Rolety na solárny pohon

Novinkou spoločnosti K-system sú exteriérové rolety na solárny pohon. Ide o trendové a úsporné riešenie pre rekonštrukcie domov a novostavby, kde sa nepočítalo s potrebou exteriérového tienenia a chýbajú potrebné elektrické rozvody pre  montáž exteriérových roliet. Montáž exteriérovej tieniacej techniky s elektromotorickým ovládaním totiž minimalizuje vznik tepelných mostov. Automatická protislnečná ochrana fungujúca flexibilne v nadväznosti na aktuálne poveternostné podmienky sama osebe výrazne prispieva k úsporám energie vnútri domu a celkovo predstavuje spôsob, ako pri tvorbe vhodnej klímy v interiéri nakladať s životným prostredím čo najšetrnejšie. Technológia automatických pohonov na predokenné rolety sa však posúva ešte ďalej a získava nový rozmer. Vďaka novinke od spoločnosti Somfy, Oximo 40 WireFreeTM RTS teraz možno slnečným lúčom doslova prikázať vďaka energii získanej práve zo slnka. Roleta s pohonom Oximo 40 WireFree TM RTS je totiž vybavená celkom ekologickým a úsporným nástrojom na získavanie energie – solárnym panelom. Solárny panel je možné umiestniť na box aj na fasádu. Na fasádu je možné ho ukotviť pomocou originálnych držiakov dodávateľa solárnych panelov SOMFY, alebo si investor musí pripraviť niečo, na čo bude možné solárny panel nalepiť. Solárny panel pohonu Oximo WireFreeTM RTS dodáva energiu i pri zatiahnutej oblohe, prevádzka zariadenia tak nie je nijako obmedzená. Patentovaná technológia Somfy zabezpečuje, že pohon odoberá energiu iba keď ju naozaj potrebuje.

Integrovaný solárny panel vyrobený pomocou amorfnej kremíkovej technológie prináša užívateľovi okrem usporených nákladov na energiu aj ďalšie výhody. Pohon je bezdrôtový, a preto je možné rolety inštalovať kdekoľvek – aj na miestach bez prívodu elektrickej energie. Vyhnete sa tak zásahom do interiéru aj nákladom navyše.  Stopercentná nezávislosť je zaručená dlhodobou životnosťou batérie,  ktorú solárny panel dobíja. Záručné podmienky spoločnosti SOMFY tu.

Rolety na solárny pohon odporúčame využiť najmä na južnej svetovej strane. Pri orientácii okna na západ a na východ je potrebné vziať do úvahy znížený slnečný svit. Nie je vhodné, aby nad oknom s roletou na solárny pohon bol napríklad balkón, ktorý by ešte viac ubral zo slnečného svitu. Viac ako klesajúce teploty počas zimného obdobia má na funkčnosť roliet na solárny pohon vplyv orientácia na severnú svetovú stranu, kde použitie solárneho pohonu vôbec neodporúčame.

Desať dôvodov prečo práve rolety na solárny pohon:

  1. Flexibilita - inštalácia motoricky ovládaných roliet aj v miestach bez prívodu elektrickej energie.
  2. Zníženie nákladov – roleta nepotrebuje prívod elektrickej energie.
  3. Jednoduchosť – ľahká obsluha pomocou diaľkového ovládača s uložením obľúbenej medzipolohy.
  4. Efektivita - ekologické a energeticky najúspornejšie riešenie pohonu pre rolety.
  5. Životnosť - pohon je napojený na batériu s dlhou životnosťou, ktorá funguje za každého počasia.
  6. Spoľahlivosť - automatický režim zabezpečuje, že roleta sa vždy dostane do  požadovanej polohy.
  7. Bezpečnosť - pohon s vhodným príslušenstvom zabraňuje násilnému otvoreniu rolety.
  8. Dômyselná technológia - roleta sa automaticky zastaví ak narazí na prekážku vo svojej dráhe.
  9. Ochrana mechanizmu pred poškodením - pohon sa automaticky vypne v prípade primrznutia lamiel.
  10. Komfort - signalizácia priebehu vykonávania jednotlivých operácií.

Prospekt Smoove®  PDF

Ovládanie pomocov Smoove®

Prospekt Oximo WireFree-solárny pohon pre exteriérové rolety

Pohony a riadenie pre exteriérové rolety

Technické údaje

Krycí box rolety je vyrobený z ohýbaného hliníkového plechu a jeho predná odnímateľná časť slúži ako revízna klapka. Jeho veľkosť záleží na výške rolety a na skutočnosti, či v boxe bude umiestnená aj navíjacia sieť proti hmyzu.

Podstatnú časť rolety tvorí pancier, ktorý je upevnený na hriadeli o priemere  40 mm z pozinkovanej ocele. Lamely panciera sú vedené vo vodiacich lištách s tesnením, ktoré sú vyrobené z hrubostenného hliníkového profilu povrchovo upraveného práškovanou vypaľovanou farbou.  Na výber sú lamely vyrobené z plastu, z hliníka alebo z hliníka s polyuretánovou výplňou. Pancier je zakončený koncovou lištou z extrudovaného hliníka, ktorá môže byť za príplatok zakončená tesniacou gumou. Integrovaný solárny panel je vyrobený pomocou amorfnej kremíkovej technológie.

Rolety sú ovládané motoricky pomocou rôznych typov diaľkových ovládačov. Samotný motor Oximo 40 WireFree TM RTS je umiestnený v navíjacej hriadeli. Rolety sú poháňanané veľkokapacitnou NiMH batériou, ktorá neobsahuje olovo. Jej prevádzková teplota sa pohybuje od  –10 do +40 °C. Úplná spoľahlivosť celého zariadenia bola overená expertízou SOMFY 090100 (pohon je testován pri 10 000 cykloch). Výrobná technológia pomocou Oximo Wirefree TM RTS je navyše patentovaná pre svoju jedinečnú vlastnosť: pohon odoberá energiu len vtedy, keď ju naozaj potrebuje. Spoločnosť Somfy poskytuje na pohon a solárny panel záruku päť rokov, na batériu dva roky.Minimálne a maximálne rozmery sú závislé od výberu lamely.

Máte otázku?

Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení a
Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a súvisiacimi
predpismi.

Rolety na solárny pohon si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:
Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prievidza, Prešov, TrenčínŽiar nad Hronom, Žilina