Kazetové rolety

Kazetové rolety majú moderný a dômyselný mechanizmus, ktorý je funkčne prispôsobený aj na veľké presklenia. Použitie kazetových roliet je skutočne široké – od kanacelárií cez letiská až po domy.

Kazetové rolety umožňujú reguláciu denného svetla prostredníctvom sťahovania a vyťahovania látky. Kazety a bočné lišty sú dodávané vo farbách RAL podľa želania zákazníka. Kazetové rolety môžu byť fixované pomocou navíjacích nerezových laniek s priemerom 4 mm alebo pomocou bočných líšt, ktoré môžu byť buď kovové alebo plastové v závislosti od rozmerov. Zabraňujú, aby látka pri vetraní nelietala a nedošlo k poškodeniu zariadenia interiéru, alebo k rozbitiu sklenej výplne. Bočné lišty rolety zabraňujú prenikaniu slnečných lúčov z bočnej strany a vytvárajú tak optimálne svetelné podmienky pre prácu s počítačmi. V kombinácii s látkou typu Black out  umožňujú úplné zatemnenie.  Je možné ich ovládať guličkovou retiazkou, kľukou alebo prostredníctvom motorického ovládania. Ďalšou výhodou tohto typu kazetových roliet je neviditeľné stropné uchytenie. Rolety je možné montovať do stropu aj do steny.

V prípade, že ide o dlhší rad presklenia a rolety sa nachádzajú vedľa seba, je možné ich združiť.

Návod na použitie motorov a riadiacich jednotiek Somfy

Technické údaje

Navíjacie trubky kazetových roliet majú priemer od 38 do 78 mm v závislosti od veľkosti rolety.  Kazety majú odnímateľný predný kryt a sú široké 83 mm, 110 mm a 130 mm. Sú dodávané vo farbách RAL podľa želania zákazníka.

veľkosť kazety 83 mm 110 mm 130 mm
priemer trubky 38  - 50 mm 50 – 78 mm 50 – 78 mm
spôsob ovládania retiazkamotorkľuka kľukamotor kľukamotor
materiál bočných líšt PVC, oceľ oceľ oceľ

Spodné záťažové profily sú vyrobené z nerezovej oceľe a slúžia k zaťaženiu látky. Sú ukryté v tuneli, ktorý je buď šitý silónovou transparentnou niťou alebo zváraný. Závisí to na výbere typu látky. Na výber sú však aj rôzne tvary hliníkových záťažových profilov v základnom farebnom prevedení biela RAL 9016, čierna RAL 9011 alebo sivá RAL 9006.

Maximálne a minimálne rozmery sú rôzne a závisí od výberu typu látky a jej výslednej hmotnosti. V ponuke sú látky s gramážou od 160 g/m2 do 800 g/m2. Maximálna možná šírka kazetovej rolety je 500 mm. Vyrobiteľnosť Vám na požiadanie overíme vo výrobe v závislosti na type vybranej látky.

Máte otázku?

Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení a
Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a súvisiacimi
predpismi.

Kazetové rolety si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:
Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prievidza, Prešov, TrenčínŽiar nad Hronom, Žilina