Bioklimatické pergoly Meridiem

Bioklimatická pergola Meridiem môže byť samostatne stojaca alebo pripojená k stene domu. Môže slúžiť ako bezúdržbový altánok pre posedenie s priateľmi a rozhodne by nemala chýbať v žiadnej modernej záhrade. Spoľahlivo však ochráni bazén a priľahlú terasu a to nielen pred nežiadúcimi pohľadmi ale aj nečistotami. Môže byť napojená aj na dom a vytvoriť chránený priestor pre komfortné posedenie s priateľmi či rodinou. V neposlednom rade však môže byť využitá aj ako reštauračný prístrešok, nakoľko jednotlivé pergoly je možné vzájomne napájať a vytvoriť dostatočnú chránenú plochu. S jej rozobratím si len tak niekto neporadí.

Nesmrteľná pergola s najlepším pomerom cena – výkon

Kubistický tvar pergoly Meridiem vyniká absolútne čistými líniami. Pergola je zložená z troch masívnych extrudovaných profilov. Ako spojovací materiál sa pri jej výrobe používa výhradne nehrdzavejúca oceľ a o bezproblémový elektromechanický pohyb lamiel sa stará lineárny motor značky elero, vyrobený v Nemecku. Vďaka minimalizácii častí a použitiu najkvalitnejších prvkov je pergolu Meridiem možné označiť za nesmrteľnú.

Prečo si vybrať práve bioklimatickú pergolu Meridiem

 1. Záruka stability a životnosti. Masívny rám aj lamely sú vyrobený z extrudovaného hliníka, zliatina EN AW-6063 T66 v súlade s normou EN 12020-2.
 2. Možnosť výberu farby rámu aj strechy. Hrubostenný rám aj lamely o šírke 205 mm  sú povrchovo upravované vypaľovanou práškovanou farbou na želanie zákazníka podľa výberu zo vzorkovníka RAL (60-80μm).
 3. Je bezúdržbová.
 4. Je bezpečná. Maximálny uhol naklápania strešných lamiel je 125°. Pergola je testovaná na zaťaženie 90 kg/m2 pri 6100x4000 mm.
 5. Je spoľahlivá. Pergola je poháňaná lineárnym motorom značky elero vyrobeným v Nemecku. Elektroinštalácia je vedená neviditeľným spôsobom – vnútorným žľabom konštrukcie.
 6. Má moderný kubistický dizajn. Čisté línie a minimálny počet komponentov robia túto pergolu výnimočnou.
 7. Je technologickou špičkou na trhu. Lamely pergoly sú odhlučnené, takže pri vetre pergola nevydáva žiadne zvuky. Sú konštruované tak, aby odvádzali vodu zo strechy do odtokového žľabu a následne voda odchádzala nohou pergoly. Revízny otvor pre odtok vody je prekrytý antikorovým sitkom, ktoré zabraňuje upchatiu odvodovej šachty nečistotami.
 8. Žiadne rušivé prvky. Možnosť integrovania riadiacej jednotky do nohy pergoly.
 9. Má širokú ponuku príslušenstva. Možnosť objednania integrovaného LED osvetlenia lamiel (teplá biela s dostatočnou IP ochranou), vykurovacieho telesa značky Somfy, dažďového čidla, bočného zatienenia fasádnym screenom, možnosť lakovania pätiek.
 10. Široká ponuka ovládaní. Možnosť ovládania prostredníctvom diaľkového ovládača, chytrého mobilného zariadenia alebo možnosť pripojenia na jestvujúci inteligentný systém domácnosti.

Technické údaje

Stabilný masívny rám bioklimatickej pergoly MERIDIEM je vyrobený z extrudovaného hliníka, zliatina EN AW-6063 T66 v súlade s normou EN 12020-2.Tolerancia podľa EN 12020-2:2010. Lamely o šírke 205 mm sú povrchovo upravované vypaľovanou práškovanou farbou na želanie zákazníka podľa výberu zo vzorkovníka  RAL (60-80μm). Výška lamely je 48 mm a rozteč jednotlivých lamiel je 175 mm. Maximálny uhol naklápania je 125°. Pergola je testovaná na zaťaženie 90 kg/m2.

Pergola je poháňaná lineárnym motorom značky elero vyrobeným v Nemecku. Elektroinštalácia je vedená neviditeľným spôsobom - vnútorným žľabom konštrukcie.

Súčasťou pergoly je odtokový žľab pre odvod vody v nohe pergoly. Otvor pre odtok vody je prekrytý antikorovým sitkom, ktoré zabraňuje upchatiu odvodovej šachty nečistotami.

Voliteľné príslušenstvo:

 • Integrovaná riadiaca jednotka do stĺpu pergoly
 • Revízny otvor pre odtok vody
 • Integrované LED osvetlenie lamiel (teplá biela s dostatočnou IP ochranou)
 • Vykurovacie teleso
 • Dažďové čidlo
 • Lakovanie pätiek
 • Bočné tienenie ZIP screen
MINIMÁLNE A MAXIMÁLNE ROZMERY
min. dĺžka lamely 1 000 mm
max. dĺžka lamely 4 500 mm
min. šírka pergoly (5 lamiel) 1 045 mm
max. šírka pergoly (39 lamiel) 6 995 mm
min. odporúčaná výška pergoly z dôvodu bezpečnosti 2 500 mm

Máte otázku?

Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení a
Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a súvisiacimi
predpismi.

Bioklimatické pergoly si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:
BratislavaBanská BystricaKošiceNitraPrievidzaPrešov, Trenčín, Žiar nad HronomŽilina