Interiérové rolety s kazetou

Tento typ roliet je vyrábaný na mieru a vďaka krycej lište, ktorá zabraňuje presvitaniu svetla z bočných strán, je opticky zaujímavý. Je určený pre všetky bežné typy strešných okien.

V prípade ťažko dostupných miest, kde nie je možné roletu ovládať rukou, nakoľko je vysoko, je možné roletu ovládať prostredníctvom ovládacej tyče.

Rolety s pružinovým mechanizmom je možné použiť pre strešné okná so sklonom 45°. Pružina je stále napnutá  a tak roleta zostáva vypnutá aj v šikmej polohe. Tento typ roliet nie je vhodný pre okná ROTO. Nie je vhodný ani pre montáž do vyšších polôh, nakoľko je možné ho ovládať iba manuálne.

V prípade strešných okien VELUX odporúčame kombináciu s originálnymi VELUX roletami. Kombináciou zatemňujúcej rolety s vonkajšou markízou alebo roletou je možné dosiahnuť optimálneho tepelného komfortu v miestnosti. V prípade kombinácie s interiérovou plisovanou roletou získate atraktívny interiérový doplnok, ktorý slúži na tienenie a súčasne aj na dekoráciu. Tento typ rolety je však možné ovládať iba manuálne, pričom každá z roliet sa ovláda samostatne.

Okrem manuálneho ovládania je možné rolety ovládať diaľkovým ovládačom na elektrický pohon v prípade elektricky ovládaného strešného okna VELUX (napr. okná typu INTEGRA). Jednoducho a pohodlne z kresla je možné ovládať okno aj roletu tým istým diaľkovým ovládačom.

Výhodným riešením na už namontované manuálne ovládané strešné okná VELUX sú rolety s diaľkovým ovládaním na solárny pohon.

Technické údaje

V prípade použitia interiérových roliet do strešných okien ide najmä o to, aby roletka zabránila prechodu slnečných lúčov, prípadne prechodu denného svetla, ktoré dopadajú priamo na okennú tabuľu.  Interiérové rolety do strešných okien zachytia v závislosti na výbere typu látky rôznu intenzitu slnečného svetla a v prípade výberu zatemňujúcich látok vytvoria dokonalé zatemnenie miestnosti.  Práve v podkroví bývajú často umiestnené izby, ako detská izba alebo spálňa a denné svetlo zabraňuje nerušenému spánku. Do tohto typu izieb odporúčame jednoznačne zatemňujúce látky, tzv. Black out. Väčšina materiálov, ktorá sa používa na výrobu interiérových roliet je opatrená antistatickou protiprachovou úpravou, takže rolety dlho vydržia bez čistenia.

Rolety do strešných okien s kazetou sa montujú do okenného rámu pomocou montážnych klipov. Mechanizmus rolety je ukrytý v hliníkovej kazete vo farbe eloxovaný hliník, biela alebo krémová. Súčasťou rolety sú bočné krycie lišty, ktoré zabezpečujú absolútnu ochranu pred zvedavými pohľadmi aj svetlom. Látka rolety je zafixovaná plastovými výbežkami do bočných vodiacich profilov.

Hliníková ovládacia lišta rolety s kazetou je opatrená ochrannou gumou.  Umožňuje roletu ovládať ťahom alebo manipuláciu ovládacou tyčou, ktorá sa dodáva v dľžkach 1000 mm, 1500 mm alebo 2000 mm.

Maximálne a minimálne rozmery

min. šírka

350 mm

max. šírka

1 200 mm

max. výška

1 400 mm

max. plocha

1,6 m2

Pružinové rolety do strešných okien sú menej sofistikovaným riešením ako kazetové rolety. Montujú sa do okenného rámu a látka rolety zostáva v polohe vymedzenej držiakmi vo farbe biela alebo krémová. Pružina mechanizmu roletu zabezpečuje stabilné napnutie látky. V spodnej časti rolety vyčníva z durého tunýlku kovovoý spodný profil s koncovkami k zaveseniu do držiakov.

Maximálne a minimálne rozmery

min. šírka

400 mm

max. šírka

1 500 mm

max. výška

1 600 mm

max. plocha

2,4 m2

Nový zoštíhlený dizajn bočných líšt roliet VELUX v bielej alebo striebornej farbe, hornej krycej lišty a konštrukčné vylepšenie prinášajú požadovaný komfort. Tkanina je pevne napnutá medzi bočnými vodiacimi lištami a na okne je ju možné nastaviť v ľubovoľnej pozícii . Ekonomický variant rolety s háčikmi umožňuje nastaviť roletu pomocou nastaviteľných háčikov, ktoré vymedzujú polohu stiahnutia rolety. Látky interiérových roliet VELUX sú rozdelené do kolekcie Štandard a Premium.

Všetky elektricky a solárne ovládané výrobky VELUX sú io-homecontrol® kompatibilné. Znamená to, že môžu byť ovládané s ostatnými io-homecontrol® výrobkami jedným ovládačom. Io-homecontrol® je označenie modernej a bezpečnej rádiovej technológie, ktorá sa jednoducho inštaluje. Všetky výrobky s označením io-homecontrol® dokážu navzájom komunikovať, čo prispieva k pohodliu, bezpečnosti a úsporám energie.

Máte otázku?

Kliknutím na tlačidlo „Odoslať“ súhlasím so spracovaním osobných údajov podľa zákona č. 122/2013 Z.z.*

Tienenie pre strešné okná si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:
Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prievidza, Prešov, Žiar nad Hronom, Žilina