X-line - Markízy na zimné záhrady

Markízy pre zimné záhrady sú kombináciou elegantného dizajnu s vysokou funkčnosťou. Konštrukcia je vyrobená z vysoko kvalitného materiálu odolného voči korózii. Originálna látka značky Sattler je zárukou vysokej kvality a farebnej stálosti. Vysúva sa na princípe protiťahu, preto zostáva v každej polohe napnutá.

Pre náročnejších klientov je tu možnosť diaľkového ovládania markízy, napríklad s dodatočným senzorom na vietor a slnko, ktorý umožní automatické zasunutie markízy v nepriaznivom počasí. Maximálny rozmer jednej markízy je 5x7 m (v závislosti na výbere materiálu). V prípade, že tento rozmer nepostačuje, je možné si objednať  cenovo výhodné viacnásobné zostavy. Pre dve zostavy je potrebný iba jeden motor.

Ak zvažujete kúpu kvalitných markíz pre vašu zimnú záhradu, kontaktujte nás. Pripravíme pre vás riešenie a dodáme markízy vyrobené na mieru. Markízy pre zimné záhrady spoločnosti K-system nájdete nielen v Bratislave, ale aj v ďalších mestách po celom Slovensku.

Prospekt Smoove®  PDF

Ovládanie pomocov Smoove®

Návod na použitie motorov a riadiacich jednotiek Somfy

Technické údaje

Norma DIN EN 13561 definuje minimálny štandard, ktorý musia markízy dodržať. Na základe podstatnej časti obsahu tejto normy zaraďujeme markízy do tried podľa odolnosti voči vetru. Podstatná časť tejto normy hovorí o zaradení markíz do tried odolnosti voči vetru podľa Beaufortovej stupnice a definuje , ktoré upevňovacie materiály sú vhodné pre ktorý podklad. Z hľadiska bezpečnosti užívateľa je dôležité, aby markíza bola namontovaná odborne s pomocou certifikovaného kotviaceho materiálu.

Markízy sú zaradené do tried odolnosti voči vetru podľa DIN EN 13651, bod 4.3. podľa kvality samotnej markízy. Čím vyššia trieda, tým hodnotnejší produkt.

trieda sila vetra rýchlosť vetra
0 Nedefinované, produkt nie je vhodný ani otestovaný
1 4 20 – 27 km/h
2 5 28 – 37 km/h
3 6 38 – 48 km/h

Markízy typu X-line pre zimné záhrady z ponuky spoločnosti K-system a kotviace komponenty sú konštruované a vyrobené podľa stanovení normy DIN EN 13561. Sú zaradené do triedy odolnosti vetru 2 a to až do výsuvu 7000 mm.

Krycí box markízy s rozmerom 154 x 235 mm je vyrobený z extrudovaného hliníka s hrúbkou steny 1,6 – 2 mm. V schránke je ukrytý motor 230 V.

Hriadeľ, na ktorej je látka navinutá, je z pozinkovanej ocele ø 85 mm s drážkou pre napnutie látky.

Vodiace lišty sú vyrobené  z masívneho hliníkového profilu 90 x 40 mm s hrúbkou steny 2,5 mm, zakončené odliatkom pre kotvenie do podkladovej plochy.

Základné farebné prevedenie konštrukcie markízy X-line je farba biela RAL 9016. Konštrukciu je možné objednať za príplatok v akejkoľvek farbe RAL.

Samotné telo markízy ako aj krytie látky sú vyrobené z materiálov s antikoróznou povrchovou úpravou. Látky markízy sú vyrobené z materiálu Acryl alebo Soltis od svetoznámeho výrobcu Sattler. Kolekcia ponúkaných látok je rozmanitá. Látky sa vyznačujú farebnou stálosťou, odolnosťou voči dažďu, stekajúcej vode a ochrannými UV vrstvami.

Od výsuvu 3,5 metra majú markízy jednu priečnu tyč, ktorá zabraňuje prevísaniu látky. Od výsuvu 5 metrov dve priečne tyče. Priečna tyč sa montuje naprieč medzi koľajnicami.

Spoločnosť K-system odporúča vybaviť markízy napojením na veterný senzor. Možný elektrický pohon, ktorý je zasunutý v navíjacom valci, umožňuje pohodlnejšie vysúvanie a zasúvanie markíz pomocou vypínača. Slnečná a veterná automatika zabezpečí automatické vysúvanie v závislosti na intenzite slnečných lúčov a sile vetra. Menej nároční klienti využijú mechanický pohon, ktorý je nenáročný na obsluhu.

V prevedení XLD môžu byť markízy vzájomne prepojené spoločnou hriadeľou a riadené jedným motorom, Tento systém umožňuje využitie markízy aj pre širšie zimné záhrady. Typ a výber látky má vplyv na stanovenie maximálnych rozmerov.

Max. šírka Max. výsuv
Typ XLE Acryl 5000 mm 7000 mm
Typ XLD Acryl 8000 mm 6000 mm
Typ XLE Soltis 4000 mm 7000 mm
Typ XLD Soltis 8000 mm 6000 mm

Máte otázku?

Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení a
Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a súvisiacimi
predpismi.

Markízy na zimné záhrady si môžete kúpiť v našich štúdiach tienaciej techniky:
Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prievidza, Prešov, TrenčínŽiar nad Hronom, Žilina