Chat
Sídlo K-system: 045 / 672 60 52
Žiar nad Hronom: +421 908 793 407
Banská Bystrica: +421 918 341 842
Bratislava: +421 918 341 854 +421 918 341 857 +421 918 530 141 +421 918 530 140
Levice:
Nitra: +421 918 341 862
Trenčín: +421 905 981071
Trnava:
poslať dopyt do e-shopu

Aké sú kvalitné garniže pre závesy a záclony

3.12.2021

Kvalitu textilného materiálu si môžete chytiť. Kvalitné koľajnice však nekúpite na eshope. Ako sa teda pozná kvalita?

Napriek širokej ponuke interiérového dekoratívneho tienenia množstvo zákazníkov nezanevrelo na overenú klasiku - záclony a závesy. Vďaka moderným materiálom už ich nie je možné považovať za "lapače prachu". Určite sa netreba báť kombinácie látkové rolety a závesy. Výsledok je dokonalý. Základom úspechu a obdivu interiérových tieniacich doplnkov je vždy kvalita materiálu. Dá sa povedať, že kvalita textilného materiálu je "uchopiteľná" a dobre viditeľná. Kvalitný koľajnicový systém pre závesy a záclony však spočíva v ľahkosti behu, v komforte ovládania a možnosti prispôsobenia sa interiéru - či už farebne alebo tvarom.

Ak ste sa rozhodli pre motorizované koľajnice, ponúkame vám možnosti diaľkového ovládania cez rádiovú frekvenciu, slnečné a stmievacie senzory, diaľkové ovládanie pomocou infračerveného čidla, ovládanie cez aplikácie pre Android/iOS smartfóny a tablety, spínanie prúdom alebo relé a možnosti využitia externého časovača. Samozrejmosťou je aj zapojenie do akejkoľvek inteligencie napríklad KNX, LOXONE, Google HOME, NICE, HOMEY, Shelly atď.

Motorizované koľajnice od K-system

10 dôvodov prečo sú naše koľajnice výnimočné

 • Výnimočná kĺzavosť je zaručená kvalitnou hliníkovou koľajnicou a bežcom. Narozdiel od plastových vodiacich koľajníc a koľajníc z valcovaného plechu, ktoré môžu podliehať deformácii tlakom alebo zmenám teplôt, extrudovaný hliníkový profil našich koľajníc je pevný a stabilný. Jadro bežcov je vyrobené z Polyoxymetylénu (POM) a vrchná vrstva z teflónu (PTFE). POM je univerzálny plast, ktorý sa využíva pri výrobe komponentov, kde sa kladú vysoké nároky na nízky trecí odpor, dobrú odolnosť voči oderu, vynikajúcu pružnosť, vysokú únavovú pevnosť pri rôznom zaťažení a je odolný voči trhlinám spôsobeným pnutím. Využíva sa aj pri výrobe ozubených kolies, vodiacich kladiek atď.
 • Všetky profily používané pri výrobe garniže na mieru sú vyrobené z vysoko kvalitného hliníka triedy EN AW-6060-T66, čo zaručuje vynikajúce možnosti ohýbania profilov.
 • Všetky komponenty sú vyrábané v Holandsku, kde taktiež prebieha vývoj a odkiaľ prichádzajú všetky inovácie. Skúsenosti od roku 1978 sú garanciou najvyššej kvality.
 • Koľajnice pre závesy a záclony dodávame v jednom kuse bez spoja a to až do dĺžky 6000 mm.
 • Možnosť výberu ovládania - ťahom za záves, ovládanie šnúrou, motorické ovládanie vrátane možnosti pripojenia na domáci inteligentný systém.
 • Široká ponuka konzol umožňuje montáž do stropu, na stenu a umožňuje aj podvesenie koľajníc.
 • Dokážeme splniť vaše požiadavky týkajúce sa farby, tvaru, ovládania alebo prevedenia. Vďaka dizajnovým konzolám, dokážeme esteticky ukotviť moderný koľajnicový systém napríklad aj do guľatiny drevenice.
 • Komponenty a profily spĺňajú normy pre medicínsky sektor podľa štandardov NEN - zdravotná nezávadnosť produktov a sú v súlade so štandardmi  Qualanod a Qualicoat, teda vysoká kvalita voči oderu, stálofarebnosť a UV - stabilita.
 • Špičková kvalita za výhodné ceny a rýchla dodacia lehota sú zárukou spokojnosti zákazníka.
 • Záruka 10 rokov na všetky koľajnice a ich komponenty.
 • Detail koľajnice od K-system
Nahoru