Okenné markízy ZIPS Screen

Tento typ všestrannej ochrany proti slnečnému a UV žiareniu zabráni počas letného obdobia prehrievaniu obytného priestoru. Súčasne sa však môžete tešiť aj atmosfére ľahkosti, transparentnosti, dostatku svetla a nerušenému výhľadu. Váš domov sa stane skutočnou oázou pokoja, kde je dostatok svetla, príjemného tieňa a počas dňa aj súkromia. V prípade, že chcete zabrániť nežiadúcim pohľadom pri rozsvietení svetiel v interiéri, odporúčame kombinovať markízu s interiérovými žalúziami, prípadne použiť nepriehľadné látky typu black out.

Spomedzi množstva druhov okenných a fasádnych markíz je práve okenná markíza Zip screen vybavená unikátnym zipovým systémom, ktorý spája pomocou zipsu látku s vedením v profile. Odstránili sa tak bočné presvity medzi látkou a vodiacim profilom a odolnosť voči vetru sa zvýšila z 37 km/hod (ostatné typy okenných markíz bez zipového mechanizmu) až na 80 km/hod.

Ak patríte k ľuďom, ktorí považujú manuálne ovládanie kľukou za zastaralé alebo prácne, dožičte si komfort vďaka pohodlnému rádiovému ovládaniu a ovládajte svoju markízu jednoducho pomocou diaľkového ovládača. Markíza potom pracuje podľa vami nastavených individuálnych požiadaviek. Dokúpením prídavných zariadení môžete markízu navyše operatívne chrániť pred poškodením víchricou alebo využívať jej funkčnosť individuálne podľa intenzity slnečného žiarenia.

V našej ponuke nájdete okenné markízy ZIP screen vyrobené z nemeckých komponentov ALUKON.

ZIP screen – osvedčený produkt s maximálnou spoľahlivosťou, vysokou kvalitou a dlhodobou životnosťou vďaka systému nemeckého výrobcu ALUKON. Tento systém umožňuje úplné zasunutie spodného záťažového profilu do kazety. Dômyselný a funkčný mechanizmus v spojení s dizajnovým a moderným prevedením radí markízu ZIP screen medzi špičkové výrobky tohto typu. Možnosť výberu ovládania kľukou alebo prostredníctvom elektromotora.

Neexistuje architektonický štýl, ktorý by odmietol okennú markízu, ktorá sa vyznačuje takým špičkovým dizajnom a funkčnosťou ako táto markíza. Nie je to iba „obyčajné látkové tienenie“. Táto špeciálna tkanina má vplyv na osobnú pohodu – filtruje svetlo a podľa výberu farby, vzoru a svetelnej priepustnosti tkaniny vytvára aj špeciálnu farebnú náladu. Výberom farby získa váš byt alebo dom jedinečný charakter, ktorý odráža váš vlastný osobný vkus. Markíza má navyše v zatiahnutom stave účinok ako kvalitná protihmyzová sieť. Čerstvý vzduch bude prúdiť do vnútra miestnosti a otravný hmyz sa k vám vďaka zipovému systému a tesniacim profilom nedostane! Jednou z najväčších výhod je však aj vysoká odolnosť voči vetru (trieda 3) podľa EN 13561.

Technické údaje

Na bočných okrajoch látky je prišitý zips. Pri zaťahovaní okennej markízy sa látka spolu so zipsom pohybuje v koľajnici. Väčšia stabilita látky je zabezpečená vďaka záťažovému profilu látky (4 kg/m). V ponuke sú acrylové a screenové tkaniny rôznej farebnosti a hrúbky. Tiež je možné vybrať si tkaninu podľa požadovaných vlastností – reflexia, absorpcia, transmisia. Použité látky sú rozdelené do niekoľkých cenových kategórií a sú  vyrobené:

 • buď zo sklených vlákien potiahnutých PVC vrstvou
 • alebo z polyesterových vlákien potiahnutých PVC vrstvou.

ZIP screen vyrobená z komponentov ALUKON bola testovaná a je označená známkou CE/TÜV. Vysokokvalitné a nehrdzavejúce materiály a povrchová úprava profilov zaručujú dlhú životnosť produktu. Profily a kazeta 102 mm sú vyrobené z extrudovaného hliníka a je možné ich napráškovať do farby RAL podľa želania zákazníka. V základnom farebnom prevedení sú farby biela, hnedá, strieborná, antracitová sivá. V RAL farbe je možné objednať iba vodiace lišty a koncovú lamelu. Vodiace lišty sú vyrobené z extrudovaného hliníkového profilu s PVC vodiacou vložkou. Súčasťou spodnej hliníkovej záťažovej lišty je aj tesniaca guma, oceľová záťaž a bočné koncovky.

Markízy typu ZIP screen je možné ovládať motoricky. V ponuke sú štandardné motory Somfy, ale aj motory vyrobené v Nemecku značky elero. ZIP screen do určitej veľkosti je možné ovládať aj manuálne. Okrem štandardnej kľuky pre manuálne ovládanie, je možné za príplatok objednať aj odnímateľnú kľuku použiteľnú pre viacero zariadení.

Vysvetlivky k Termickým a optickým vlastnostiam látky:

Termické vlastnosti

 • Transmissionsfaktor (Ts)
  Udáva koľko slnečnej energie látka prepustí.
 • Reflexionsfaktor (Rs)
  Udáva koľko slnečnej energie látky odrazí.
 • Absorptionsfaktor (As)
  Udáva koľko slnečnej energie látky absorbuje.

Ts + Rs + As = 100% slnečnej energie

Optické vlastnosti

 • OF Openess factor-Öffnungsfaktor (Tvnn)
  Podiel otvorov (dierok) v látke.
 • Tv nebo TL Lichtdurchlässigkeit - Tvnh)
  Podiel prepusteného svetla o vlnovej dĺžke medzi 380 a 780 nm (Nanometer)
 • Rv Sichtbare Lichtreflexion (Rvnh)
  Podiel odrazeneho svetla.

Tdif priepustnosť difúzneho svetla: Tdif = Tv - OF.

Tuv priepustnosť UV

Možnosť výberu ovládania kľukou alebo prostredníctvom elektromotoru.

Minimálne a maximálne rozmery ZIPLINE

Typ ZIPLINE 120 ZIPLINE 95
Max. šírka 5000mm 3000mm
Max.výška 4000mm 3000mm
Max. plocha 20 m2 9 m2

Minimálne a maximálne rozmery ZIP screen

Typ* +** VB + EB 89 VB + EB103 VB 131 HELUZ preklad
Min. šírka motor 700mm motor 700mm 700 mm 700 mm
kľuka 500 mm kľuka 500 mm
Max. šírka 2000 mm motor 4000 mm 5000 mm 4000 mm
kľuka 2000 mm
Max. výška 2400 mm motor 3000 mm 6000 mm 3000 mm
kľuka 2400 mm
Max. plocha 4,8 m2 12 m2 20 m2 12 m2

*VB – valcovaný box

**EB – extrudovaný box

PDF: Technické vlastnosti látky materiál Sunscreen satiné 5500

Máte otázku?

Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení a
Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a súvisiacimi
predpismi.

Okenné markízy ZIPS Screen si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:
Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prievidza, Prešov, TrenčínŽiar nad Hronom, Žilina