Žalúzie Bella

Kvalitné zatienenie, ľahké ovládanie a jednoduché umývanie okna. To všetko v sebe spájajú žalúzie Bella. Tieto interiérové horizontálne žalúzie sa montujú medzi sklá, a preto vám nijako neprekážajú. Navyše sa na nich nedrží prach a vzduch v miestnosti je tak oveľa príjemnejší – najmä pre alergikov.

V zahraničí sú preto vnútorné žalúzie Bella veľmi obľúbené. Prispieva k tomu tiež jednoduché ovládanie. Ovládacia retiazka totiž nepotrebuje žiadnu brzdu. Stačí žalúzie vytiahnuť do požadovanej polohy a automaticky v nej zostanú. Nemusíte tak nič zaisťovať.

A aby bolo ovládanie ešte jednoduchšie, ponúkame tiež motorické ovládanie s kompletnou ponukou riadenia značky Somfy. Hodí sa najmä pri použití horizontálnych žalúzií Bella v oknách s trojsklom. Interiérové žalúzie sa v tom prípade montujú medzi izolačné dvojsklo a tretie pripojené sklo.

Žalúzie sú vhodné aj do sklenených deliacich priečok, kde pomáhajú vizuálne oddeliť napríklad kancelárie od výrobných priestorov. Na montáž ale musíte myslieť ešte pred zasklením vnútorného skla (na strane prevodovky), aby výrobca okien pripravil včas všetky potrebné otvory a mohol žalúzie namontovať.

Interiérové žalúzie Bella ponúkajú aj celotieniace prevedenie, ktoré vďaka špeciálnemu dierovaniu a hustejším rebríčkom s väčším množstvom lamiel zabezpečuje kompaktnú tieniacu plochu. Vďaka tomu vás žalúzie pred slnkom ochránia vždy na 100 %.

Celotieniace žalúzie ale nie je možné použiť pri motorickom prevedení ani pri montáži do trojskla.

Horizontálne žalúzie Bella nie sú vhodné do strešných okien. Preklápanie štandardných vnútorných žalúzií v strešnom okne totiž znižuje účinnosť tienenia až o 50 %.

Prospekt Interiérové žalúzie na stiahnutie tu.

Technické údaje

Systém žalúzií Bella s profilom 25x25mm je systémom s mnohými možnosťami, ktorý poskytuje tie najrozmanitejšie riešenia. V ponuke K-system je niekoľko prevedení. Interiérové prevedenie pre trojsklá a sklenené deliace priečky s ovládaním pomocou nekonečnej guličkovej retiazky vo veľkostiach 70, 90, 120, 150, 180 a 210 je riešené prevodovkou 1:1. Pri motorickom prevedení je do žalúzie zabudované riadenie francúzskej firmy Somfy.

Horný a spodný profil žalúzie je vyrobený zo zastudena valcovaného plechu, ktorý je pozinkovaný a farebne upravený vypaľovanou farbou alebo z hliníkového plechu. Profil je možné objednať vo farbe RAL alebo drevoimitácii. Rebríčky žalúzií sú vyrobené z polyesteru a vyťahovacia páska je vyrobená z terylénu. Rebríčky aj páska sú odolné voči UV žiareniu.

Maximálne a minimálne rozmery

MS 29 / MS 46 CD 25  motor
min. šírka 400 mm 400 mm 650 mm*
max. šírka 1 900 mm 2200 mm 2 500 mm
max. výška 2 500 mm 3 000 mm 3 000 mm *
max. plocha 2,5 m2 3,5 m2 * 3,5 m2 *

* hodnota závislá od použitých komponentov

Výška zväzku

žalúzia nábal žalúzie
500 mm 45 mm
1000 mm 60 mm
1500 mm 70 mm
2000 mm 85 mm
2500 mm 100 mm

Máte otázku?

Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení a
Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a súvisiacimi
predpismi.

Interiérové žalúzie Bella si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:
Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prievidza, Prešov, TrenčínŽiar nad Hronom, Žilina