Žalúzie K-design

Oblúkové okno už neznamená, že budete stále vystavení slnečnému žiareniu. Vnútorné horizontálne žalúzie K-design ho dokonale zatienia. Vďaka tomu si tieň užijete skutočne kdekoľvek.

Interiérové žalúzie K-design sme vyvinuli práve kvôli nárastu dopytov po horizontálnych žalúziách oblúkových tvarov. K-design je jediná žalúzia, ktorá má designové vlastnosti Isodesign® a súčasne ju, vďaka tvaru a zloženiu hornej lišty môžeme ohýbať. Ľahko ju tak prispôsobíme akýmkoľvek oblúkovým oknám.

Nemusíte tak už hľadať kompromis medzi zatienením a eleganciou. Vďaka žalúziám K-design budete mať oboje.

Horná lišta žalúzie navyše dokonale splýva s rámom okna a zasklievacou lištou a nijako neruší vzhľad okna. Okrem toho si vyberiete zo širokej škály farieb lamiel a líšt vrátane imitácie dreva. Žalúzie tak dokonale prispôsobíte každému oknu.

Žalúzie môžete mať v štandardnom aj celotieniacom prevedení. Vďaka špeciálnemu dierovaniu a hustejším rebríčkom s väčším množstvom lamiel vznikne pri spustení žalúzie kompaktná tieniaca plocha, ktorá vás 100% ochráni pred slnečným žiarením.

Ovládanie je jednoduché. Pomocou tyčky a šnúry žalúzie spustíte a nastavíte si požadovaný sklon lamiel.

Žalúzie K-design sa nehodia do strešných okien. Preklápanie štandardných vnútorných žalúzií v strešnom okne totiž znižuje účinnosť tienenia až o 50 %.

Prospekt Interiérové žalúzie na stiahnutie tu.

Technické údaje

Horný profil žalúzie je vyrobený z extrudovaného hliníkového profilu s hrúbkou steny 1,3 mm, ktorý je  farebne upravený vypaľovanou farbou. Spodný profil je pozinkovaný valcovaný plech s povrchovou úpravou vypaľovanou práškovanou farbou.

Oblúky sú vyrábané na špeciálnom zariadení. Samotný rovný profil je pred ohnutím vyplnený ohybnou výstužou, ktorá podrží jeho tvar. Pri ohýbaní bežných profilov pre výrobu žalúzií by dochádzalo na profile k pnutiu a na vonkajšej strane oblúka by popraskali. Špeciálne tvarovaný profil žalúzií K-design však umožní bez problémov vyrobiť oblúky pravidelné s jedným polomerom, definované viac ako jedným polomerom alebo aj podľa šablóny úplne nepravidelné oblúky.

Pre prípad montáže žalúzií do okien s hĺbkou zasklievacej lišty menšou ako 18 mm sú k dispozícii 4 mm hrubé dištančné podložky, ktoré zabezpečujú správnu montáž. Rebríček žalúzií je vyrobený z polyesteru. Fixáciu žalúzie pri otvorení okna zabezpečuje silón s priemerom 0,75 mm, ktorý sa na spodnej časti okna upevňuje pomocou plastového fixačného kolíka alebo pomocou fixácie HD, ktorá je výhodná najmä pre jednoduché odklopenie žalúzie od okna pri umývaní okien. Pre montáž do dreveného okna je potrebné použiť špeciálne vruty do dreva.

Minimálny polomer 600mm

Maximálne a minimálne rozmery

min. šírka 250 mm
max. šírka 2 200 mm
max. výška 2 500 mm
max. plocha 2,5 m2

Výška zväzku

Výška žalúzie Výška zloženého zväzku 25mm
500mm 45mm
1000mm 60mm
1500mm 70mm
2000mm 85mm
2500mm 100mm

Máte otázku?

Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení a
Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a súvisiacimi
predpismi.

Interiérové žalúzie K-design si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:

Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prievidza, Prešov, TrenčínŽiar nad Hronom, Žilina