Rolety JalouRoll®

JalouRoll® je registrovaná ochranná známka nemeckej spoločnosti ALUKON KG.

Exteriérová roleta s lamelami JalouRoll® v sebe spája funkciu rolety a žalúzie. Vďaka dômyselnému mechanizmu rolety sa lamely JalouRoll® pri spúšťaní smerom dolu pri náraze na parapetu mechanicky otvoria. Vzniknutým otvorom sa tak cez roletu dostane nielen denné svetlo, ale aj vzduch. Tento typ exteriérových roliet je možné dodať taktiež s integrovanou sieťou proti hmyzu.

Exteriérové rolety s lamelou JalouRoll® sú dostupné vo farbách biela,sivá, svetlosivá, krémovo biela, svetlobéžová, strieborná a antracitová sivá.

Náš tip

Chcete mať väčší pocit bezpečia? Za príplatok si môžete v prípade roliet s manuálnym ovládaním doobjednať rozšírenú koncovú lištu so zámkom.  Z vonkajšej strany si tak môžete roletu uzamknúť. V prípade motoricky ovládaných roliet vám túto službu zabezpečia pevné závesy LOCK to PLAY.

Technické údaje

Krycia schránka rolety môže byť buď priznaná alebo umiestnená pod omietku ako je tomu pri klasických vonkajších roletách.

Podstatnú časť rolety tvorí pancier, ktorý je upevnený na hriadeli o priemere  40 alebo 60 mm (v závislosti od veľkosti rolety)z pozinkovanej ocele. Lamely panciera sú vedené vo vodiacich lištách s tesnením, ktoré sú vyrobené z hrubostenného hliníkového profilu povrchovo upraveného práškovanou vypaľovanou farbou.  S lamelou JalouRoll®  je možné kombinovať iba hliníkové lamely s polyuretánovou výplňou šírky 37 mm, pričom počet vložených lamiel záleží na požiadavkách zákazníka.  Pancier je zakončený koncovou lištou z extrudovaného hliníka, ktorá môže byť za príplatok zakončená tesniacou gumou.

Rolety môžu byť ovládané manuálne (šnúrou , popruhom, prevodovkou, pružinovou protiváhou) alebo motoricky pomocou rôznych typov ovládačov.

  • Pri ovládaní šnúrou je guľatá šnúra vtiahnutá do pružinového navíjača s brzdou, ktorá umožňuje zafixovanie panciera v požadovanej polohe.
  • V prípade ovládania páskou o šírke 14 mm je páska takisto v pružinovom navíjači s brzdou podobne ako šnúra.  U pancierov s vyššou hmotnosťou (nad 12 kg) je možné šnúru aj pásku ovládať pomocou kľukového navíjača.
  • V prípade ovládania kľukou je vo vnútri boxu umiestnená prevodovka s vyvedením na rám okna. Spúšťanie a vyťahovanie sa vykonáva pomocou zalamovanej kľuky.
  • V prípade ovládania prostredníctvom pružinovej protiváhy je protiváha uložená v hriadeli a zabezpečuje sústavné napínanie rolety smerom hore. Lamely nedosadajú na seba, preto sa používajú iba lamely bez perforácie. V spodnej polohe drží roletu zámok spodnej lišty alebo posuvné bezpečnostné zarážky.

V prípade motorického ovládania je motor umiestnený v navíjacej hriadeli. Napájanie 230 V, príkon 70 – 160 W. Kábel pri mechanických motoroch je pevnou súčasťou motora  a nie je vymeniteľný. Pri motoroch do hriadele 50 – 60 mm je možné kábel vymeniť. Motor je opatrený tepelnou poistkou, ktorá pri dosiahnutí určitej teploty motor vypne, aby nedošlo k jeho prehriatiu.

Maximálne a minimálne rozmery

min. šírka 600 mm
max. šírka 2 700 mm
max. výška 3 990 mm
max. plocha 5,8 m2

Máte otázku?

Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení a
Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a súvisiacimi
predpismi.

Exteriérové rolety JaluRoll si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:
Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prievidza, Prešov, TrenčínŽiar nad Hronom, Žilina