Rolety pod omietku

Tento typ exteriérových roliet je určený najmä pre novostavby, na ktorých je vynechaný v nadokennom preklade voľný priestor pre dodatočné vloženie podomietkového boxu rolety. V prípade podomietkových roliet je predokenný box umiestnený pred oknom a jeho predná časť je určená na zaomietnutie. Pamätajte na nerušený vzhľad fasády a kontaktujte nás už vo fáze projektovej prípravy.

Podstatná časť vonkajšej rolety je tvorená pancierom, ktorý tvoria lamely vyrobené z plastu (do šírky 1,5 metra) alebo hliníka. Pri výbere materiálu panciera v prvom rade odporúčame prihliadať na funkčné vlastnosti lamiel a podľa toho vybrať vhodný materiál. Najvyšší tepelnoizolačný účinok jednoznačne zabezpečujú hliníkové lamely s polyuretánovou výplňou. Široký výber farebných prevedení je samozrejmosťou.

Bežnou súčasťou exteriérových roliet je pohodlné motorické ovládanie s možnosťou skupinového riadenia a centrálnym či diaľkovým ovládaním. Motoricky ovládané vonkajšie rolety odporúčame aj z dôvodu zamedzenia vzniku tepelných mostov. Praktická je aj kombinácia vonkajšej rolety a navíjacej protihmyzovej siete. V tomto prípade je navíjač siete umiestnený v spoločnom boxe s roletou a spoločná vodiaca lišta slúži na posuv siete aj rolety.

Náš tip

Chcete mať väčší pocit bezpečia? Za príplatok si môžete v prípade roliet s manuálnym ovládaním doobjednať rozšírenú koncovú lištu so zámkom.  Z vonkajšej strany si tak môžete roletu uzamknúť. V prípade motoricky ovládaných roliet vám túto službu zabezpečia pevné závesy LOCK to PLAY.

Pohony a riadenie pre exteriérové rolety

Návod na použitie motorov a riadiacich jednotiek Somfy

Technické údaje

Krycí box rolety je vyrobený z ohýbaného hliníkového plechu a jeho spodná odnímateľná časť slúži ako revízna klapka. Jeho veľkosť záleží na výške rolety a na skutočnosti, či v boxe bude umiestnená aj navíjacia sieť proti hmyzu.

Podstatnú časť rolety tvorí pancier, ktorý je upevnený na hriadeli s priemerom  40 mm z pozinkovanej ocele. Lamely panciera sú vedené vo vodiacich lištách s tesnením, ktoré sú vyrobené z hrubostenného hliníkového profilu povrchovo upraveného práškovanou vypaľovanou farbou.  Na výber sú lamely vyrobené z plastu, z hliníka alebo z hliníka s polyuretánovou výplňou. Pancier je zakončený koncovou lištou z extrudovaného hliníka, ktorá môže byť za príplatok zakončená tesniacou gumou.

Rolety môžu byť ovládané manuálne (šnúrou , popruhom, prevodovkou, pružinovou protiváhou) alebo motoricky pomocou rôznych typov ovládačov.

  • Pri ovládaní šnúrou je guľatá šnúra vtiahnutá do pružinového navíjača s brzdou, ktorá umožňuje zafixovanie panciera v požadovanej polohe.
  • V prípade ovládania páskou so šírkou 14 mm je páska takisto v pružinovom navíjači s brzdou podobne ako šnúra.  Pri pancieroch s vyššou hmotnosťou (nad 12 kg) je možné šnúru aj pásku ovládať pomocou kľukového navíjača.
  • V prípade ovládania kľukou je vo vnútri boxu umiestnená prevodovka s vyvedením na rám okna. Spúšťanie a vyťahovanie sa vykonáva pomocou zalamovanej kľuky.
  • V prípade ovládania prostredníctvom pružinovej protiváhy je protiváha uložená v hriadeli a zabezpečuje sústavné napínanie rolety smerom hore. Lamely nedosadajú na seba, a preto sa používajú iba lamely bez perforácie. V spodnej polohe drží roletu zámok spodnej lišty alebo posuvné bezpečnostné zarážky.
  • V prípade motorického ovládania je motor umiestnený v navíjacej hriadeli. Napájanie 230 V, príkon 70 – 160 W. Kábel pri mechanických motoroch je pevnou súčasťou motora  a nie je vymeniteľný. Pri motoroch do hriadele 50 – 60 mm je možné kábel vymeniť. Motor je opatrený tepelnou poistkou, ktorá pri dosiahnutí určitej teploty motor vypne, aby nedošlo k jeho prehriatiu.

Minimálne a maximálne rozmery sú závislé od výberu lamely.

Máte otázku?

Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení a
Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a súvisiacimi
predpismi.

Exteriérové rolety pod omietku si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:
Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prievidza, Prešov, TrenčínŽiar nad Hronom, Žilina