Chat
Sídlo K-system: 045 / 672 60 52
Žiar nad Hronom: +421 908 793 407
Banská Bystrica: +421 918 341 842
Bratislava: +421 918 341 854 +421 918 341 857 +421 918 530 141 +421 918 530 140
Levice:
Nitra: +421 918 341 862
Trenčín: +421 905 981071
Trnava:
poslať dopyt do e-shopu

Vonkajšie žalúzie so zľavou 30 %

15.11.2023

Iba počas mesiaca november a december máte možnosť zaobstarať si vonkajšie žalúzie so zľavou 30 %.

Bez ohľadu na to, či chcete znížiť svoje rodinné výdaje na energie, alebo si chcete zlepšiť klímu v interiéri, máte možnosť využiť využiť aktuálnu mimosezónnu zvýhodnenú ponuku na vonkajšie žalúzie Prominent C-80. Vonkajšie žalúzie účinným spôsobom znižujú teplotu v interiéri. Vytvárajú ideálne podmienky pre spánok alebo pre prácu. Prax ukazuje, že najlepším spôsobom ako udržať optimálnu klímu v interiéri, je zabrániť v lete slnku prestupu slnečných lúčov cez presklenné okenné tabule a v zime priamemu ochladzovaniu skla. Vďaka možnosti obojstranného naklápania lamiel patrí tento typ žalúzií k jedným z najpredávanejších. Najmä počas zimného obdobia, keď je slniečka menej, má funkcia opačného naklopenia lamiel svoje opodstatnenie. Viac slnka do interiéru pri zachovaní súkromia pri stiahnutých žalúziách. Medzi hlavné výhody tohto typu vonkajších žalúzií patrí:

 • funkcia preklápania lamiel,
 • možnosť výberu z 3 typov vedenia lamiel,
 • možnosť výroby atypických prevedení (šikmín),
 • možnosť prepojenia žalúzií na jeden motor,
 • možnosť rohových riešení,
 • jednou žalúziou je možné pokryť plochu až 20 m2,
 • široká ponuka štandardných farieb,
 • vďaka oblému dizajnu lamely sú výborne kombinovateľné s vonkajšími roletami,
 • montáž do prekladov HELUZ,
 • bočné vedenie lamiel pomocou pozikovaných vodiacich kolíkov,
 • minimalizácia otvorov v lamele pre čo najnižší presvit slnečných lúčov,
 • možnosť získať plnú 5 ročnú záruku.

exteriérové žalúzie K-System na rodinnom dome

Jedna žalúzia - 3 možnosti prevedení

V našej ponuke nájdete tieto tri druhy prevedenia žalúzie Prominent C-80:

 • vedenie lamiel žalúzií fixačným silónom,
 • vedenie lamiel žalúzií vodiacimi lištami štandard,
 • vedenie lamiel žalúzií vodiacimi lištami s vyosením.

Nákres správania lamiel C80

Vonkajšie žalúzie Prominent C-80 s vedením fixačným lankom umožňujú estetické prekrytie rohových okien, kde by vo výhľade mohli zavadzať vodiace lišty. Vonkajšie žalúzie Prominent C-80 s vedením vo vodiacich lištách majú vyššiu odolnosť voči vetru a menšiu hlučnosť ako žalúzie s vedením fixačnýmlankom. Vonkajšie žalúzie Prominent C-80 s vyosenými lamelami a s vedením vo vodiacich lištách majú vďaka špecifickej technologickej úprave nižší nábal lamiel. Vodiace lišty žalúzií majú po oboch stranách PAD tesnenie, ktoré prispieva k tichému chodu žalúzií

Horizontálne vonkajšie žalúzie od K-System

Kvalita vonkajších žalúzií K-system

Spoločnosť K-system ako výrobca žalúzií je od samého začiatku zameraná na vysoký štandard kvality a dlhú životnosť produktov. Na rozdiel od lacných verzií iných výrobcov nepoužívame vodiace PVC kolíky, ktoré sa lámu a odpadávajú. Pri výrobe lamely používa spoločnosť K-system farebnú pásovinu švajčiarskeho výrobcu hrúbky 0,42 mm. Lamela široká 80 mm je tvarovaná do písmena C. Na rozdiel od plochých lamiel bez záhybov, ako napríklad typ Diplomat 50, zabezpečuje tvar vyššiu pevnosť žalúzie.

Horný nosný profil je vyrobený z pozinkovaného plechu. Špecifické ložiská pre vyťahovanie zabezpečujú správne naklápanie lamiel. K prekrytiu horného nosníka sa sa používa tzv. krycí plech. Schránka pre žalúzie môže, alebo nemusí prekrývať celý zväzok lamiel. V príprade, že žalúzie budú umiestnené pod omietkou, je vhodné myslieť na výšku nábalu už pri spracovaní projektu. Schránky a vodiace lišty pre žalúzie dodávame v ľubovoľnej RAL farbe. Vypaľovaná práškovaná farba je odporúčanou technológiou povrchovej úpravy pre stavebnícky priemysel a je zárukou farebnej stálosti. Povrchová úprava schránok môže byť buď jednostranná alebo obojstranná. V prípade, že sú žalúzie predsadené pred fasádu, alebo ostenie je užšie, je vhodné schránku opatriť bočnicami. Ku schránkam pre žalúzie ponúkame množstvo konzol, od najlacnejších typu 3 (ohnutý pozikovaný plech) až po masívne konzoly typu 5 KN, alebo konzoly pre dodatočnú montáž žalúzií s úzkou styčnou plochou. 

Veľmi dôležitým ukazovateľom kvality vonkajších žalúzií je spodný profil žalúzie, ktorý slúži ako závažie upevnené na poslednej lamele. Odľahčené prevedenie by mohlo mať za následok prehýbanie žalúzie, alebo šikmý chod žalúzie mimo tolerovateľnú hranicu.

Vonkajšie žalúzie pod omietku

Okrem podomietkových krycích plechov ponúkame našim zákazníkom aj osadenie bočných vodiach líšt pod omietku pomocou systémovej dosky SUP. Zatepľovací polystyrén s U-profilom je profesionálne riešenie zabraňuje pukaniu a poškodeniu fasády vplyvom dodatočného frézovania drážky do zateplenia. Pomerne často sa stretávame aj s požiadavkou jednorázovej montáže, to znamená že schránky, žalúzie aj vodiace lišty sú montované naraz a zateplenie bude realizované dodatočne. Je potrebné zvážiť, či pri takomto riešení nevzniknú tepelné mosty a finančnú náročnosť dodatočného zapracovania zateplenia okolo vodiacich líšt.

Vonkajšie žalúzie K-System pod omietku

Ovládanie žalúzií

Žalúzie je možné ovládať manuálne kľukou a to v prípade, že rám okna zvonka ani zvnútra nie je zaomietnutý. Ideálny priestor pre vývod ovládacej kľuky z exteriéru do interiéru je 2,5 cm. V ponuke máme kľuky farby bielej alebo sivej. Okrem iného si u nás zákazníci môžu vybrať medzi kľukou pevnou alebo odnímateľnou. Odnímateľná kľuka môže byť výhodou najmä v školských zariadeniach, kde nie je žiadúce, aby deti manipulovali so žalúziami. Ak sa chcete vyhnúť vzniku tepelných mostov, potom odporúčame jednoznačne motorické ovládanie žalúzií. Ponúkame motorizáciu a ovládanie značky SOMFY, ELERO, GEIGER alebo A-OK. Aj v tomto prípade máte na výber štandardné ovládanie nástennými vypínačmi, ktoré vyžaduje elektrické rozvody, alebo diaľkové ovládanie, kde je postačujúce, aby elektrina bola privedená z vonkajšej strany okna. Ideálne vždy na stred. Samozrejmosťou sú systémy domácej automatizácie ako LOXONE alebo tzv. chytrá domácnosť, ako je napríklad TAHOMA. Vyššieho uživateľského komfortu je možné dosiahnuť pri použití senzorov slnka, alebo vetra, ktoré sa postarajú o automatizáciu chodu žalúzií v závislosti od poveternostných podmienok. 

Náhľad využitie technológie Somfy

Lacné a úsporné vonkajšie žalúzie

Nie je pravdou, že pri zatvorené okná zabránia vniknutiu horúceho letného vzduchu. Vzduch v miestnosti sa ohrieva cez okná. Ideálne je osviežiť miestnosť skorým ranným vetraním. Cez deň nechať žalúzie stiahnuté s naklopenými lamelami tak, aby regulovali množstvo denného svetla a zachytávali slnečné lúče a opätovne vetrať v nočných hodinách. Vonkajšie žalúzie Prominent C-80 sú vhodné pre akýkoľvek štýl stavby. Nadčasová elegancia a schopnosť odrážať až 85 % slnečného žiarenia sú benefitmi, ktoré prinášajú úsporu v podobe finančných prostriedkov. Ušetriť môžete až dvakrát. Sú lacnejšie ako vonkajšie žalúzie Prominent s lamelou Z-90 a ušetríte v lete na klimatizácii a v zime na vykurovaní a svetle. 

Vonkajšie žalúzie s 5 ročnou zárukou

Pokiaľ sa rozhodnete zakúpiť vonkajšie žalúzie K-system v Štúdiu tieniacej techniky K-system Bratislava, Nitra, Banská Bystrica, Trenčín alebo Žiar nad Hronom, obdržíte spoločne so žalúziami aj Servisnú knižku. Vďaka pravidelnej ročnej servisnej údržbe za "ľudovú cenu" si môžete predĺžiť záruku na svoje žalúzie až na 5 rokov. Ide o plnú záruku na všetky časti, vrátane dopravy a montáže a nie iba na vybraté časti, ktoré sa nemôžu mechanicky poškodiť. Preto odporúčame zákazníkom, aby si pri sľúbovanej vyššej záruke starostlivo naštudovali na čo sa záruka vzťahuje. V 99 % prípadoch vedia naši servisní pracovníci odstrániť závadu na mieste, takže nie je nevyhnutá demontáž a následná montáž zariadení. Samozrejmosťou je aj spoľahlivý pozáručný servis. Aj keď je nám úprimne ľúto sklamaných zákazníkov, ktorím ich dodávatelia odmietli poskytnúť pozáručný servis, naše servisné kapacity venujeme výhradne zákazníkom, ktorí si zakúpili výrobky značky K-system. K-system - vonkajšie žalúzie s najdlhšou zárukou na trhu.

Vonkajšie žalúzie recenzie

Vonkajšie žalúzie Prominent C-80 značky K-system nájdete inštalované nielen na rodinných domoch. Sú vhodné pre administratívne budovy, logistické centrá, nemocnice alebo školy. Tento typ žalúzií sme inštalovali aj na rezidenčné objekty ako sú napríklad River Park Bratislava, Polyfunkčný objekt Viktória Bratislava, Bekaert Sládkovičov, Cassovar Košice, AB Ľubochnianska Bratislava, Gergonne Liptovský Mikuláš, IEE Šaca, Amazon Sereď, Rezidencia Malé Krasňany, Miletičova 60 Bratislava, Podnikateľský inkubátor Komárno, Rezidencia Slavín, Rezidencia Sokolská, prevádzky Orange, NBS Bratislava, Muehlbauer Nitra, atď.....

Referencie: ukážka našej práce vonkajších žalúzií

Prečo využiť túto akciu?

 • Akciová ponuka prebieha počas mesiaca november a december 2023.

Kontaktujte Štúdio tieniacej techniky K-system najbližšie k vášmu bydlisku.

Štúdio K-system    telefón         e-mail
Banská Bystrica 048/4156601 info.bb@ksystem.eu
Bratislava 02/44461349 infoba@ksystem.eu
Nitra 037/7930181 info.nr@ksystem.eu
Prievidza 0908/793407 info.pd@ksystem.eu
Trenčín 0905/981071 info.trencin@ksystem.eu
Žiar nad Hronom 045/6940401 info.zh@ksystem.eu

Nezáväzná kalkulácia zadarmo

Nahoru