Roletožalúzie - rolety Deň a Noc

Roletožalúzie niekedy aj nazývané „zebra“ alebo „rolety deň a noc“ sú v našej ponuke predajným bestsellerom. Za svoju obľúbenosť vďačia najmä skutočnosti, že v sebe spájajú dizajn rolety a funkčnosť žalúzie.

Roletožalúzie sú vyrobené z polyesterového materiálu, ktorý tvoria pásy striedavo husto a riedko tkanej tkaniny. Pri vyťahovaní alebo sťahovaní tkaniny dochádza k posuvu pásov. Ich vzájomným prekrývaním je možné dosiahnuť rôzny stupeň zatienenia. Vďaka svojej antistatickej povrchovej úprave látka odpudzuje prach. Až 102 rôznych typov látok rozdelených do 3 rôznych cenových kategórií, rôznych farieb a vzorov  s rôznym stupňom zatienenia tvorí mimoriadnu kolekciu, z ktorej si vyberie každý náš zákazník. V našej základnej cenovej skupine I. nájdete až 31 látok rôznych farieb a štruktúry!

Roletožalúzie (rolety Zebra, rolety Deň a Noc) je možné montovať do stropu aj na stenu. Ovládať je možné ich manuálne prostredníctvom kovovej guličkovej retiazky, alebo motorom a diaľkovým ovládačom s možnosťou pripojenia na inteligentný ovládací systém.

V porovnaní s lacnými roletožalúziami vyrobenými z PVC a komponentov z ázijských krajín sa roletožalúzie z našej ponuky vyznačujú vysokou kvalitou rezania látok ultrazvukom, ktorá zabraňuje strapkaniu okrajov látok, vysokou úrovňou technického spracovania (precízne spracované hrany, spodná záťažová lišta), možnosťou výberu prevedenia s kazetou a bez kazety, možnosťou výberu ovládania, možnosťou ladenia pásov a v neposlednom rade exkluzívnou kolekciou látok. Dizajnové chromové prevedenie bez kazety sa vyznačuje nielen luxusným prevedením. Umožňuje aj výrobu nadštandardných rozmerov.

Nezabudnite, že aj kvalitná montáž môže výrazným spôsobom ovplyvniť životnosť roletožalúzie. Objednajte si ešte dnes roletožalúzie z našej ponuky vyrobené na mieru a o chvíľu sa budete aj vy tešiť z funkčného a dekoratívneho výrobku, ktorý budú obdivovať všetky vaše návštevy.

Videoprezentácia najnovšej kolekcie látok

Používanie a údržba

Interiérové dekoratívne rolety sú určené do dohotovených interiérov. Podľa výberu ovládania sa spúšťanie alebo naopak vyťahovanie interiérovej rolety vykonáva plynulým ťahom guličkovej retiazky za jeden alebo druhý prameň. V prípade motorického ovládania sa ovládajú rolety ovládačom.

! Pri sťahovaní a vyťahovaní roliet je nežiaduce ovládať ich ráznym ťahom za retiazku. Mohlo by dôjst k nadhodeniu látky a následne k jej nesprávnemu navíjaniu na hriadeľ.

! Z dráhy chodu rolety odstráňte všetky prekážky, ktoré by mohli brániť spusteniu alebo naopak vytiahnutiu. Nikdy neťahajte za látku rukou! Ručné poťahovanie látky a nábeh na prekážky má za následok krivé navíjanie látky na hriadel. Látka sa navinie k jeden strane a navíjací mechanizmus môže vážne poškodiť okraje látky (začnú sa strapkať). V prípade, že zistíte krivé navíjanie látky, je potrebné objednať si opravu, pri ktorej náš pracovník vyrovná nábal rolety. Reklamácia bude uznaná len vtedy, ak roleta nebola namontovaná v 100 % rovine.

Látky majú na rozdiel od bežných látok špeciálnu povrchovú úpravu, preto sú menej náchylné na znečistenie. Látka je z antistatického materiálu, pokiaľ sa však prach dostane do záhybov je možné ju opatrne povysávať. Chráňte látku rolety pred silným znečistením. Rolety je možné čistiť handričkou navlhčenou vo vode. Látku jemne otrite, netlačte! Je dôležité, aby ste mechanicky nepoškodili náterovú farebnú vrstvu. Mohlo by dôjsť k vyšúchaniu farby a k narušeniu povrchovej úpravy. V prípade postriekania látky tekutinou je potrebné ju okamžite utrieť, aby sa zabránilo vzniku škvŕn. Látky nie je možné prať ani žehliť. V prípade potreby je možné látku vymeniť za novú.

Náš tip!

V prípade, že sa látky roletožalúzie vplyvom elektrostatického náboja k sebe lepia, je možné nastriekať antistatický sprej medzi látky, keď je roleta v spodnej polohe.

Varovanie!

V súlade s nariadením EÚ platným od 1. 3. 2014 musia byť všetky tieniace zariadenia s ovládacou retiazkou so systémom pretrhnutia umiestnené minimálne vo výške 60 cm nad zemou. Tieniace zariadenia s ovládaním na retiazku alebo šnúru musia byť upevnené v upínacom zariadení namontovanom na stene vo výške minimálne 150 cm od zeme.

  • Malé deti sa môžu uškrtiť v slučkách ťahacích šnúr, retiazok, pásov a vnútorných šnúr, ktoré ovládajú výrobok.
  • S cieľom predchádzať uškrteniu a zapleteniu sa, uchovávajte šnúry mimo dosahu detí.
  • Šnúry sa môžu ovinúť dieťaťu okolo krku.
  • Postele, detské postieľky a nábytok premiestnite od šnúr okenných clôn.
  • Šnúry nezväzujte dohromady. Uistite sa, že šnúry nie sú skrútené a nevytvárajú slučku.

Máte otázku?

Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení a
Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a súvisiacimi
predpismi.

Roletožalúzie si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:
Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prievidza, Prešov, TrenčínŽiar nad Hronom, Žilina