Koľajnice pre závesy a záclony

Patríte k tým, čo si svoj interiér bez závesov a záclon ani nevedia predstaviť?

K-system prináša na slovenský trh novinku od najväčšieho svetového výrobcu pohonov a riadenia pre tieniacu techniku spoločnosti Somfy.  Motorizovaná koľajnica pre závesy a záclony s možnosťou výroby rovných aj zahnutých tvarov. Táto novinka predstavuje spôsob ako si manipuláciu so závesmi významne uľahčiť a spríjemniť. Nikdy nebolo ovládanie závesov a záclon také komfortné a jednoduché. Záves je totiž možné ovládať nielen prostredníctvom stenového a diaľkového ovládača, ale aj jemným potiahnutím za látku. Vďaka funkcii „touch motion“ pohon rozpozná pohyb, zapne sa a sám pokračuje v zadanom smere pohybu. Závesy je možné zaťahovať smerom na stranu alebo rozťahovať zo stredu smerom na bok.

Technický pokrok sa prejavil aj na vlastnosti, ktorá je pre interiérové pohony mimoriadne dôležitá – na hlučnosti. Glydea totiž vyniká mimoriadne tichým chodom. Najvyššia nameraná hodnota hluku 44 dB nevyruší Vašich hostí počas rozhovoru ani dieťa, ktoré práve zaspalo. Pre tých, čo si nevedia predstaviť o aký hluk ide, je to hluk, ktorý vydáva pri prevádzke veľmi kvalitná chladnička. Udávaná hodnota platí po celú dobu pohybu závesu. Pohon Glydea je vhodný pre všetky typy záclon a závesov (dĺžka do 15 m a váha do 100 kg), jeho inštalácia je rýchla a nenáročná. Vlastnú pohonnú jednotku je možné v prípade potreby z inštalovaného závesu jednoducho sňať a znovu upevniť. O vysokej kvalite motorického závesového systému Glydea svedčí aj medzinárodná certifikácia. Glydea bola testovaná na 15 rokov aktívnej prevádzky.

Keďže trendom moderného bývania je dostatok prirodzeného denného svetla a slnečných lúčov, veľkorysé presklené plochy si žiadajú dostatočne flexibilnú a najmä účinnú tieniacu techniku pre prípad nadmerného slnečného žiarenia. Z tohto dôvodu odporúčame kombinovať estetické závesy a záclony s vonkajšími žalúziami alebo roletami.

Ďalšie výhody motorizovanej koľajnice Glydea:

  • vysoko hodnotné estetické prevedenie krytu
  • nízka hlučnosť - 44 dB
  • minimálny presvit
  • pravidelné sklady
  • nastaviteľná rýchlosť posuvu závesu, možnosť nastavenia medzipolohy
  • kompatibilita s ostatnými riadiacimi systémami
  • funkcia Soft start a Soft stop – pre pomalší rozjazd a dojazd
  • možnosť tandemového modulu – spojenie dvoch pohonov na jednej vodiacej lište pre záves až o hmotnosti 100 kg
  • jednoduchá montáž
  • integrovaný menič napätia

Dôležité upozornenie!

V prípade, že klient požaduje ku koľajniciam Glydea dodávku závesov a záclon, sme schopní ich zabezpečiť. Súčasťou ceny montáže však nie je ich dekorovanie (pranie, žehlenie, riasenie). Dekorovanie si klient zabezpečuje sám.

Video: motorizované koľajnice Glydea

Prospekt Glydea na stiahnutie tu

Technické údaje

Spoločnosť K-system má v ponuke motorizované koľajnice pre závesy a záclony v rovnom a zahnutom prevedení. V závislosti od typu použitého motora ponúka možnosť manuálneho ovládania alebo pomocou stenového alebo diaľkového ovládača. Preto zvážte, aký spôsob ovládania vyhovuje Vašim potrebám a podľa toho zvoľte typ motora.

Koľajnica s motorom 35 WT je určená pre závesy a záclony do maximálnej šírky 10 metrov a hmotnosti 35 kg. Motor typu WT sa ovláda klasickým stenovým žalúziovým ovládačom, prípadne predradenou elektronickou riadiacou jednotkou s výstupom 230 V. Motor nie je v kľude pod napätím a záves je možné ovládať manuálne, rovnako ako v prípade obyčajnej záclonovej garnyže.

Koľajnica s motorom 35 DCT je určená pre závesy a záclony do maximálnej šírky 10 metrov a hmotnosti 35 kg. Motor typu 35 DCT je trvale pripojený na sieť. Záves alebo záclonu je možné ovládať pomocou diaľkového alebo stenového ovládača. Pokiaľ je záves alebo záclona v kľude, je možné ju ovládať manuálne.

Koľajnica s motorom 60e WT je určená pre závesy a záclony do maximálnej šírky 12 metrov a hmotnosti 60 kg. Motor typu WT sa ovláda klasickým stenovým žaluziovým ovládačom, prípadne predradenou elektronickou riadiacou jednotkou s výstupom 230 V. Motor nie je v kľude pod napätím a záves je možné ovládať manuálne, rovnako ako v prípade obyčajnej záclonovej garnyže.

Koľajnica s motorom 60e DCT je určená pre závesy a záclony do maximálnej šírky 12 metrov a hmotnosti 60 kg. Motor typu 60e DCT je trvale pripojený na sieť. Záves alebo záclonu je možné ovládať pomocou diaľkového alebo stenového ovládača. Pokiaľ je záves alebo záclona v kľude, je možné ju ovládať manuálne. Motor typu 60e DCT má navyše funkciu “touch motion”, ktorá umožňuje uviesť záves do pohybu tiež jednoduchým manuálnym potiahnutím za záves v smere požadovaného posunu. Tento exkluzívny motor je v súčasnosti motorom s najvyššou možnou inteligenciou v zmysle aktuálnych trendov.

Všetky pohony GlydeaTM je možné začleniť do systému inteligentného ovládania (inteligentný dom), pokiaľ je k dispozícii zodpovedajúci interface. Pre pohony typu WT sú to samostatne spínané výstupy 230 V pre každý smer pohybu, pre pohony DCT je to bezpotenciálový kontakt pre každý smer pohybu.

Pripravujeme! Koľajnica s motorom 60e DCT Tandem (v súčasnosti ešte nie je dostupná) je určená pre závesy a záclony do maximálnej šírky 15 metrov a hmotnosti 100 kg. Spojením dvoch pohonov na jednej vodiacej lište je možné poháňať záves až o hmotnosti 100 kg.

Koľajnica je k dispozícii iba v bielej farbe. Je vyrobená z valcovaného hliníkového profilu, v ktorom hnací motor zabezpečuje rovnomerný pohyb jazdcov a unášačov, ktoré sú stavané na vysokú záťaž. Motor je umiestnený na okraji koľajnice. Patentovaný elegantný kryt zakrýva kabeláž a chráni konektory a riadiacu jednotku vo vnútri motora. Vďaka konštrukcii vodiacej lišty a pákovým alebo rýchloupínacím stropným držiakom dochádza k minimálnemu presvitu svetla. U pohonov typu DCT je zaujímavá aj možnosť pri závese nastaviť medzipolohu pomocou tlačidla “my” pre jednoduché vyvolanie často používanej polohy závesu. Rýchlosť závesu je nastaviteľná od rýchlosti 12,5 cm/s až po 20 cm/s. Funkcia Soft start a soft stop zabezpečuje pomalý rozjazd a dojazd. Motor je možné skryť aj do stropného podhľadu. Dôležitá je aj skutočnosť, že bočné časti koľajnice ponúkajú možnosť pripnutia závesu alebo záclony, čím nedochádza k vytvoreniu tzv. “hluchého” miesta, ktoré by nebolo pokryté závesom.

Celý systém sa vyznačuje minimálnou hlučnosťou. Akustická hladina hluku pri chodu nepresahuje hodnotu 44 - 50 dB (v závislosti od typu motora)

Maximálne a minimálne rozmery

Typ motora 35WT 35DCT 60eWT 60eDTC 60eDTC tandem ohyb
max. šírka (mm) 10000 10000 12000 12000 15000 9000
max. hmotnosť závesu 35kg 35kg 60kg 60kg 100kg
min. rádius - - - - - 300mm

Máte otázku?

Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení a
Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a súvisiacimi
predpismi.

Koľajnice, záclony a vertikálne žalúzie si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:
Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prievidza, Prešov, TrenčínŽiar nad Hronom, Žilina