Bambusové žalúzie

Hľadáte tieniacu techniku, ktorá urobí váš interiér výnimočným? Objednajte si interiérové bambusové žalúzie! Horizontálne žalúzie z bambusu sa montujú buď priamo na rám okna, do ostenia alebo na stenu ako atraktívny deliaci prvok interiérov.

Máte atypické okná? K-system pre vás vyrobí na mieru aj atypické bambusové žalúzie. Tento luxusný doplnok je celkom netradičným tieniacim produktom jedinečného vzhľadu, ktorý výrazne ovplyvňuje interiér svojim dizajnom a kvalitou spracovania.

Prospekt Interiérové žalúzie na stiahnutie tu.

Používanie a údržba

Žalúzie sú určené do dohotovených interiérov.

Z dráhy chodu žalúzií odstráňte všetky prekážky, ktoré by mohli brániť spusteniu alebo naopak vytiahnutiu žalúzie. Podľa výberu ovládania bambusové žalúzie vyťahujeme a lamely naklápame guličkovou retiazkou, šnúrou, paličkou alebo pri motorickom ovládaní prostredníctvom diaľkového alebo stenového ovládača (motorické ovládanie je možné iba pre lamely so šírkou 50 mm).  V prípade žalúzií ovládaných guličkovou retiazkou je potrebné za ovládaciu retiazku ťahať vždy popri okne v smere kolmom na horný nosník! Nedodržanie tohto postupu pri ovládaní môže mať za následok vyskočenie guličkovej retiazky z ovládacieho mechanizmu! V žiadnom prípade žalúziu ručne nenadvihujte. Napriek tomu, že bambus je materiál vhodný aj do vlhkých priestorov (ako WC, kúpelne, zimné záhrady), je nevyhnutné zabezpečiť dostatočné odvetrávanie týchto priestorov. Snažte sa zabezpečiť udržiavanie stálej vlhkosti a teploty vzduchu a vyvarujte sa vystaveniu žalúzií extrémnym hodnotám týchto veličín alebo ich razantnej zmene.

V prípade osadenia interiérových bambusových žalúzií na rám okna s izolačným dvojsklom môže dôjsť pri vyššom teplotnom rozdiely medzi vnútorným a vonkajším prostredím k roseniu okien. V takom prípade odporúčame žalúzie na noc povytiahnuť o 5 - 10 cm a otvorením lamiel zabezpečiť prúdeniu vzduchu smerom ku sklu.

Mierne šikmý chod žalúzie v tolerancii +- 3 mm u interiérových žalúzií nie je závadou.

Pred umývaním okna je potrebné žalúziu vytiahnuť a zaistiť.

Prach a hrubé nečistoty z lamiel odstráňte pomocou vysávača, suchej alebo navlhčenej handričky. V prípade postriekania lamiel tekutinou je potrebné ich okamžite utrieť, aby sa zabránilo vzniku škvŕn a vodných značiek.

V žiadnom prípade neošetrujte bambusové žalúzie pomocou drôtenky alebo podobným spôsobom, nakoľko by mohlo dôjsť k poškriabaniu vrchnej ochrannej vrstvy a tým ku znehodnoteniu žalúzie. Nemusíte byť vážne konzervatívny, aby ste vedeli oceniť hodnotu bambusového doplnku. Svojou prírodnou krásou bambus veľakrát prevyšuje a vyniká v porovnaní aj s tými najdrahšími drevinami. Jeho neutrálne tóny mu dodávajú eleganciu a schopnosť zosúladiť sa s každým zariadením interiéru. Pokiaľ sa o svoje bambusové žalúzie budete vhodne starať, odvďačia sa vám dlhou životnosťou.

Pre dlhšiu životnosť a zachovanie farebnosti a vzoru bambusu odporúčame 2-3x ročne pretrieť vlhkou handričkou bez saponátu. Po uschnutí nastriekať tenkú vrstvu prípravku Pronto na nábytok, nechať  5 – 10 minút pôsobiť a zotrieť mäkkou handričkou, ktorá nepúšťa chĺpky. Ak je žalúzia umiestnená na okne s celodenným slnečným žiarením, odporúča sa oživiť farbu Prontom podľa potreby.

Dôležité upozornenie

Pre zachovanie tvarovej stálosti lamiel je nutné preklápať lamely žalúzií striedavo na jednu a druhú stranu a občas vytiahnuť lamely žalúzií do hornej polohy a nechať vytiahnutú niekoľko hodín .

Návod na skrátenie vyťahovacej šnúry

V prípade, že vám nevyhovuje z výroby prednastavená dĺžka ovládacej šnúry, je možné si ju skrátiť.Skrátenie vyťahovacej šnúry je možné len ak žalúzia nie je vo vytiahnutom stave! Treba rozuzlovať uzol, ktorý je na konci šnúrky a je zakrytý hruškou. Šnúrku je možné teraz skrátiť do požadovanej dĺžky a znovu spraviť uzol na konci šnúrok.

V žiadnom prípade neskracujte šnúrku ak je žalúzia vo vytiahnutom stave!

Varovanie!

V súlade s nariadením EÚ platným od 1. 3. 2014 musia byť všetky tieniace zariadenia s ovládacou retiazkou so systémom pretrhnutia umiestnené minimálne vo výške 60 cm nad zemou. Tieniace zariadenia s ovládaním na retiazku alebo šnúru musia byť upevnené v upínacom zariadení namontovanom na stene vo výške minimálne 150 cm od zeme.

  • Malé deti sa môžu uškrtiť v slučkách ťahacích šnúr, retiazok, pásov a vnútorných šnúr, ktoré ovládajú výrobok.
  • S cieľom predchádzať uškrteniu a zapleteniu sa, uchovávajte šnúry mimo dosahu detí.
  • Šnúry sa môžu ovinúť dieťaťu okolo krku.
  • Postele, detské postieľky a nábytok premiestnite od šnúr okenných clôn.
  • Šnúry nezväzujte dohromady. Uistite sa, že šnúry nie sú skrútené a nevytvárajú slučku.

Máte otázku?

Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení a
Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a súvisiacimi
predpismi.

Bambusové žalúzie si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:
Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prievidza, Prešov, TrenčínŽiar nad Hronom, Žilina