Články

Články

Nenašli ste v našich článkoch odpoveď na vašu otázku? Napíšte nám a pripravíme pre vás článok na mieru.

Čo žalúzia, to originál. Vyberte žalúzie podľa toho, čo od nich očakávate

Prichádza jar a s ňou aj vhodný čas k výmene okien a žalúzií. Pripravili sme pre  vás preto niekoľko rád, ako vybrať nové žalúzie. Ideálne je myslieť na ne už pred nákupom okien. Ak ste to však nestihli, nie je to žiadny veľký problém. Sadnite si, premyslite si vlastnosti, ktoré od nových žalúzií očakávate, a vyberte si podľa článku.

1.    Potrebujete čo najlepšiu izoláciu

Vaše žalúzie môžu veľmi účinným spôsobom šetriť teplo v zime a v lete predchádzať  dusnu v byte. Najlepšou voľbou sú vonkajšie žalúzie, ktoré izolujú nielen teplo a slnečné lúče, ale aj hluk a prach zvonku. Lamely vonkajších žalúzií totiž zabraňujú nežiadúcemu prehrievaniu interiéru niekoľkokrát účinnejšie ako vnútorné, pretože slnečné lúče zachytia ešte pred tým, ako vstúpia do miestnosti.

Ak si zadovážite vonkajšiu tieniacu techniku, nemusíte riešiť ladenie žalúzií so záclonami a ostatným vybavením. Vonkajšie žalúzie sú obľúbené aj vďaka tomu, že nezadržiavajú prach v interiéri. A keď ich necháte automaticky naklápať, fungujú žalúzie aj ako ochrana pred zlodejmi. A vy môžete vyraziť napríklad na dovolenku.

exterierova zaluzia diplomat

 2. Hľadáte estetický doplnok do svojho bývania

Vertikálne žalúzie sa môžu stať krásnou dominantou vašej miestnosti. Často sa používajú k zatieneniu veľkých plôch v kanceláriách alebo na chodbách. Ľudia si ich ale kupujú aj domov – zvyčajne do obývacích izieb alebo pracovní. Vertikálne žalúzie totiž skvelo dopĺňajú moderné minimalistické priestory.

Na výber máte z rôznych šírok a farieb lamiel, ktoré ponúka spoločnosť K-system. Vďaka tomu jednoducho zladíte napríklad žalúzie s kobercom či kreslami. Lamely vertikálnych žalúzií majú tiež rôzne stupne priepustnosti svetla. Znamená to, že mieru svetla v miestnosti jednoducho prispôsobíte podľa toho, na akú svetovú stranu sú vaše izby situované a ako veľmi potrebujete tieniť.

Prominent venkovní žaluzia

3. Máte atypické okná a potrebujete tienenie na mieru

Oblúkové, kruhové ani ďalšie netradičné tvary okien nie sú žiadnou prekážkou. Najviac sa do nich hodia klasické vnútorné žalúzie, ktoré sa vyrábajú na mieru. Ich tvar a dokonca aj farba sú závislé od vašej fantázie.

Žalúzie K-design interiérové

 4. Chcete sa obklopovať prírodnými materiálmi

Ak milujete prírodu a radi byste svoju drevenú podlahu či ratanový nábytok doplnili krásnymi prírodnými žalúziami, máte na výber hneď  z niekoľkých druhov. Vďaka exotickému vzhľadu sú obľúbené napríklad bambusové žalúzie, ktoré sa hodia aj do kúpeľne a vlhkých miestností – nevyhnutné je ale správne vetranie. Bambusové žalúzie sa jednoducho udržiavajú. Prachu sa zbavíte vysávačom, prachovkou či vlhkou handričkou.

Bambusové žalúzie detail

Pozrite si širokú škálu slovenskej spoločnosti K-system. Nájdete v nej  vertikálne aj klasické horizontálne žalúzie, ďalej vonkajšie žalúzie a tienenie do okien netypických tvarov.