až 64 % slnečných lúčov. Špeciálna sieťovina Termoscreen zachytáva iba slnečné žiarenia a súčasne do bytu prepustí viac ako 70 % svetla. Siete navyše bránia zvedavým pohľadom zvonka. A nepridáte si ani na upratovacích povinnostiach – dvakrát do roka stačí siete pretrieť navlhčenou handričkou.

To, že máte na oknách siete, poznáte iba podľa toho, že vám v noci nebude okolo uší bzučať komár.

Sieť vyberajte podľa typu okna

Nezáleží na tom, či chcete sieť proti hmyzu inštalovať na dvere, na terasu alebo na okno na piatom poschodí. Siete sú vhodné na klasické aj atypická okná a dvere bez ohľadu na ich umiestnenie. Ak si ale nechcete zbytočne pridávať robotu, práve nad umiestnením sa pred výberom zamyslite.

Pevné siete namontované z vonkajšej strany okna či dverí a preto sa lepšie hodia tam, kde máte k oknu dobrý prístup. Tento typ tiež zvoľte tam, kde sieť nebudete chcieť často demontovať.
Siete s lemom naopak nainštalujete priamo do okenného rámu z interiéru, čo je možné aj na siedmom poschodí. Ak plánujete siete na zimu odkladať, vyberte typ, ktorý je možné jednoducho vybrať.
Rolovacie siete trochu pripomínajú rolety, ale na rozdiel od nich spoľahlivo ochránia domácnosť pred hmyzom. Môžete ich kedykoľvek vytiahnuť alebo ich spustiť iba do polovice okna. Montujú sa na rám zvonka, v prípade strešných okien do interiéru do ostenia.

K tomu, aby ste svoju domácnosť ochránili pred hmyzom, nemusíte kupovať nové okná. Siete upevníte bez väčších zásahov aj na staršie plastové, hliníkové aj drevené okná a dvere.

Vonkajšie siete proti hmyzu Košice

Dvakrát meraj, kým sa pustíš do nákupu

K správnemu zameraniu rozmerov siete potrebujete meter, ceruzku a poznámkový blok. Okno merajte vždy otvorené – zaujíma vás pohľadová časť (od rámu k rámu). Zmerajte a zapíšte:

šírku od hrany rámu na jednej strane k hrane rámu na protiľahlej strane,
rovnakým spôsobom zmerajte tiež výšku,
hĺbku merajte od vonkajšej hrany rámu po stred vnútorného dorazového tesnenia.


Troška ťažšia úloha vás čaká pri meraní plastových a drevených eurookien. Tie majú navyše na spodnom ráme okapník – lištu odvádzajúcu vodu, ktorú je treba zarátať. Šírku a výšku merajte rovnako ako u klasického okna. K zisteniu hĺbky merajte dvakrát:

  1. na hornej strane rámu merajte od vonkajšej hrany rámu po stred vnútorného dorazového tesnenia,
  2. na spodnej strane rámu s okapníkom zmerajte rozmer od vonkajšej hrany rámu po stred vnútorného dorazového tesnenia a prirátajte hĺbku okapníka.

Výšku a hĺbku potrebujete poznať aj pri výbere sietí do dverí a navyše k šírke musíte prirátať cca 50 mm pre uchytenie pántov a magnetov.

Aj keď meranie vyzerá veľmi jednoduché, špecifikácia každého okna a možné komplikácie spôsobené utopením rámu do zateplenia vás môžu nemilo prekvapiť. Aj keď meranie môže byť považované za jednoduchú záležitosť, špecifiká každého okna, ale aj jeho osadenia, v kombinácii s ostatnými doplnkami vás môže nemilo prekvapiť. Uvedený postup je postačujúci iba pre zistenie orientačnej ceny. V niektorých prípadoch (napríklad utopené rámy v zateplení) je potrebné totiž aj štandardnú sieť upraviť na mieru alebo vyriešiť technický detail kotvenia osadenia dverových sietí.

Overený dodávateľ tieniacej techniky a sietí proti hmyzu vám však poskytne podrobný návod alebo videonávod na zameranie a montáž. Preto vám odporúčame obrátiť sa pri výbere sietí proti hmyzu na slovenského výrobcu žalúzií a sietí do okien K-system. Odborníci s viac ako 25 ročnými skúsenosťami sa o vaše okná a dvere postarajú od zamerania až po samotnú montáž, poskytnú vám potrebné návody alebo videonávody a poradia so špeciálnymi požiadavkami.

Nahoru