Žalúzie Prominent C-80

Čo keby ste mali doma vždy presne toľko svetla a tepla, koľko práve potrebujete? Presne to vám ponúkajú vonkajšie žaluzie Prominent C-80. Môžete ich polohovať a jednoducho takregulujete množstvo svetla.

A pretože lamely majú tvar písmena C, naklopíte ich na obe strany. Prenikajúce svetlo si tak prispôsobíte úplne dokonale.

Ušetríte za klimatizáciu a kúrenie

Navyše sa zbavíte zbytočných výdajov za klimatizáciu. Je totiž preukázané, že s polohovateľnými exteriérovými žalúziami ušetríte až 30 % nákladov spojených práve s klimatizáciou.

V zime zasa vonkajšie žalúzie zlepšujú tepelnoizolačné vlastnosti okna a teplo tak zbytočne neuteká von. Vďaka tomu je vám doma príjemne, aj keď kúrite výrazne menej.

Nemusíte sa pritom obávať, že horizontálne žalúzie Prominent C-80 narušia vzhľad domu. Vďaka možnosti vyosenia lamiel totiž nábal znížite až o 50 mm.

Perfektný vzhľad žalúzií aj po rokoch

Vyťahovacia páska a rebríčky navyše dokonale odolávajú UV žiareniu. Vďaka tomu budú vaše žalúzie perfektne vyzerať aj po niekoľkoročnom používaní.

Súčasne vás nebudú nikdy rušiť. Lamely totiž po bokoch fixujeme oceľovým lankom v plastovom puzdre, prípadne ich vedieme v bočných vodiacich lištách so zalisovaným tesnením. Vďaka nemu sú vonkajšie žalúzie Prominent C-80 veľmi tiché.

Nad montážou rozmýšľajte čo najskôr

Na montáž vonkajších žalúzií sa vyplatí myslieť čo najskôr. Ideálne ešte pred stavbou domu pri príprave projektovej dokumentácie. S pomocou nášho zateplovacieho polystyrénu s U profilom dokážeme namontovať žalúzie tak, aby nevznikali tepelné mosty okolo rámov.

Všetky typy vonkajšieho tienenia ale dokážeme zabudovať aj do jestvujúcich stavieb. Je však treba rátať s tým, že sa pritom môže znížiť svetlosť okna.

A zvládneme vyrobiť tiež žalúzie atypických rozmerov alebo vám ich prispôsobíme podľa vašich okien. Vďaka tomu budú vonkajšie horizontálne žalúzie  s vašim domom vždy perfektne ladiť.

Prospekt Smoove®  PDF

Ovládanie pomocov Smoove®

Prospekt Exteriérové žalúzie na stiahnutie tu.

Detail osadenia exteriérových žalúzií vzhľadom na polohu okna v stavebnom priestore

Návod na zameranie a osadenie SUP - U-profil s polystyrénom

Motory sú prednastavené z výroby. Návod na používanie elektropríslušenstva značky Somfy sa nachádza v každej krabičke elektropríslušenstva osobitne.

Technické údaje

Exteriérové žalúzie Prominent s lamelou C-80 sú žalúzie s použitím plastových častí. Ide o prevzatý konštrukčný systém jedného z najväčších švajčiarských výrobcov. Hliníkové lamely týchto žalúzií majú tvar písmena C, čo umožňuje jednoduché zatienenie. Lamely je možné naklápať do oboch strán. K rebríčku sú prichytené nerezovou spojkou.

Tento spôsob uchytenia síce neumožňuje rovnomerné ukladanie rebríčka, avšak výrazne predlžuje životnosť žalúzie. Podstatný vplyv na veľkosť poskladaného balíka lamiel nemá! Lamely sú po stranách striedavo zakončené plastovým kolíkom, ktorý slúži na presné a nehlučné vedenie lamiel vo vodiacich lištách. Pre tých, ktorí uprednostňujú jednoduchší  typ vedenia lamiel bez vodiacich líšt, je možné vedenie lamiel fixačným lankom.

Vedenie lamiel v bočných vodiacich lištách je takisto odhlučnené PAD tesnením zalisovaným na oboch stranách lišty. Vyťahovacia páska a rebríčky sú vyrobené z textilií odolných voči UV žiareniu.

Dôležitou súčasťou ceny motorických žalúzií sú aj motory a ovládacie príslušenstvo. Spoločnosť K-system od januára 2016 ako jediná na Slovensku ponúka aj exteriérové žalúzie s nemeckými motormi značky ELERO vyrobené v Nemecku. Okrem toho štandardne ponúka aj motory značky SOMFY. Spoločnosť K-system už niekoľko rokov po sebe získala ocenenie najväčší slovenský výrobca motorických žalúzií. Až 99 % všetkých exteriérových žalúzií odchádza z výrobného areálu v Žiari nad Hronom s motorom a ďalšími prvkami komfortného ovládania.

Krycie plechy žalúzií značky K-system sú vyrobené z plechu vo forme zliatiny hliníka a horčíka (3%). Prímes horčíka dodáva plechu vyššiu tvrdosť a pevnosť. Už pri hrúbke 1,5 mm dosahuje tento plech vyššej pevnosti ako v minulosti používané hliníkové plechy s hrúbkou 2,0 mm. Mechanické vlastnosti tohto plechu sú lepšie, rovnako aj vlastnosti pre obrábanie a eloxovanie. Plech sa používa  v strojárenskom priemysle, hlboko ťahaných dieloch, pri stavbe jácht a v prostredí, kde sú zvýšené pracovné teploty. Tento typ plechu má veľmi dobré vlastnosti na akékoľvek povrchové úpravy, má excelentné vlastnosti proti korózii a aj po opracovaní je tvarovo stály. Zákazníkom vždy odporúčame povrchovú úpravu krycích plechov, hliník podlieha oxidácií, v prípade použitia surového plechu, bez povrchovej úpravy, može po čase zoxidovaná vrstva vplyvom vlhkosti začať stekať a vytvárať  šmuhy po fasáde. Táto závada nie je odstrániteľná!

Kotviaci materiál a jeho kvalita je nemenej dôležitou súčasťou exteriérovej žalúzie. Pri montáži používame výhradne certifikovaný spojovací a kotviaci materiál, ktorý je zárukou pevných spojov a kotvenia. Nosné "U" (L)  konzoly, ktoré používame pri montáži sú vyrobené z kvalitnej zliatiny AlMgSi 0,5 tvarového prierezu čo im dáva vysokú tvarovú stálosť a potrebnú pevnosť.

Maximálne a minimálne rozmery

Druh ovládania Manuálne kľukou Motorom Motor skupina
min. šírka 400 mm 600-700 mm -
max. šírka 4 000 mm 4000 mm 9000 mm (max. 3 ks)
max. výška 3 500 mm 4000 mm 4000 mm
max. plocha 6 m2 12 m2 20 m2

Prospekt nájdete TU

Máte otázku?

Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení a
Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a súvisiacimi
predpismi.

Exteriérové žalúzie Prominent C-80 si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:
Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prievidza, Prešov, TrenčínŽiar nad Hronom, Žilina