Terasové výsuvné markízy

Terasové markízy sú vhodné predovšetkým na zatienenie terasy. Vyrábajú sa vo viacerých vyhotoveniach.

  • Celokazetové prevedenie – dizajnovo najatraktívnejšie prevedenie vhodné pre najnáročnejších zákazníkov. U celokazetových markíz je elegantne ukrytá hriadeľ s látkou aj ramená.
  • Polokazetové prevedenie – pri tomto prevedení je látka ukrytá v kazete a ramená sú viditeľné.
  • Otvorené prevedenie – cenovo úsporný variant, hriadeľ s látkou aj ramená sú viditeľné.

V našej ponuke nájdete terasové markízy od lacnejších prevedení (Swingline) až po TOP markízy s prepracovaným dizajnom pre najnáročnejších zákazníkov (Trendline). Tie najkvalitnejšie markízy z našej ponuky sa môžu pochváliť aj testovaním na veľkú záťaž (až 70 000 cyklov) a vysokou odolnosťou voči vetru.

V porovnaní s lacnými markízami ponúkanými v obchodných reťazcoch, alebo markízami vyrobenými z ázijských komponentov, majú markízy značky Wo und Wo z našej ponuky pevnú a stabilnú konštrukciu, ktorá umožňuje výrobu stabilnej markízy aj väčších rozmerov. Konštrukcia týchto markíz je z hliníka a môžete si vybrať až z 200 rôznych farebných prevedení konštrukcie.  Taktiež ponuka farieb a motívov látky je neštandardne vysoká. Popri akrylových sa čoraz väčšej obľube tešia polyesterové látky vyznačujúce sa väčšou elasticitou, menšou krčivosťou a sýtejšími farbami.  Dobrou voľbou sú látky spracované technológiou lepených švov, ktoré majú v porovnaní so šitými viacero výhod – nepresakujú, menej sa špinia a vlnia.  Ramená markíz obsahujú trojlankové vedenie, vyšší rad až štvorlankové, čo zaručuje ich vysokú kvalitu a dlhú životnosť. Markízy je možné vybaviť aj zariadením na zmenu uhla sklonu, pomocou ktorého si dokážete nastaviť želaný sklon. Samozrejmosťou je aj možnosť objednania prídavných zariadení ako sú – tepelné žiariče, svetelná rampa alebo variovolán, ktoré umožňujú stráviť pod markízou oveľa viac času.

Markízu je možné ovládať nielen manuálne ale aj motorom.  V prípade motorického ovládania slnečná a veterná automatika zabezpečí automatické vysúvanie v závislosti na intenzite slnečných lúčov a v prípade silného vetra ochráni markízu pred poškodením. Zaujímavá je aj možnosť dodatočného volánu. V spodnej časti markízy je v profile ukrytý volán v max. dĺžke 150 cm, ktorý sa vysúva zvislo a chráni nielen pred nízko zapadajúcim slnkom, ale aj pred zvedavými pohľadmi susedov.

Kontaktujte nás, ak zvažujete kúpu kvalitných terasových výsuvných markíz pre váš dom či inú stavbu. Pripravíme pre vás riešenie a dodáme markízy vyrobené na mieru. Terasové markízy spoločnosti K-system nájdete nielen v Bratislave ale aj v ďalších mestách po celom Slovensku.

Prospekt Smoove®  PDF

Ovládanie pomocov Smoove®

Návod na použitie motorov a riadiacich jednotiek Somfy

Technické údaje

Použité materiály v mechanike ako aj kvalita extrudovaného hliníka  a hrúbka materiálov má zásadný vplyv na kvalitu a životnosť. Pre výrobu markíz ponúkaných spoločnosťou K-system sú používané materiály a povrchy vysokej kvality. Kvalita použitých materiálov taktiež umožňuje výrobu nadštandardných rozmerov a svedčí o tom aj vysoká odolnosť týchto markíz voči vetru. Ramená markíz radu Topline sú testované až na 70 000 cyklov! Tým sa môže pochváliť skutočne máloktorý výrobca. Rady Topline a Trendline majú v ramenách štvorlankové vedenie. Systém laniek zabezpečuje vyššiu životnosť. U zastaralých reťazových systémov dochádza medzi článkami k veľkému treniu a namáhaniu materiálu, čo môže viesť až k poškodeniu reťaze (ramena).

Spoločnosť K-system ponúka ako jedna z mála markízy s lepenými švami. Ide o najmodernejšiu technológiu spracovania látok. Lepené švy sú štandardne u markíz typu Topline aTrendline. U typu Swingline je možné objednať lepenie švov za príplatok. Aj keď väčšinu látok od firmy Sattler je možné lepiť, existujú látky, kde lepenie švov nie je možné. Sú to väčšinou hrubšie látky s dodatočnou povrchovou úpravou (odolnosť voči ohňu, vode), napr. skupina látok 308

Výhody lepených švov sú nasledovné:

  • 1. na rozdiel od šitých švov, lepené švy výrazne redukujú vlnenie bočných lemov látky pri dlhodobom používaní markíz
  • 2. u lepenej látky nezostávajú v oblasti švov žiadne dierky po šití, ktorými by mohla presiaknuť voda
  • 3. u lepenej látky sa ďaleko menej usádza špina v oblasti švov.

Kvalitu markíz je možné testovať nasledovnými spôsobmi.

  • Štandardná CE-certifikácia – je to povinné testovanie produktov v rámci EU. Produkt testuje samotný výrobca podľa platnej normy (pre markízy EN 13561) a výsledky sú dokumentované.
  • TŰV –testovanie – pri tomto typu testovaní prechádzajú najkvalitnejšie produkty testom, ktorý vykonáva externá organizácia/inštitút (TŰV) v zmysle platných noriem a všetko je zaznamenané v správe o skúške. TŰV potom výrobku udelí TŰV označenie.

V ponuke spoločnosti K-system sa nachádzajú markízy so skúškou TŰV typu Topline Cassette, Topline Plus, Topline a Trendline Cassette.

Norma DIN EN 13561 definuje minimálny štandard, ktorý musia markízy dodržať. Na základe podstatnej časti obsahu tejto normy zaraďujeme markízy do tried podľa odolnosti voči vetru. Podstatná časť tejto normy hovorí o zaradení markíz do tried odolnosti voči vetru podľa Beaufortovej stupnice a definuje, ktoré upevňovacie materiály sú vhodné pre ktorý podklad. Z hľadiska bezpečnosti užívateľa je dôležité, aby markíza bola namontovaná odborne s pomocou certifikovaného kotviaceho materiálu.

Markízy sú zaradené do tried odolnosti voči vetru podľa DIN EN 13651, bod 4.3. podľa kvality samotnej markízy. Čím vyššia trieda, tým hodnotnejší produkt.

trieda sila vetra rýchlosť vetra
0 Nedefinované, produkt nie je vhodný ani otestovaný
1 4 20 – 27 km/h
2 5 28 – 37 km/h
3 6 38 – 48 km/h

Markízy z ponuky spoločnosti K-system a kotviace komponenty sú skonštruované a vyrobené podľa stanovení normy DIN EN 13561. Markízy sú zaradené do rôznych tried odolnosti voči vetru v závislosti od typu markízy a to nasledovne:

SWINGLINE, SWINGLINE PLUS, SWINGLINE KAZETA

výsuv 1500 mm 2000 mm 2500 mm 3000 mm
trieda 3 3 2 2

Tento typ markízy má robustnú konštrukciu, nápaditý dizajn a precízne spracovanie. Uhol sklonu je možné meniť od 0° do 60°. Základné farby konštrukcie bez príplatku sú biela RAL 9010, strieborná RAL 9006 a svetlá slonová kosť RAL 1015. Ostatné farby je možné objednať za príplatok.

TOPLINE, TOPLINE PLUS

výsuv variovolán 1500 mm 2000 mm 2500 mm 3000 mm 3500 mm 4000 mm
trieda bez 3 3 3 3 3 3
trieda s 3 3 3 3 3 2

TOPLINE KAZETA

výsuv variovolán 1500 mm 2000 mm 2500 mm 3000 mm 3500 mm 4000 mm
trieda bez 3 3 3 3 3 3
trieda s 3 3 3 2 2 -

TRENDLINE KAZETA

výsuv variovolán 1500 mm 2000 mm 2500 mm 3000 mm 3500 mm 4000 mm
trieda bez 3 3 3 3 3 3

 

Všetky typy markíz TOPLINE sa vyznačujú top kvalitou a v Rakúsku získali cenu za najkrajší dizajn. Pre túto markízu je charakteristické štvorlankové vedenie. Rameno sa vysúva do 4 m. Sú otestované TÜV a zaručujú našponovanú látku v každej pozícii. Štandardne sa dodáva s motorickým pohonom. Ako dodatok je možné priobjednať vyriovolán – vyťahovací, dodatočný volán, ktorý je ideálnou ochranou proti slnečnému žiareniu a zvedavým pohľadom. K variovolánu je možné objednať zariadenie na zmenu uhlu sklonu, ktoré sa ovláda pomocou samostatnej kľuky a umožňuje meniť uhol markízy až do 80°, čo umožňuje ochranu pred nízko zapadajúcimi slnečnými lúčmi. Základné farby konštrukcie bez príplatku sú biela RAL 9010, strieborná RAL 9006 a svetlá slonová kosť RAL 1015. Ostatné farby je možné objednať za príplatok.

TRENDLINE kazeta je vysokokvalitná, kazetová markíza pre stredne veľké terasy a balkóny. Dizajn markízy pochádza od talianskeho dizajnéra a hodí sa k modernej architektúre. V popredí sú hrany a rohy, ktoré jasne dominujú a potláčajú okrúhle tvary, ktoré už patria do minulosti. Základné farby konštrukcie bez príplatku sú biela RAL 9010, strieborná RAL 9006 a svetlá slonová kosť RAL 1015. Ostatné farby je možné objednať za príplatok.

Samotné telo markízy ako aj krytie látky sú vyrobené z materiálov s antikoróznou povrchovou úpravou. Látky markízy sú vyrobené z materiálu Acryl alebo Soltis od svetoznámeho výrobcu Sattler. Kolekcia ponúkaných látok je rozmanitá. Látky sa vyznačujú farebnou stálosťou, odolnosťou voči dažďu, stekajúcej vode a ochrannými UV vrstvami.

Spoločnosť K-system odporúča vybaviť markízy motorickým ovládaním s napojením na veterný senzor. Možný elektrický pohon, ktorý je zasunutý v navíjacom valci, umožňuje pohodlnejšie vysúvanie a zasúvanie markíz pomocou vypínača. Slnečná a veterná automatika zabezpečí automatické vysúvanie v závislosti na intenzite slnečných lúčov a sile vetra. Menej nároční klienti využijú mechanický pohon, ktorý je nenáročný na obsluhu.

 Swingline Swingline Plus Swingline kazeta Topline Topline Plus Topline kazeta
farba konštrukcie RAL 9010 RAL9006 RAL1015 iná RAL
minimálna šírka 1250 2000 2000 1250 2000 2000
minimálny výsuv 1500 1500 1500 1500 1500 1500
maximálna šírka 7000 7000 5000 7000 7000 7000
maximálny výsuv 3000 4000
ovládanie kľuka/motor
sklon (montáž do steny) 0 - 60 0 - 30 0 - 50 0 - 45 0 - 45 0 - 40
volán áno
variovolán nie áno

 

 

Máte otázku?

Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení a
Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a súvisiacimi
predpismi.

Terasové markízy si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:
Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prievidza, Prešov, TrenčínŽiar nad Hronom, Žilina